Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta e din Nfs. )
    http://m.tocmai.ro/vw-golf-4-1998-17617752.html

    Ma scuzati,sunt pe telefon si e mai greu sa pun link-ul.
    Last edited by Alex Matei; 26 August 2014, 10:09.
    Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

    Comment


    • Ce stiti de modelul asta? Ma intereseaza strict motorul de 2.0 benzina (C180 129cp sau C200 163cp), eventual cuplat la o cutie automata. Ce stiti de norma Euro? Este E3 sau E4?

      Nu vreau sa-mi spuneti ca modelul dupa 2002, de 1.8, este mai economic si mai recomandat, pentru ca asta deja stiu.
      Last edited by vitriol; 26 August 2014, 13:38.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Mi-a placut intotdeauna modelul asta de C Klasse, cunosc o masina ce are 20 de ani si inca se tine foarte bine, a avut 2 proprietari.

        Comment


        • Stiu si eu pe cineva cu un C180 (W202) 1997. L-a cumparat in 2002, pe cand avea 70k la bord si l-a tinut pana in 2010 cand avea 300k (facea des Romania - Italia). Nu l-am auzit niciodata sa se planga de probleme. Masina arata ca pentru 300k, dar mergea perfect din punct de vedere tehnic.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Vitriol daca e dupa 2001 e euro 4- atunci a fost introdusa norma euro 4.

            Parerea mea e doar Kompressorul merita bagat in seama.

            Comment


            • Stiu ca daca e dupa 2001 e Euro 4, dar am auzit zvonuri cum ca nu prea trece testul la RAR si ti-l da Euro 3. Stiti ceva de treaba asta?
              Cica cu modelul de dupa 2002, cel de 1.8, nu sunt probleme.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Diferenta de taxa de la E4 la E3 e dublu si ceva. Adica aduci o masina din Germania cu E4 si la RAR in Romania ti-o iei rau de tot.

                Comment


                • Da, pai de asta intreb, ca e o problema mare.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • La RAr nu testeaza nimic, doar daca nu are rabla omologare in ro. Ei trec in carte cu ce s-a omologat modelul la noi, nu cat de varza e motorul acu. Daca ar face testul ala la fiecare rabla venita ar fi 2000 de euro si programari pana in 2016.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • Pai alea mai vechi au trecute emisiile in omologarea initiala pe Romania? Ca e nevoie de ele pe carte, sa poti plati timbrul de mediu. Ca exemplu Laguna 3 are emisiile, dar pe vremea cand s-a omologat Laguna 1 in Romania, nu se treceau emisiile CO2 pe CIV.
                      Nici macar Logan-ul 2005 nu are codoi-ul pe CIV

                      Comment


                      • Nu se treceau pe CIV, dar se treceau pe COC. RAR are COC, citeste ce scrie acolo, si transcrie pe CIV.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • intereseaza-te pe forumul mercedes.
                          nu exista "nu trece testul". cum a iesit din fabrica asa o sa iasa si la tine. nu e deloc obligatoriu ca dupa 2001 sa fie absolut toate motoarele pe benzina euro4.
                          vad ca ziceai ceva si de automata, vezi ca la cele automate co2-ul este mai mare (co2ul este in legatura cu consumul). co2 mai mare, automat taxa mai mare. in functie de model co2-ul poate sa mareasca multicel taxa.
                          deci daca cauti automata sa calculezi taxa folosind co2-ul corespunator.
                          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                          Comment


                          • pentru Costi : TWINGO ..e urata rau la prima vedere dar vei fi super multumit.

                            Comment


                            • Originally posted by bossake View Post
                              nu exista "nu trece testul". cum a iesit din fabrica asa o sa iasa si la tine. nu e deloc obligatoriu ca dupa 2001 sa fie absolut toate motoarele pe benzina euro4.
                              Asta stiu si eu. Treaba e ca motorul de 2.0 a avut pana in luna iulie (sa zicem, nu stiu exact pana cand)) norma E3, iar dupa aia, acelasi motor a avut E4 si e o bulibaseala intreaga acolo.

                              Originally posted by bossake View Post
                              vad ca ziceai ceva si de automata, vezi ca la cele automate co2-ul este mai mare (co2ul este in legatura cu consumul). co2 mai mare, automat taxa mai mare. in functie de model co2-ul poate sa mareasca multicel taxa.
                              deci daca cauti automata sa calculezi taxa folosind co2-ul corespunator.
                              Ei, da! Ce treaba are cutia de viteze cu norma de poluare a motorului...

                              Manuala si automata. Amandoua au 237 g/km.
                              Last edited by vitriol; 26 August 2014, 23:48.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Nu as conduce o masina cu airbaguri vechi de 15 ani....
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google