Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu cred ca e vorba de aceeasi masina in toate anunturile lui.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • Originally posted by dsign View Post
      Cand lucram pt Opel era un client care nu uita niciodata sa-mi aduca aminte ca aia de i-a omorat Huidu se aflau intr-un Logan, si ca este tare periculos sa mergi cu asa ceva. In fiecare saptamana el venea la service sa mai lase cateva sute de lei si imi povestea mie cat de sigura e masina lui. M-a enervat si i-am zis : ma C*c in ea de siguranta, daca sta numai in service, nu te-ai saturat sa tot vii la noi sa repari stricaciuni?
      A inghiti prostul in sec si nu m-a mai bagat in seama. Om la 45 ani, abia trecuse de la Oltcit la masina nemteasca, Astra H Z17DTx
      hahahahhahahahahahahahhahah
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Originally posted by dsign View Post
        Hai ca o dadusi de gard!

        Astra H este fix o Astra G imbracata in alte haine, care se pare ca se rup mai repede !

        Doar romanii fac asta : domne, imi iau si eu alta masina, mai noua, de ce sa raman cu una veche? Altfel ma vede lumea ... Si el e mort de foame !

        Frate, luati-va chestii pe care vi le permiteti, chestii pe care le studiati dinainte.
        Astra H are o mizerie de computer care tine manetele de semnal/stergatoare care costa o caruta de bani (1000-1200 lei la nivelul masinii asteaia este o suma prea mare pt o singura piesa) .
        La motorizari pe benzina pica tot felul de mizerii : bobine, solenoizi de distributie variabila, rola variabile de la distributie, pedale de acceleratie, clapete de aer, etc.

        La diesel, 1.7 e campion la electrovalve, turbine, injectoare, radiatoare, termofloturi, EGR-=uri, galerii de admisie; 1.9 este campion la cele de mai sus + mizeria aia de galerie de amisie cu celebra tija swirl + pompa injectie + volanta dubla masa.

        Tot pe la H se prajeau niste ECU, nu mai tin minte la ce motorizare.

        Frate, cand n-ai bani de una noua, cu garantie, te uiti la una pe care ti-o permiti si dupa ce ai cumparat-o. Ca nu te ajuta cu nimic sa o ai in parcare si s-o vezi cat e de frumoasa, ce frumos arata luminile inauntru, ce bine simti pielea scaunului, ce bine se aud boxele, daca tu nu o poti misca de pe loc ca nu ai bani de un ***** de turbina.

        Cand lucram pt Opel era un client care nu uita niciodata sa-mi aduca aminte ca aia de i-a omorat Huidu se aflau intr-un Logan, si ca este tare periculos sa mergi cu asa ceva. In fiecare saptamana el venea la service sa mai lase cateva sute de lei si imi povestea mie cat de sigura e masina lui. M-a enervat si i-am zis : ma C*c in ea de siguranta, daca sta numai in service, nu te-ai saturat sa tot vii la noi sa repari stricaciuni?
        A inghiti prostul in sec si nu m-a mai bagat in seama. Om la 45 ani, abia trecuse de la Oltcit la masina nemteasca, Astra H Z17DTx
        Nu este vorba de ''frumusete, lumini si sistem audio'', ci de faptul ca am nevoie de 2 masini.

        Comment


        • Originally posted by dsign View Post
          Hai ca o dadusi de gard!
          Astra H este fix o Astra G imbracata in alte haine, care se pare ca se rup mai repede !
          Eu am condus ambele modele si nu e chiar asa.
          Spatiul interior la Astra H e sensibil mai mare decat la Astra G (latime, loc pe bancheta si portbagaj)
          Scaunele la H sunt mult mai bune decat la G, iar per total masina e mai buna pentru drumuri lungi.
          Versiunile dizel sunt mai problematice, dar cele pe benzina sunt cel putin decente.
          Un Astra H 1.8 benzina plus GPL ofera putere, fiabilitate si o masina bine inchegata per total.

          Reprizele la benzinare sunt bune, iar cutia de viteze este etajata mai bine decat la Loganurile contemporane.
          La SH gasesti Astra H la pret egal sau mai bun decat Logan MCV.
          Eu am cautat mult timp Logan MCV SH, dar era mai scump decat Astra H Break cu ani, putere si kilometri comparabili si ne place sau nu, siguranta si tablaria sunt mult mai bune la Astra H decat la Logan (2009-2010).

