Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cazan de 12 ani la pret de 10 salarii... Adica vreo 3 ani de economisit.
    Buna afacere.)))

    Comment


    • Originally posted by aris86 View Post
      Sunt absolut sigur ca în 11 ani nu are 166000 km mai ales din Germania.
      Si de unde vine siguranta asta a ta?
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Am vazut masini la propietari in Germania din 2001 (masini cumparate de noi) cu: 110000 km, 150000 km, 180000 km. Nu cred ca au dat km inapoi ptr a le vinde.

        Comment


        • Masinile de clasa mica pot avea km relativ putini in Germania, ca nu sunt folosite la naveta pe distanta lunga.

          Comment


          • In general, un neamt merge cu masina cam 20-30000 km/an. Audi A4 nu intra in clasa mica.

            Comment


            • daca e plin autovitul de masini cu km multi, nu inseamna ca germanii fac naveta, la unison, in limuzine premium. Alea sunt luate la pret mai mic si vandute aici pt profit. O masina buna, sta in pret, nu ti o cumpara nimeni cu adaosul de rigoare,
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Bun, sa fie asa cum ziceti voi, dar care ar fi cauza sa o vanda la 2 luni dupa ce a cumparat-o?

                Comment


                • E vorbeam in alt context. Cauza probabila e c a luat o gioarsa care necesita bani multi.
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Pai netul nu e plin de limuzine premium cu km multi ci de masini de flocait cum zicea unul care avea flota.
                    Flote de Focus , de Megane, Astra, Golf...
                    Iar masinile astea de clasa medie sunt agreate si de navetisti.
                    Dati o cautare pe site-rile nemtesti si vedeti ce masini au km putini la o vechime de 10 ani: Corsa, Ka, Polo si suratele lor.
                    Masini premium full, ca noi, si la pret bun, sunt numai pe autovit.
                    Last edited by mr.K; 11 January 2016, 10:03.

                    Comment


                    • Am dat ieri o tura mai mult de curiozitate si pentru putina miscare, NU exista masina buna in autovit, spun asta fara nicio retinere.
                      Toate sunt atinse, lovite, aranjate, manarite, care cu lufturi, care cu elemente schimbate, vopsite. Acolo mergi la sigur pentru o adevarata teapa.
                      Ce vroiam sa spun este ca preturile de pe autovit nu reflecta realitatea pietei ...
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Aveai vreun dubiu? Poate sa ai noroc sa prinzi unul cu masina ok. Eu nu inteleg din ce mai traieste targul ala. Toata lumea stie ce e acolo. Personal nu stiu/am auzit de nimeni care sa se gandeasca sa ia masina de acolo.
                        Site-ul, activitatile conexe - piese, accesori, etc. inteleg. Dar targul de masini...

                        Comment


                        • stiu pe unul care si-a luat passat 2006 tdi de acolo. se ducea inapoi in Iasi si in Bacau s-a stricat...
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • Nu e prost cine cere, e prost cine dă!

                            Comment


                            • Originally posted by skd_ozenel View Post
                              Aveai vreun dubiu? Poate sa ai noroc sa prinzi unul cu masina ok. Eu nu inteleg din ce mai traieste targul ala. Toata lumea stie ce e acolo. Personal nu stiu/am auzit de nimeni care sa se gandeasca sa ia masina de acolo.
                              Stiu eu un caz concret. Parintii unei prietene cautau sa-si cumpere un Logan si dupa economisit + imprumuturi au strans vreo 2700 E. M-au intrebat cam care ar fi pretul pentru masina mea, pe care oricum n-o vand (le placea masina), in comparatie cu ce au mai vazut pe piata (Autovit + OLX) si le-am spus ca in jur de 2500E. S-au dus intr-o duminica in targ (n-au mai avut rabdare cu sunat si vizionat masini din anunturi) si au placat de acolo cu un Logan 1.4 din 2007, 60k la bord, rosu metalizat, ceruita, lucioasa si frumoasa.
                              Si acum vine partea interesanta: un vecin le-a spus ca masina a fost taxi, le-a aratat asta si in cartea masinii, apoi au fost la service s-o verifice. Masina are vreo 200k si multe bube pe la suspensii si articulatii. L-au sunat pe samsar ca e un nesimtit si ca vor banii inapoi, iar asta a zis ca nu e nicio probelma, o ia inapoi, dar ca a cheltuit vreo 300E si ca daca vor le da inapoi 2400E. Astia, initial, s-au ultragiat si au zis ca nici vorba de asta ceva, dar a doua zi (pentru ca noaptea este un sfetnic bun) au zis ca aia e, pierd 300E dar scapa de gioarsa, asa ca l-au sunat iar pe samsar sa-i spuna ca e ok asa. Asta cand a vazut ca sunt la inghesuiala a zis ca le dadea 2400E ieri, dar azi mai are doar 2200E. Tare sau ce?
                              Deocamdata au ramas cu masina...

                              Asa ca sunt multi oameni care isi doresc o masina frumoasa, dar nu prea stiu cu ce se mananca masinile. Samsarii traiesc de pe urma acestora.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Cu aia 300 de euro pui la punct toata articulatia de logan, daca tot e sa fi luat teapa, macar sa o fardezi s-arate frumos.
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google