Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jonnie007 - motoarele de pe Focus (1.6 tdci sunt de pe Peugeot) si sunt bune doar daca nu au FAP. Varianta de 110 cai este cu volanta dubla, cea de 90cp cu volanta simpla. Eu personal am avut Peugeot 207 cu 90 cp e4, fără FAP si mi-au picat 2 injectoare in 6 luni.....si a vazut zilnic 3500 rpm...am fost eu mai ghinionist. Masina a mersndoar cu motorina de la OMV de noua (a fost masina mea de munca pe care am cumparat-o).
    Ma uit acum la restul masinilor din flota (aprox 700 masini Peugeot - toate modelele) si au probleme cu Fap-ul...ca deh..sunt mai noi...ba nu se mai tureaza....ba martori aprinsi....ba etc...

    Comment


    • Sa fac ceva pe motoarele tdci dupa focus 2. In special 1.6 90 cp! Panarama!

      Pareri? http://autovit.ro/anunt/seat-toledo-...tml#e1454568e7



      Si un Logan de la un vecin, 2011, 1.2 full, 65000, 3000 euro.
      Last edited by Andyno; 25 May 2016, 23:49. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Sunt vechi rau.....2001, 2002......
        Probabil vine replica "îngroapă 10 Logan-uri"...)))
        Eu personal nu mi-as lua masina mai veche de 2008-2009....macar psihologic stiu ca nu are 10 ani))

        Comment


        • Pai cam da...Loganul vecinului este intr o stare impecabila. Dar motorul este slab rau si nici nu prea imi place cum se aseaza la drum.

          Comment


          • Tinuta o rezolvi cu niste arcuri progresive, iar motorizarea...Dzeu cu mila....)

            Comment


            • Tinuta de drum si confortul sunt chestiuni pe care nu ai cum sa le imbunatatesti la Logan. Cu arcuri sport nu schimimbi decat stabilitatea in viraje, asta ca un plus, iar pe de alta parte, cea cu minus, faci masina caruta. O sa-ti dai seama de treaba asta dupa ce cobori dintr-un Golf (fie el, 4, 5, sau 6), ca sa nu zic Seria 7 sau S Klasse, si te urci intr-un Logan cu arcuri sport.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Originally posted by Andyno View Post
                Sa fac ceva pe motoarele tdci dupa focus 2. In special 1.6 90 cp! Panarama!

                Pareri? http://autovit.ro/anunt/seat-toledo-...tml#e1454568e7



                Si un Logan de la un vecin, 2011, 1.2 full, 65000, 3000 euro.
                de ce panarama? ce avea focusul tau ?

                seaturile alea is babe fardate. in poze arata bine , dar costau 1000 de franci in jermania . de ce ?

                vecinu vinde logan 2011 cu 3000??? ala merita zic eu . desigur depinde ce cauti la o masina. daca vrei sa tragi de ea 5 ani nu ai nimic de pierdut. daca vrei tinuta de drum , confort , etc mai scarpina-te de niste parale.
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • Loganul l am taiat dupa lista. Chiar daca este aproape nou. Prefer ceva de 13 ani.

                  Am mai vazut ieri un Megane din 2005, 1.6 16v, aproape impecabil pe exterior si 9/10 la interior. 4 x geamuri, a.c, cp, faruri automate si lumini. Ce am ramas surprins este cat de inchegata este masina! In afara ca i zdraganea o usa din dreapta, masina mergea perfect. Pret 2800 euro. Masina inca nu are afis pe ea sau este pe net.

                  Comment


                  • Si intamplator avea doar 130.000 km. A unei babute ce mergea doar la piata. Masina peste 10 ani nu merita

                    Comment


                    • Am mai vazut ieri un Megane din 2005, 1.6 16v,
                      Pana si fanii Renault ti-au recomandat Megane 1.6 16V dupa 2007.

                      Comment


                      • Prefer din Franta din 2005 decat 2007 Turcia. Citesc pe net de 3 ani despre Megane. Stiu cu ce se mananca. Am avut Laguna.

                        Comment


                        • pai esti hotarit ! bafta !

                          totusi sa-ti mai zic ceva. orice motor benzina opel (GM) bine intretinut nu consuma ulei 2-300.000 km.
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • Pai si daca masina are 300-400 mii km si sunt manariti? Plec maine pana la Cluj sa vede ce i prin targ.
                            Am vazut 15 Meganu-uri in Bucuresti, 4 Toledo, 5 Opel Astra H. Cele mai ''intretinute'' sunt Seat-urile Toledo.

                            Cateva poze cu Seat-ul ok care mi place.
                            Attached Files
                            Last edited by Andyno; 26 May 2016, 12:45.

                            Comment


                            • Originally posted by Andyno View Post
                              Pai si daca masina are 300-400 mii km si sunt manariti?
                              atunci D-zeu cu mila. orice motor , orice masina.

                              Sau te duci inainte s-o cumperi la o statie ITP si faci un test de noxe (oricum iti face RAR-ul cand o inscrii), sau verifici nivelul pe joja , faci 1000km si verifici iar.
                              Last edited by Costi-bc; 26 May 2016, 12:52.
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • sunt foarte rare situatiile in care gasesti o masina adusa din Germania (sau alte tari...) si are 130.000km si este si din 2001...!!!!!! wtf???
                                Si-a luat un coleg o Astra J din 2011, 1.7 diesel si avea 197.000 km.....si era din 2011 (iar el a luat-o in septembrie 2014).....
                                Am cumparat in Iulie 2014 o Skoda Fabia 1.4 8v - 67cp, 2002, adusa din Belgia si avea pe bord 125.000 km si cand am vazut m-a bufnit rasul....si ma intreba vanzatorul de ce rad....i-am facut verificarile, am luat-o si in 2 sapt am plecat in concediu cu ea 4000km dupa ce am mai bagat 500 E in prima saptamana....
                                Logan-ul macar il iei mai nou, in marea majoritate a cazurilor nu au km dati inapoi si etc....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google