          Loganurile cu airbaguri laterale le numeri pe degete, pe cand la SH gasesti Astre cu airbaguri cortina cate vrei.
          Am avut\am ambele modele, dar la SH Astra H e un pic mai buna, iar costurile de intretinere nu sunt mai mari decat la Logan.

          Ca masina noua e posibil ca Loganul sa fie mai rentabil, dar din pacate pentru mine un MCV nou a fost prea scump (MCV nou 90cp = 11 000 eur, Astra H Caravan SH 110 000 km 90 cp = 5000 eur - 20 000 de km fara probleme pana acum)
          Last edited by stolniceanulucian; 6 March 2016, 20:14.
          Logan GPL 1.4

          Comment



          • Aveti idee despre cat de fiabile sunt Megan-urile? Ma refer la motoare, in special benzina.
            Si calitatea materialelor? Tabla este galvanizata?

            Comment


            • Meganul nu are nici o legatura cu fiabilitatea, per ansamblu. Strict ca motoare Reno, in general sunt ok cele pe bnzina.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Originally posted by Logan05-FYO View Post
                http://autovit.ro/anunt/renault-mega...tml#3710bbda44
                Aveti idee despre cat de fiabile sunt Megan-urile? Ma refer la motoare, in special benzina.
                Si calitatea materialelor? Tabla este galvanizata?
                Eu nu m-as lega la cap cu un Megane II. Oricum, nu cu unul din 2005. Daca vrei musai Megane II, alege unul din 2008, spre finalul seriei au rezolvat mai multe probleme.

                Comment


                • Ce probleme poate sa aiba un Megane din 2005? Bucsi, fulie? eu cred ca masina este fiabila. Daca zic ca Laguna din 98 este si mai fiabila vs Megane...nu ma crede nimeni )

                  Azi am fost si eu in trag cu Focus-ul! Feriti-va fratilor sa cumparti din tagul vitan...am vazut multe azi. Si m am ''imprietenit'' si cu cativa samsarei. SUNT vai mama lor de masini! Fata de usa la golf 6, lipita cu banda dublu adeziva, revopsite, rugina cu chit, motoare spalate de nici in fabrica nu erau asa...etc.

                  Comment


                  • Deci, iese din ecuatie si Megane II si Astra H.

                    Comment


                    • Mergi frate pe Logan. Ai fiabilitate, tabla galvanizata, etc.

                      Comment


                      • Logan. Ai fiabilitate, tabla galvanizata,
                        Cei 2 termeni se exclud reciproc.

                        Comment


                        • Tabla galvanizata pe logan... nu am auzit. Iar ca fiabilitate, eu zic ca sta destul de bine Loganul (ma refer la Logan 1, Logan 2 nu stiu cat este de fiabil)

                          Comment


                          • Originally posted by Logan05-FYO View Post
                            Deci, iese din ecuatie si Megane II si Astra H.
                            Astept un argument! sa nu zici ca ai citit pe forum...

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Cei 2 termeni se exclud reciproc.
                              nu se exclud. daca erai prin zonă, îţi arătam ciupituri de acum doi ani, care lucesc ca atunci. am raşchetat binişor maşina pe dreapta, acum 3 luni. o sa fac poze.

                              Originally posted by Logan05-FYO View Post
                              Tabla galvanizata pe logan... nu am auzit. Iar ca fiabilitate, eu zic ca sta destul de bine Loganul (ma refer la Logan 1, Logan 2 nu stiu cat este de fiabil)
                              nu ai auzit pe ph1. pe laureatul meu din 2009, tabla e galvanizată.
                              Last edited by B997NDL; 6 March 2016, 23:33. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Originally posted by B997NDL View Post
                                nu ai auzit pe ph1. pe laureatul meu din 2009, tabla e galvanizată.
                                e tabla galvanizata pe dreacu s-o ia, poate or fi galvanizate pasajele aripilor spate, ca in rest, rugineste la fel de bine ca ph1, e doar o chestiune de timp, cam scurt...
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google