Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by B997NDL View Post
    ...doar la ulei nu mi s-a parut necesar sa bag redline sau new life, atata timp cat elf sxr e dedicat si motorul toarce cu el.
    de ce sa iau un long life, cand schimb uleiul ianinte de 10 mii, sau max 10mii ?!
    Tatutzu, esti in eroare, nici new life si nici redline nu sunt uleiuri longlife

    Comment


    • Eu fac tot timpul paralela cu femeile. Unii vor langa ei o femeie anosta doar pentru ca nu da banii pe haine si parfumuri, altii vor ceva mai mult.
      Ar mai fi varianta-o virgina nasoala pentru multi ani, sau una faina, cu experienta, pentru perioade mai scurte.

      Cine isi permite o virgina faina, si mai bine.

      Comment


      • offtopic
        mr.K ce spui tu se gaseste in cartile SF. Dar cred ca ma abtin...si ma opresc de aici. Sar si moderatorii...si iar dorm pe pres la noapte.

        Comment


        • Originally posted by Kojak View Post
          Tatutzu, esti in eroare, nici new life si nici redline nu sunt uleiuri longlife
          si atunci, de ce si-ar justifica pretul ?! daca aveam macar un 2-3 litri diesel sau benzinar, o mai alergam, dar asa, tot o martoaga ramane.

          Comment


          • asta cu virgina e ca vw cu proprietar de 100 de ani la nemti...

            loganul merge cu aral de n-are aer... e o masina de facut treaba...

            Comment


            • Originally posted by sorin1983 View Post
              asta cu virgina e ca vw cu proprietar de 100 de ani la nemti...
              si asta e un mit desigur. DAR e foarte adevarat ca nemtii respecta manualul si reviziile unei masini. si asta conteaza. in plus la orice problema semnalata se duce in service si nu intreaba cat costa (ca romanul), ci spune sa se rezolve. n-o sa vedeti masini reparate de mantuiala decat la alte natii prin germania(si alea pentru export). in plus lor nu le convine sa ramana in pana (mai ales pe autostrada). cumperi o masina sh din germania si macar ajungi in romania fara platforma. nu as avea curaj sa cumpar o masina din romania si sa plec direct in germania fara sa-i fac o revizie macar.
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • Si in germania te duci si cumperi de la oameni seriosi, turci, croati si rusi.

                Comment


                • nici nemtii nu respecta mare lucru.... daca se da 30.000 interval de service fii convins ca la 30.000 face sau mai mult nu ca la noi (eu fac la 10.000), folosesc ce piese le pica in mana deci nu e chiar asa...
                  la ei e mai curat si drumurile sunt mai bune de asta 70 la suta din masini sunt "ca noi", restul de 30 la suta sunt cele vai de capul lor care nu trec nici tuv-ul fara investitii si atunci sunt vandute la pret de nimic sacalilor din ro, bg etc

                  Comment


                  • Originally posted by sorin1983 View Post
                    nici nemtii nu respecta mare lucru.... daca se da 30.000 interval de service fii convins ca la 30.000 face sau mai mult nu ca la noi (eu fac la 10.000)
                    Ai dreacu nemti! Deci, daca trebuie sa faci revizia la 30k si o faci fix atunci, inseamna ca esti prost.

                    Tare! Hai ca m-am amuzat in dimineata asta.
                    Last edited by vitriol; 22 March 2017, 12:17.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment



                    • Priceput nu gluma...Sorinache!
                      Keep walking...

                      Comment


                      • eu m-am referit ca nu fac ca la noi cu reviziile anticipate ca de, ai grija de masina ca inca platesti rate la ea...
                        exact cum sunt exemple si aici pe forum... revizii la 7000-10000 desi in carte totusi scrie 15000-20000.
                        daca vreti sa intelegeti bine, daca faceti pe baietii destepti la fel de bine.

                        Comment


                        • Pai, si aia n-au trecut in carnet revizii 30k/1 an, primul termen atins?
                          Doar nu fac toti oamenii muncii 30k/an. Sunt si care fac 10-15k/an, asa ca se duc la revizie si ei la 1 an si numai 10-15k.
                          Doar nemtii astia nu stau numai in masina, mai stau si la job, mai si dorm, mai la o bere, mai sunt si din aia de locuiesc aproape de munca, nu la 200km. Doar nu se duc in Spania/Italia in fiecare weekend. Si daca o fac, mai exista si avion.
                          Last edited by mr.K; 22 March 2017, 13:10.

                          Comment


                          • mr.K cinteam la un moment dat o statistica...media de km/an cu masina personala in ro era pe la 8.000 in jermania pe la 16.000 km. iar statistica...ca sa-ti iasa 16.000 km/an...fa si tu o socotela...cam cate masini cu probabilitatea sa aibe sub 200k in 10 ani gasesti.
                            Apropos...am o cunostinta, in belgia...face 200k in 4 ani. Toti colegii mei din IT fac cate 25.000/an minim (firma este la 20km de cel mai apropiat oras...adica 27.000 km doar naveta...mai norocosi sunt astia care stau prin satele de langa firma)

                            Comment


                            • au si in belgia it ?!

                              Comment


                              • Originally posted by bolovan View Post
                                mr.K cinteam la un moment dat o statistica...media de km/an cu masina personala in ro era pe la 8.000 in jermania pe la 16.000 km. iar statistica...ca sa-ti iasa 16.000 km/an...fa si tu o socotela...cam cate masini cu probabilitatea sa aibe sub 200k in 10 ani gasesti.
                                Explica-mi rationamentele tale, ca eu nu inteleg. Cum ai ajuns la concluzia ca sunt putine masini cu 200k in 10 ani, avnd in vedere ca statistica este de 16k/an?
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google