Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • citroen daca nu e macar c5 nu e deloc

    Comment


    • stiu ca se misca precum o martzoaga obosita, nu are nici cel mai fericit aspect, insa e peste la tinuta de drum, frane, tabla, tren de rulare, faruri, antifonare

      cine nu recunoaste treburile astea se cam pacaleste singur, eu as vrea sa o iau cu 3500 dar s-ar putea ca baiatul sa se razgandeasca dat fiind faptul ca aspira la o masina noua de ~13-15.000 Eur ceea ce implica un credit maricel.
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • @Sorin
        ce vorbesti ?! ai mers cu un C4 ? "nevasta-mea" are 1,6 benzina de 115 cai. se misca bine. cred ca il voi lua eu... spre utilizare.
        ca fi-miu face scoala si mi-a pus in vedere sa am grija de lighean, sa nu i-l dau varza. asa ca asta ma asteapta.
        daca nu e c5 ? dar de ds ce zici ? il prefer oricand unui C5. basca ca si cu ligheanul caut o gramada parcare, cu un C5 sau orice mai mare mor cautand.

        Originally posted by 827sam View Post
        nu are nici cel mai fericit aspect, insa e peste la tinuta de drum, frane, tabla, tren de rulare, faruri, antifonare
        fata de logan, are un aspect foarte fericit.
        iar la restul e 7 clase peste logan.

        Originally posted by mr.K View Post
        Arata aiurea cu muchia aia la imbinarea dintre plafon si luneta, se asorteaza perfect cu masinile de la pompele funebre.
        Mi-a placut si mie un C4, moldelul ala rosu.
        eu ziceam ca alea cu spate rotund (hatchback) sunt din 2006.

        Last edited by B997NDL; 12 June 2015, 11:32. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • nu inteleg despre ce vorbeste mr k , c4 arata la fel si din 2005 si din 2010.
          diferenta la partea din spate este data daca masina este in 3 usi sau in 5 usi .

          masina este clase bune peste logan, daca poti trece peste defectul motorizarii si al designului e chiar o afacere ok.
          totusi eu as lua o masina cu mai multi km, care are toate sansele sa imi faca mai mlte probleme dar care sa imi placa, sa o indragesc si sa ma urc cu maxima placere mereu in ea
          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

          Comment


          • da... c4 nu a primit mare facelift deci pana la modelul urmator e la fel la spate
            @B997NDL : am mers cu coupe, e misto masina dar mie imi place c5 :P cea mai tare chestie mi s-a parut volanul

            Comment


            • Eu n-as merge pe motorul de 1.4.
              As merge pe unul diesel, fara fap, pe la 200.000 km. Si coupe, ca-s mult mai frumoasa. Sigur, frumusete este in capul fiecaruia.
              C5-ul e alta poveste, la dublul banilor.

              Comment


              • pe la 200.000 km pe drumurile patriei un c4 e terminat. am vazut cateva si mers cu ele , sub 250.000 km si erau groaznice. probleme garla la partea electrica , zgomote ale suspensiei , si materialele interioare deteriorate rau. pejo reno citren daca nu s noi sau aproape noi nu ai ce face cu ele.

                eu sincer as tine loganul samurache.
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • Daca C4 e intretinut si-l scoate la pret bun, merita sa-l birjareasca vreo cativa ani. Dar, probabil Sam va fi ultimul posesor al masinii, un Citroen care are deja 10 ani, va fi greu vandabil pe viitor, mai ales cu motor de 1.4.
                  Macar la 3250 sa-l scoata, ca nu cred ca e coada de clienti pana la centura pentru un C4.

                  eu as vrea sa o iau cu 3500 dar s-ar putea ca baiatul sa se razgandeasca dat fiind faptul ca aspira la o masina noua de ~13-15.000 Eur ceea ce implica un credit maricel.
                  Nevoile financiare ale celui ce vinde nu sunt problema celui ce cumpara, conteaza doar valoarea bunului tranzactionat. Tu stii masina, alt client potential nu o stie, si o sa-i dea pretul pietei, care e mai mic de 3500.
                  Last edited by mr.K; 13 June 2015, 16:01.

