Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si golf 4 m-ar tenta.Este o masina fiabila. Model din 2002-2003.
    Ma intereseaza in special motorizari pe benzina.

    Comment


    • Atunci cauta Golf 4 cu motorizarea aia, cel pe care l-am condus e din 2003, destul de bine dotata, cu climatronic, nu stiu exact cati km are si daca erau reali, dar posesorul a dat undeva la 2500 pe el acum 2 ani si pana in ziua de azi nu a avut nici o problema cu el.
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • Originally posted by Logan05-FYO View Post
        Capacelul de la locul din bara fata unde vine suportul pentru tractare e sarit: inseamna ori tamponare fata ori ca masina a ramas in drum si a fost tractata.

        La Opel benzinarele nu sunt nici pe departe asa de rezistente ca la Renault. Un benzinar Opel care are mult peste 100 000 de km deja prezinta riscuri.

        Astra H e de luat daca are kilometri si ani putini.
        Schimburile de ulei din Germania sunt nesimtite . de ex. 25 000 de km cu ulei no name.

        Pe de alta parte Astra H e mult mai ok la spatiu interior decat Astra G.
        La siguranta atat Astra H cat si G sunt peste Logan. Astra H chiar destul de mult peste.
        Logan GPL 1.4

        Comment


        • Feriti-va de FSI-uri. Daca tot luati benzinar de la fauveu, care nu au nicio treaba cu benzina, macar luati cu injectie clasica. O repara oricine. La FSIuri orice interventie pe partea de injectie inseamna piese multe de schimbat. Si la benzina nu te joci. Daca la diesel doar fumega benzina face spoof si a luat foc instant. Au vandut tehnologie si la reno pe motorul f5r. Vai de capul lui cate probleme avea. Intrebati in service-uri ce probleme au fsiurile, fug mecanicii de ele.

          Comment


          • Au probleme daca ii pui benzina de 95. Pentru FSI se cere benzina de 98.

            Eu nu mi-as lua FSI pentru ca ar costa mult instalatia GPL.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Pe o octavia 2 pretul a fost de 4200 ron instalatia
              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

              Comment


              • Pe MPI ar fi fost 2500 lei. Totusi, e mai ieftina cu 40%.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • O fi pe un TSI instalatia?
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • TSI-ul tot injectie directa foloseste.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • [QUOTE=stolniceanulucian;1704996]Capacelul de la locul din bara fata unde vine suportul pentru tractare e sarit: inseamna ori tamponare fata ori ca masina a ramas in drum si a fost tractata.

                      QUOTE]

                      la masina socrului meu l-au fiart pe ala din spate, nu a tractat pe nimeni nu a fost lovit.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • asta e ESLAIN
                        Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.
                        Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                        Comment


                        • Carutzline de 10 ani = cotetz!


                          Sent from mobile
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Originally posted by Logan05-FYO View Post
                            De la Logan la Astra g nu este diferenta asa mare. Prefer o masina de generatie mai noua decat Logan 1.

                            Deocamdata m-am oprit la 2 masini: Golf 5 sau Astra H. (ambele benzina)
                            Hai ca o dadusi de gard!

                            Astra H este fix o Astra G imbracata in alte haine, care se pare ca se rup mai repede !

                            Doar romanii fac asta : domne, imi iau si eu alta masina, mai noua, de ce sa raman cu una veche? Altfel ma vede lumea ... Si el e mort de foame !

                            Frate, luati-va chestii pe care vi le permiteti, chestii pe care le studiati dinainte.
                            Astra H are o mizerie de computer care tine manetele de semnal/stergatoare care costa o caruta de bani (1000-1200 lei la nivelul masinii asteaia este o suma prea mare pt o singura piesa) .
                            La motorizari pe benzina pica tot felul de mizerii : bobine, solenoizi de distributie variabila, rola variabile de la distributie, pedale de acceleratie, clapete de aer, etc.

                            La diesel, 1.7 e campion la electrovalve, turbine, injectoare, radiatoare, termofloturi, EGR-=uri, galerii de admisie; 1.9 este campion la cele de mai sus + mizeria aia de galerie de amisie cu celebra tija swirl + pompa injectie + volanta dubla masa.

                            Tot pe la H se prajeau niste ECU, nu mai tin minte la ce motorizare.

                            Frate, cand n-ai bani de una noua, cu garantie, te uiti la una pe care ti-o permiti si dupa ce ai cumparat-o. Ca nu te ajuta cu nimic sa o ai in parcare si s-o vezi cat e de frumoasa, ce frumos arata luminile inauntru, ce bine simti pielea scaunului, ce bine se aud boxele, daca tu nu o poti misca de pe loc ca nu ai bani de un ***** de turbina.

                            Cand lucram pt Opel era un client care nu uita niciodata sa-mi aduca aminte ca aia de i-a omorat Huidu se aflau intr-un Logan, si ca este tare periculos sa mergi cu asa ceva. In fiecare saptamana el venea la service sa mai lase cateva sute de lei si imi povestea mie cat de sigura e masina lui. M-a enervat si i-am zis : ma C*c in ea de siguranta, daca sta numai in service, nu te-ai saturat sa tot vii la noi sa repari stricaciuni?
                            A inghiti prostul in sec si nu m-a mai bagat in seama. Om la 45 ani, abia trecuse de la Oltcit la masina nemteasca, Astra H Z17DTx
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • Inca mai exista stupizi care cred ca Opel e masina germana?
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Vreau sa-mi cumpar un logan mai nou si am cautat pe autovit logan diesel din 2012 si am gasit anunturile unui tepar de la Pitesti care are 4 logane cu km dati inapoi si numere de telefon, nume diferite in anunturi. Una din masini este lovita in prag dreapta http://autovit.ro/anunt/dacia-logan-...tml#f4f7994ae9 si celelalte or fi si alea lovite si reparate.



                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google