Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uite o bijuterie
    Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.
    sigpic
    !

    Comment


    • Daca
      bancheta din spate NEFOLOSITA.
      niciodata lovita
      niciodata acidentata
      atunci "se merita".

      Comment


      • Tu ai cumpara o masina cu bancheta spate folosita ?
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • Ce parere aveti d.p.d.v. al fiabilitatii motoarelor, cutiilor de viteze, turbinei etc despre Audi A4 B7 1.8TSI sau 2.0TFSI.
          Nu ma intereseaza nici o motorizare de pe diesel, doar benzina.
          Ani de fabricatie cuprinsi intre 2010 si 2012.
          Achizitia din Nemtia sau Rromanica?

          Am mers cu o "saracie" de-asta de A4 tubobenzinar dus la 260cp+ cf. spuselor proprietarului si mi-a cam placut cum se misca ....singurul aspect negativ, sa zic asa e ca ii haleste 1L ulei la cca. 1500km parcursi. El spune ca si inainte la 207cp stock, tot asa ii lua si chiar e specificat in carte consumu' asta. Asa sa fie oare?? Adica in halu' asta? 127.000km (nu stiu cat de reali), an fbr. 2012

          Ce parere aveti de asta:



          Km decenti, servisata la Porche, motorizare mai mult decat decenta ptr. caroseria aia...dar pare s-o vanda un samsar.
          Last edited by Kojak; 22 September 2016, 20:08. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • La valoarea ta, te mai pui pentru niste ulei. Te vad ca treci pe Dacia Oil , ca e ieftin.

            Haleste ulei, parca in carte zice de 0.5/1000 km, am auzit si de 1 litru la mie.
            Din cele doua, eu as lua 1.8 tsi. Daca se poate, din Nemtia.

            Comment


            • Imi place motorizarea aia...e corecta.
              Adica intre un 2.0 cu dotari mai putine si un 1.8 mai full, as alege un 1.8.

              Costurile cu intretinerea sunt mai mari decat la VW?

              Comment


              • udi A4 B7 1.8TSI sau 2.0TFSI.
                Nu ma intereseaza nici o motorizare de pe diesel, doar benzina.
                Ani de fabricatie cuprinsi intre 2010 si 2012.
                A4 B8 vrei, nu B7.

                Costuri-cu uleiul.

                Manopera la Audi e mai scumpa ca la VW, multe piese merg si de la Skoda, daca gasesti un mecanicos priceput iti spune ce sa cauti, la pret mai mic decat la Audi.
                Reprezentantele te rup la bani si nu dau de cap problemelor.
                Mecanicul specializat in Audi e bine sa il tii aproape daca il gasesti.
                Last edited by mr.K; 22 September 2016, 20:30.

                Comment


                • Mi-am aruncat un ochi pe mobile.de si majoritatea-s avant-uri, adica brec-uri.
                  Nu vreau brec, care-i treaba de sunt asa rare berlinele?
                  B7 care e?

                  Comment


                  • Avant e practic, arata si bine, cred ca cel mai fain break de pe piata, se cumpara multe.

                    Dar berlina e cea mai aratoasa masina din astea pamantesti, din punctul meu de vedere. Is rare la vanzare, proprietarii le tin pentru ei.

                    Comment


                    • La 12 mii gasesc ceva decent ?

                      Comment


                      • E cam la limita suma, dar gasesti. Pana la urma, cobori un picut cu anul, B8 gasesti si din 2008-2009.
                        Last edited by mr.K; 22 September 2016, 20:40.

                        Comment


                        • Da...probabil ca un an de fabr. 2011- 2012 la banii astia nu m-as incadra decat la o teapa.

                          Probleme mecanice/electrice cunoscute pe care le au modelele astea, cunosti?

                          Comment


                          • 1.8 tsi-ul asta e fiabil.
                            Masina e aproape perfecta.

                            Comment


                            • Uite, asta e B7:


                              Nu-mi dau seama care e diferenta intre B7 si B8.

                              Asta ar fi B8...parca prea strauceste, o fi revopsita / polishata:

                              Comment


                              • Si primul e B8, ala nu stie ce vinde. B7 a fost fabricat pana in 2008, pe la inceput.
                                Asta e B7.
                                La B8 ai farurile cu LED stil spranceana, bara fata smechera, cu 2 protuberante jos. Stopurile spate difera mult la B8 fata de B7.
                                Attached Files
                                Last edited by mr.K; 22 September 2016, 21:23.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google