                  Comment


                  • Originally posted by bossake View Post
                    masina este clase bune peste logan, daca poti trece peste defectul motorizarii si al designului e chiar o afacere ok.
                    totusi eu as lua o masina cu mai multi km, care are toate sansele sa imi faca mai mlte probleme dar care sa imi placa, sa o indragesc si sa ma urc cu maxima placere mereu in ea
                    sa inteleg ca in logan te urci cu placere ?!
                    mie chiar imi place fate de opel h, renault clio 2 si 3, si altele....

                    Comment


                    • Aici asa e...masina veche...greu de praduit!


                      Sent from mobile
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Din punctul meu de vedere masina e un best buy pentru ca tehnic este extrem de bine intretinuta, optic arata ireprosabil, vineri a venit cu ea la serviciu si am inspectat-o vreo jumatate de ora, imi pare rau ca nu i-am facut cateva poze sa vi le urc
                        Cei de la dibas i-au oferit la buy-back 3500 eur, dar inca nu e hotarat daca o schimba sau nu
                        Are piticul pe creier din cauza ambreiajului care prindea in hopuri la 30.000 km "datorita" piciorului de lemn ce-l are
                        Daca se hotaraste eu i-o cumpar cu 3500, la banii astia n-ai ce lua mai bun, mai ales ca are taxa platita si cunosc masina
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                          dubioasa?
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Originally posted by Costi-bc View Post
                            pe la 200.000 km pe drumurile patriei un c4 e terminat. am vazut cateva si mers cu ele , sub 250.000 km si erau groaznice. probleme garla la partea electrica , zgomote ale suspensiei , si materialele interioare deteriorate rau. pejo reno citren daca nu s noi sau aproape noi nu ai ce face cu ele.

                            eu sincer as tine loganul samurache.
                            Sigur ca da... Noroc ca au avut altii si stiu despre ce vorbesc.
                            Acum daca-ti iei cazan cu 2500 alb, cu 70.000 in bord, sa nu te mire ca la 250.000 incepe sa arate rapason. Pentru ca atunci cand l-a luat cu 2500, masina de 70.000, ce sa vezi? Poate avea mai mult de 70.000.
                            Al meu avea 198.000 reali si 48.000 in bord (samsarul prost i-a dat km inapoi desi i-am zis clar sa nu o faca). Cei ce au vazut si mers cu C4-ul meu stiu ca nu mananc rahat. Masina mergea perfect!
                            Din lotul din care a fost luata (200 + masini), majoritatea au avut probleme de la lovituri si la FAP pe la 250.000 km. In rest, ciu ciu.
                            Si nu mai am citroen ca sa zici ca-s indragostit de el ca doar pe asta il am. Sunt masini exceptionale despre care lumea nu stie si despre care lumea nu prea citeste. E foarte bine, pt ca reusesc baietii destepti sa le ia cu preturi mici. Iar ceilalti sa se imbulzeasca la golf 4 si 5, rulate "Decat" 150.000 km.

                            @john: nu pare. Mergi sa o vezi.
                            Dar eu n-as lua asa masina plicticoasa.
                            Last edited by Cezar; 16 June 2015, 01:27. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Originally posted by jonnie007 View Post
                              Masinile care in decurs de nici 2 ani de zile care au facut atatia kilometri si cu pretul atat de mic, ori sunt masini alergate(de firma), la al 2 chiar al 3 proprietar sau ca in cazul de fata, masina avariata. Cu accident si reparata pe Casco. Inidividul ce vinde masina vrea sa scape de ea. Stai departe de acel anunt.

                              Comment


                              • Mai are si Hilux-ul asta, iar pretul e pentru o masina cu 4 ani mai veche decat asta de o vinde, ceva e in ceata pentru mine.
                                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                                Last edited by mr.K; 16 June 2015, 10:55.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google