Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • tipul e samsar, are cateva anunturi numai cu masini, nu prea cred ca nu intra rugina in ea pana acum deci probabil e vopsita/restaurata

    Comment


    • Sa presupunem ca are piese originale 100% - tot nu-i da nimeni 7000E pe ea. Nu vad de ce ar cumpara cineva asa ceva, chiar si cu 1000E...
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Daca reusesc sa vand Sandero ma bate gandul sa imi iau o Laguna 3.

        Ce parere aveti?

        Last edited by spanu; 20 January 2016, 17:58.
        fara

        Comment


        • Aia e Laguna 3.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Originally posted by spanu View Post
            Daca reusesc sa vand Sandero ma bate gandul sa imi iau o Laguna 3.

            Ce parere aveti?

            http://autovit.ro/anunt/renault-lagu...tml#a78609c41c
            Uite aici o Laguna 3 mai ok. https://www.facebook.com/estautoverk...type=3&theater


            Sper ca te ai documentat pe forumuri legat de Laguna 3...cam ce pica pe ea. In rest masina este super....si destul de scumpa la piese.

            Comment


            • Spanule, cere-i VIN-ul ca sunt curios daca e pe bune, desi e masina de firma alergata pe autostrazi dupa cum pare.
              Last edited by 77sky; 21 January 2016, 19:08.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment



              • Isi merita banii cașcarabeta asta? DSG stiu ca.i costisitor daca nu este in mintile lui.
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • masina e faina, practic capeti un audi a4 b7 in straie de seat. in afara de un consum de benzina mai mare pe care trebuie sa ti-l asumi altfel nu cred ca vei avea probleme. brady par a fi seriosi, nu cred ca scot gogosi la vanzare

                  dsg-u nu cred ca are probleme la rulajul asta, chiar daca nu i s-a schimbat niciodata uleiul din cutie. oricum, trebuie schimbat imediat dupa achizitie

                  mie mi s-a pus pata pe bmw f10....am stat azi intr-unu sh la sigemo, 525d anul nu-l stiu dar o fi fost vreun 2012 minim, rulajul nu l-am vazut trecut. masina minunata, pachet exterior m sport, interior de piele crem cu insertii de lemn si aluminiu. in fine, masina extrem de bine intretinuta, impecabila si la int si vopseaua exteriora era deosebita. pretul nu mi s-a parut deloc mare: 25 de mii de euro fara 1 euro) ofereau si posibilitate de leasing+garantie 1 an
                  Last edited by cristi....; 22 January 2016, 21:06.

                  Comment


                  • Citisem ceva de un consum de ulei mai mare fata de normal la 2.0 si 1.8 Tsi dar nu cunosc daca e ceva normal la motorizarile astea..N as vrea 1L /1000 km[emoji4]
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • pai cred ca papa daca te dai la ele. de ex un amic de al meu cu care am fost sa vada un a4 b7 2.0tdi 140 de cai si pe care l-a si cumparat.. a facut revizia acu vreo 2 saptamani si ieri m-a sunat sa ma intrebe ce trebuie sa faca ca i s-a aprins becu de la ulei in bord. pai ce sa faci jupane, i-ai oloi si toarna-i zic. pai cum? e imposibil! de abia i-am facut revizia. pai bre, nu ti-am zis ca daca ai talpa grea ca a ta papa ulei?! in fine, s-a conformat, i-a luat 1l de ulei si gata (m1 esp formula 5w30). el are si un stil aiurea de condus, confunda tdi-ul cu benzina aspirata, schimba la 3500, 4 mii etc. e normal sa-i pape ulei

                      chiar la 1 mie de km nu cred ca trebuie completare, dar pe la 2-3 mii posibil. la 2500 de km i s-a aprins becul la amicul asta de la revizie, dar repetet, la un stil agresiv de condus. probabil ca la mine nu s-ar fi aprins niciodata

                      oricum, comportamentul dinamic al masinii e incantator. sta foarte bine pe viraje luate mai cu aplomb, suspensia filtreaza foarte bine denivelarile , e ”altceva” fata de ce suntem noi obisnuiti pe logan, nu seamana deloc

                      din pct meu de vedere, as putea sa traiesc foarte bine cu un consum mai mare de benzina si ulei daca alte probleme mai complicate nu as intampina

                      dsg-u oricum reclama un cost suplimentar la intretinere, din cate am citit eu pe forumuri e 1500 de lei operatia, schimb de ulei ulei+filtru.

                      legat de consumul de ulei, nu vreau sa zic o prostie, dar din ce au mai postat posesorii pe forumul vag, chiar in cartea masinii scrie ca un consum de pana la 1l/1mie de km e considerat normal

                      avand turbina, care e racita de ulei, daca ai talpa grea normal ca uleiul ala ”dispare”, se arde/evapora (motoarele turbo degajând cantitati f mari de caldura)

                      uite un test drive in ro daca te intereseaza modelul
                      Last edited by cristi....; 22 January 2016, 21:41. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • ceva ieftin si bun ... si nici nu a fost taxi
                        Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.
                        Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                        Comment


                        • ,si nu am decolato.
                          Si nici avion.

                          Comment


                          • Un articol zicea ca aproximativ 60% dintre anunturile de vanzari de masini sh sunt false in sensul ca nu mentioneaza defecte de care vanzatorii stiu ca exista la masini. Asa ca deschideti bine ochii si nu acceptati presiunile vanzatorilor.
                            Logan GPL 1.4

                            Comment


                            • Cand am cumparat Laguna in 2013, Olandezul mi a zis clar un a fost lovita de masina de gunoi. Usa nou, aripa, capota, bara, faruri, etc. Nu a fost grav (a fost jupuita) ...dar au fost puse noi (acum nu stiu daca sunt originale sau nu) . Problema a fost ca dupa 8 luni mi a sarit lacul dupa toate. )) deci nu a mintit. Nu mi dadeam seama ca a fost lovita daca nu zicea.

                              Comment


                              • Olandezul a fost cinstit, dar un roman ti-ar fi vandut-o 'accident free', masina de duminica etc etc
                                Exista si vanzatori romani cinstiti, dar sunt rari ca florile de colt
                                Logan GPL 1.4

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google