Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts




  • Care din ele credeti ca este mai bun dpdv calitativ(ma refer in general,nu doar la aceste 2 masini)? Am auzit ca la golf sunt materialele destul de proaste la interior, dar nu stiu cum sta A3-ul. V-as fi recunoscator daca a-ti putea sa-mi spuneti despre aceste masini.

    Comment


    • Teoretic, "haudi" este peste Volkswagen...(de la calitatea materialelor folosite, pana la fiabilitate), iar parerea mea este ca a3 este mult mai "arătos" in comparatie cu golf-ul....
      Pe mine sincer ma sperie km....sunt prea multi si o sa treb bani....mai una, mai alta....

      Comment


      • daca ai gasi a3 cu 1.9 tdi nu cu 2.0 tdi ar fi minunat.
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • Inainte sa aleg Passat-ul din 2004, m am uitat si dupa audi a4 din 2004, 2005. Doar benzina.
          Multi, multi km la ele, si la interior mult mai uzate fata de un Passat. Toate aveau probleme cu butoanele de la clima.
          Asa ca am mers pe un Passat aproape impecabil la interior. Este cam aceasi masina Audi a4 cu Passat b5.5 din 2004. Fix acelas motor,suspensie fata etc. Plus ca Passat-ul este o idee mai bine compartimentat la interior..si mai spatios.

          Comment


          • Haha.... daca a4= passat si passat =octavia atunci a4 =octavia

            Comment


            • a4=passat , dar passat nu e egal cu octavia => nici a4 nu e egal cu octavia.
              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

              Comment


              • Octavia e Passat wannabe, la fel si passatul e un a4 wannabe.

                Cu toate ca sunt masini care au aceiasi platforma si aceleasi motoare tot sunt diferente, unele mici altele mari depinde de preferintele fiecaruia:

                -A4 are suspensie multilink pe spate, Passat nu, de aici si un comportament/stabilitate mai buna la A4
                -interioarele (pot fi subiectiv am A4) arata cam cu 5 ani mai vechi la Passat fata de A4 - sunt mai anoste asa de mos, pe cand la A4 sunt alte materiale la interior si alta atentie data la detalii
                -A4 vine cu tobe duble de la 1.8 T- ma rog chestier de gust, arata mai sportiv
                -or mai fi si altele care nu imi vin in minte

                Nu vreau sa creez vreo polemica, insa raman la idea ca daca ai bani de A4 nu iti iei Passat si invers.
                E doar o falsa consolare ca ti-ai luat Passat si e acelasi lucru cu A4.

                Comment


                • Aveam bani de a4. Chiar am vazut 2 dragute la 4000/4500 euro. Dar cu multi km si dupa o verificare mai amanuntita dadea cu minus..

                  Comment


                  • Am renuntat la ideea de Golf 6 1.6 TDI cu peste 230k la bord. 90% din km ii fac in oras si cred ca as chinui un TDI cu FAP in regimul asta de mers.

                    Ce sa aleg?
                    - Peugeot 307, 2006, 68k la bord, masina pe care o stiu inca de cand a iesit de pe poarta dealer-ului. Stiu ca Peugeot-uile au probleme mari cu electrica, iar asta imi confirma cei de pe PeugeotClub, unde toti sunt dotati cu aparate de masurat si cursuri de electrician auto. Pana acum masina n-a avut probleme, dar... nu e timpul pierdut.
                    - Golf V 1.6 MPI 102cp, 2007+ (eventual Variant). Din cate am auzit si am vazut, sunt masini fiabile care nu prea dau batai de cap. Ca o comparatie intre 307 si Golf V, mi se pare ca Golf-ul este mai inchegat si are o suspensie mai confortabila decat 307-le.
                    - Focus MK2 1.6 i 101 cp, 2007+ (eventual Wagon). La fel ca si Golf-ul, pare o masina inchiegata si confortabila, doar ca Ford-urile nu sunt chiar un etalon cand vine vorba de fiabilitate.

                    L.E. Golf-ul sau Focus-ul neaparat cumparate din Germania. In Romania am vazut doar epave vandute la pret de masina.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Pai, ti-ai cam raspuns singur: Golf V, ca sa ai cele mai putine batai de cap.
                      Nici Focus nu e de lepadat, faceliftul din 2008 arata si binisor.

                      Comment


                      • Eh, in principiu stiu ca vreau Golf, dar e bine sa ceri si a doua opinie.

                        Pana sa fie 307-le disponibil, eram convins ca il vreau. Dupa ce mi-a zis "hai", m-a cam pus pe ganduri...
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Eu as alege intre variantele enumerate de tine, Focus 2. Acum nu stiu daca vrei diesel ori benzina.
                          Cele pe benzina cu 116 cai trag foarte ok si au un consum ok. Fiabilitatea la ford este mai ok dacat la golf.
                          Problema la fost este rugina! Aripa fata jos si oale spate.

                          Am vazut recent un opel vectra c, din 2007 cu 98000 km 1.6 16v, taxa platita si instoric service la 51000 euro. Destul de dodata.

                          Comment


                          • Fiabilitatea la ford este mai ok dacat la golf.
                            Invers .
                            La Focus mai e si interiorul ala ciudat, nu ca la Golf ar excela in vreun fel, dar e macar simplu, curat si mai ales, inchegat.

                            Comment


                            • eu cred ca gasesti mai usor masina in RO buna , cu km putini , unic proprietar.

                              golf vs focus vs 307 ??? benzina ? as lua toyota , suzuki sau honda. http://autovit.ro/anunt/subaru-impre...tml#5753aba92a , de asta ce zici ? :P
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • Benzina neaparat.

                                Asta cu masini din Romania este de luat in calcul, dar masinile bune nu le gasesti pe site-urile de vanzari. O masina buna nu are nevoie de promovare online.
                                Chiar saptamana trecuta m-a sunat un prieten ca isi vinde masina; o Skoda Octavia 2, 2008, 1.9 TDI, 100k, masina pe care o stiu de noua. Daca ar fi fost 1.6i nu stateam pe ganduri. A dat-o in 3 zile prin cunostinte.
                                Deocamdata am cu ce sa ma misc, asa ca nu ma grabesc. Caut oferte.

                                Nu stiu sa zic de ce, dar parca nu mi-as lua japoneza...
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google