Romanul Sa Nu-si Piarda Identitatea Si Traditiile - Indiferent De Momentele Istoriei

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nemtii plini de credite...am trait sa o aud si pe asta.
    Spania Italia Grecia Romania si restul cocalarilor mediteraneeano - balcanici sunt plini de credite si in prag de faliment.

    Si dintre toti romanii sunt clar cei mai idioti. Restul macar au trait bine cu burta la soare o vreme si stiu pentru ce trag acum.

    Pentru mine...poporul german este un exemplu de conduita pe care incerc sa il urmez
    La polul opus romanii.
    Din cauza asta sufar...sufar la mine in tara pentru ca zi de zi dau peste si ma inconjoara doar oameni care imi Fxx viata doar prin existenta lor.
    As pleca departe de aici...intr un loc unde nu se stie de existenta romaniei.

    Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

    Comment


    • Si daca sunt plini de credit, asta arata ca sunt prosti, incapabili si slabi?
      Cand ai un credit pe termen lung, arati ca esti stabil si de incredere.
      De aceea la noi acum se mai iau credite din parti
      Dar, avem "Traditii" si ne uitam de sus la alte popoare, pt ca noi am vost suprimati, atacati si oropsiti de niste oameni foarte rai!
      Last edited by Niki; 13 March 2014, 12:59.

      Comment


      • In ultimele zile am fost prin Pitești, Ploiești, Arad, Buzău....toate cele 4 arata dezastruos, deprimant! Drumurile sunt execrabile, saracie lucie. Aradul m-a șocat grav, e praf! Si e primul oras in care intri cand vi din vest, oglinda țării. :|

        Alex, exact asta simt si eu!

        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

        Comment


        • Ce ai vazut dezastruos in Pitesti?
          sigpic

          Comment


          • Nimic, totul e mirific. Palm Beach.

            Comment


            • in Buzau ce-ai vazut "dezastruos"? m-ai facut curios...

              Comment


              • Lasa-l frate ca e deprimat omu`. Toata Romania e dezastruoasa pentru unii... .
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                  Ce ai vazut dezastruos in Pitesti?
                  Este un oras al anilor 1900, plin de "descurcareti", imputiti, cocalari, milionari inchipuiti, dastepti, infumurati, putori!!
                  Eu am incercat sa lucrez cu oameni din zona asta in domeniul constructiilor, insa n-am reusit: hoti, prost pregatiti, lenesi, las-o ba ca merge asea, betivi, lepre!!

                  Nivelul de trai este foarte scazut, infrastructura slaba insa nu dezastru, cladiri oribile, s.a.m.d.
                  In rest totul este perfect))))))

                  In Buzau la fel, mai putin referitor la calitatea oameqnilor.

                  Comment


                  • Cezar, asa-i ca Buzaul l-ai vazut doar din masina, in trecere?

                    Comment


                    • Nu, am lasat masina parcata ca-mi sareau amortizoarele altfel.
                      E un oras vechi frumusel, ce tot isi promoveaza palatul comunal.
                      Insa are si el rpoblemele lui,
                      Daca tie iti place sa crezi ca-i minunat, fie

                      Comment


                      • Am avut ocazia in ultimele luni sa vad mai multe orase europene, si inclusiv sa stau de vorba cu nemti, olandezi, englezi, turci, etc...
                        Intr-adevar, de fiecare data cand reveneam in Ro, simteam ca s-a dat ceasul inapoi. Din momentul cand am iesit din aeroport, apar diferentele.
                        Au si ei nesimtitii lor si strazile lor jegoase, case saracacioase...dar sunt intr-un procentaj mult prea mic.
                        La ei vezi 2-3 strazi vai de mama lor, la noi e invers, vezi numai strazi vai de mama lor, si 2-3 strazi curate, ingrijite, asfalt bun, case frumoase.
                        Stateam si de fiecare data ziceam: noi de ce nu putem, noi de ce nu, noi de ce nu...Pur si simplu asa este romanul, asta e mentalitatea, asta ne e nivelul. Ne acceptam soarta.
                        Pacat, ca intotdeauna este loc de mai bine, si potential la noi este...
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Cezar View Post
                          Este un oras al anilor 1900, plin de "descurcareti", imputiti, cocalari, milionari inchipuiti, dastepti, infumurati, putori!!
                          Eu am incercat sa lucrez cu oameni din zona asta in domeniul constructiilor, insa n-am reusit: hoti, prost pregatiti, lenesi, las-o ba ca merge asea, betivi, lepre!!

                          Nivelul de trai este foarte scazut, infrastructura slaba insa nu dezastru, cladiri oribile, s.a.m.d.
                          In rest totul este perfect))))))

                          In Buzau la fel, mai putin referitor la calitatea oameqnilor.
                          offf... in sfarsit ne recunoaste cineva meritele! oameni de valoare, buzoienii astia. si cel mai important: BUZAUL nu-i MOLDOVA baaah. decat de la mcdonalds incolo, spre focsheni
                          si orasul este frumusel daca stii pe unde sa te duci, daca nu...e un alt oras executat dupa planurile intaiului arhitect care a fost.
                          cand treceti prin pusau siti sa incercati covrigii de vis-a-vis de gara... neaparat...

                          Comment


                          • BUZAUL nu-i MOLDOVA baaah.
                            Ca daca era, ce?
                            Lasa ca fac eu un partid separatist si o sa aveti nevoie de viza sa treceti spre est.

                            Comment


                            • Asta ma intreb si eu: ce daca e?

                              Am niste prieteni in Buzau care de cate ori ne vedem au grija sa-mi reaminteasca treaba asta (ca ei nu sunt moldoveni). La fel si cei din Braila, fix aceeasi poveste. N-am inteles treaba asta...
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Au alta limba moldovenii, de aia. Adica, cand ii dai unuia un dumnezeu si o cruce, se cunoaste, bre.

                                Acum vorbind serios, de aia nici nu meritam sa fim numiti popor, de la moara pana la garla avea 7 obiceiuri. Aia din deal nu se impaca defel cu cei din vale, cei din satul nou se cearta cu cei din satul vechi, aia din Braila sunt/se cred mai smecheri decat aia din Focsani, aia din Craiova rad de aia din Cluj ca-s "rapizi", iar daca traiesti in capitala, e de la sine inteles ca toata provincia e plina de tarani cu glod in buletin.

                                Sa-si vada fiecare barna din ochiul lui si sa realizeze ca tara in care traieste se vede la fel de oriunde, pana si de pe Luna daca te uiti la Romania, vezi ca suntem inapoiati si la Cluj, si la Braila, si la Craiova, si la Botosani.

                                E propria mea parere.
                                Last edited by mr.K; 13 March 2014, 13:36.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google