Cu Si Despre Biciclete

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu Si Despre Biciclete

    Bun asa! In rest?! Cum merge trotineta?
    Cu ce cureti si ungi transmisia?

    Sent from mobile
    Keep walking...

    Comment


    • Sunt foarte multumit de bicla, in linie dreapta prind 36 km/h. Simt ca pot mai mult, insa aici ma plafonez

      Franele scartaie (asa fac de la inceput). Le-am curatat cu alcool izopropilic, degeaba. Insa, conteaza sa franeze si aici nu ma dezamagesc.

      Sabotii spate s-au blocat o data, am desfacut (in nestiinta de cauza) un surub imbus de la frana si a curs putin ulei. Cred ca trebuie aerisita frana spate si completat cu ceva ulei.

      Schimbatoarele isi fac treaba, parca cel de la foi face cam mult zgomot cand trec de pe foaie mare pe mica.

      Lantul il curat cu motorina, intr-o sticla, cam la 400-500 km, timp in care lantul este curatat cu carpa si periuta la un interval de 150-200 km si cu putin alcool izopropilic. Apoi, este uns cu squirtlube, care nu atrage praful, lantul si pinioanele fiind destul de curate dupa 200 km (oras+off-road).

      Comment


      • Si eu tot cu Squirt o frig. L-am uns si cu muc-off drylube si se prezinta foarte bine.


        Sent from mobile
        Keep walking...

        Comment


        • Momentan, am sticla aceea aproape plina. De 2 ori am dat pe lant. O tin pana se termina, adica peste ceva ani buni

          Comment


          • asa arata calutul meu la ora actuala. modificari fata de stoc: furca rockshox reba rl 120mm, disc fata slx, spate xt, roti mavic crossride tubeless, anvelopa fata hutchinson phyton 2, spate mitas scylla, ambele tubeless cu solutie antipana in ele, angrenaj xt, pinioane xt. in felul acesta am reusit sa o usurez cu un pic mai mult de 1 kg. acum are ~13kg. ceea ce pt un full suspension din aluminiu este mai mult decat suficient. o mai puteam usura cu inca vreo 2-300 de grame cu un set de roti mai usoare dar am vrut calitatea rotilor mavic in detrimentul greutatii.
            Attached Files
            sigpic

            Comment


            • Trotineta mea de care sunt foarte multumit. Am mers cu ea atat off-road cat si sosea. Am fost si pe la Bulgari cu ea si nu m-a dezamagit deloc pana acum. Pana acum am 5200 km, de la inceputul anului.
              Attached Files
              Last edited by 77sky; 29 July 2016, 23:18.

              Comment


              • Ce pedale's alea Bogdane?


                Sent from mobile
                Keep walking...

                Comment


                • exact acestea http://www.bikexpert.ro/pedale_26/pe...788_98160.aspx
                  sigpic

                  Comment


                  • Si?! Multumit de ele?
                    Am fost si eu tentat...pana la coada am luat asa http://www.bike-discount.de/en/buy/w...497/wg_id-6653


                    Sent from mobile
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Tot Wellgo am ales si eu, sunt ok fata de ce am avut inainte.
                      Attached Files
                      Last edited by 77sky; 29 July 2016, 23:19.

                      Comment


                      • Arata bine pedalele Jelly. Ce greutate au?


                        Sent from mobile
                        Keep walking...

                        Comment


                        • 350 g

                          Au fost cumparate de la Bike xcs.
                          Last edited by 77sky; 29 July 2016, 23:20. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Originally posted by jonnie007 View Post
                            Si?! Multumit de ele?
                            pedala dreapta are un pacanit.
                            sigpic

                            Comment


                            • Si nu face obiectul garantiei?


                              Sent from mobile
                              Keep walking...

                              Comment


                              • cred ca tine de garantie, dar sunt luate din capitala. stiu cauza, se slabeste dopul care tine corpul pedalei pe ax. il strang inainte de fiecare tura. nu au multi km, 2180 km...
                                Last edited by bogdan_1984; 2 August 2016, 12:19.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google