Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Catalin S., sau poate presupunerea ta ca ar fi fost urmarita e eronata?
    I have no special talent. I am only passionately curious.

    Comment


    • Vezi clipul de pe youtube în format fullscreen și la rezoluție maximă (ca să observi detalii).

      Mașina de poliție vine imediat după Matiz, parcă la viteză mai mică decât buburuza. Mia mult, ca să nu stea nimeni să "ancheteze" cazul în marea de mașini, am explicat mai sus la minut / secundă.
      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

      Comment


      • Am vazut. De asta zic ca e doar o presupunere :-) Nu vine chiar imediat, era la o distanta considerabila, si echipajul conduce relativ relaxat pana la incident.

        Poate aveau gerofar sa treaca intersectia mai repede si apoi s-au oprit cand au vazut incidentul.

        Cum ziceam doar ipoteze. :-)
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • Mda, nu știu ce să zic, dar nouă așa ni s-a părut.

          Dar uite, promit c-o să mă interesez azi la Poliția Locală (nu mai rețin dacă echipajul era de la P.L sau P.N), dar 100% au filmarea full. Chiar am drum azi pe la ei cu ceva treaba și o să trec și pe la sala monitoarelor unde este supravegheat video tot sectorul 4 și o să întreb chestii.
          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

          Comment


          • Dupa girofar par sa fie de la locala, doar lumina albastra pare sa fie.
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • Originally posted by Catalin S. View Post

              Sadicu, dacă-ți spun că nu e fântâna lui Băluță, mă crezi?
              Deși el este primar în acte ales în 5 iunie 2016, alții de fapt conduc Sectorul 4, iar in formațiile astea le am din interior, nu de la colțul străzii.
              Asta stim cu totii, nu e un secret. Am zis ca e a lui ca doar ce s-a "renovat" si a inceput sa se laude cu ea pe FB. Anyway, sa n-o dam in politica

              Comment


              • Originally posted by Catalin S. View Post
                poliția pe urmele ei (cu girofarul în funcțiune), ... jurnaliștii nu au scris în articol că era urmărită de poliție, altfel s-ar fi făcut de băcănie. ...
                - mașina de poliție începe să se vadă pe la min. 2:27 (cu girofarul în funcțiune semn că era de ceva vreme pe urmele ei)
                - poliția ajunge la accident la 2:31
                1. De unde stim ca politia o urmarea?
                2. Au facut in 4 minute 20 de metri?
                Deși el este primar în acte ales în 5 iunie 2016, alții de fapt conduc Sectorul 4, iar in formațiile astea le am din interior, nu de la colțul străzii.
                Inseamna ca nu psd conduce sectorul 4.
                Last edited by Fanez; 7 September 2018, 13:54.

                Comment


                • Care 4 minute?
                  http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                  Comment


                  • masina de politie începe sa se vada pe la min. 2:27...
                    politia ajunge la accident la 2:31
                    in total 4 minute.

                    Comment


                    • Bro, fără supărare dar cred că trebuia să fac o schiță ori să specific de la bun început...

                      Poliția se vede la minutul 2, secunda 27.
                      Poliția ajunge la minutul 2, secunda 31.

                      Tot 4 minute ies?

                      Plus de asta cred că nici nu te-ai obosit să dai click pe filmare, semn că de fapt nici nu te interesează subiectul.
                      Altfel ți-ai fi dat seama că de secunde era vorba, nu de minute. Am dreptate?

                      No offence!
                      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                      Comment


                      • Originally posted by Catalin S. View Post
                        ...
                        Politia se vede la minutul 2, secunda 27.
                        Politia ajunge la minutul 2, secunda 31.
                        ...
                        Plus de asta cred c nici nu te-ai obosit s dai click pe filmare:
                        Asa trebuia sa deduc.
                        ...
                        N-am inteles nimic din filmare.
                        Totusi, nu rezulta de nicaieri ca o urmarea politia.

                        Comment


                        • Până la urmă ce era (ne)interesant pentru tine? Sau altfel...

                          Atât de tare te-a dezamăgit povestea accidentului încât a trebuit să despici firu-n patru?

                          Mda, unii nu au ce face, se plictisesc.
                          La fel ca mine cu istorioara de mai sus.
                          Mai bine-mi băgam un băț în cur decât să relatez evenimentul.

                          ****************

                          Asta apropos de o definiție...

                          „Hater (heităr), plural -> heitări, s.m. (neologism)

                          1. Specie de om care populează estul Europei și care poate fi găsită de regulă în România.

                          2. Personaj căruia nimic nu-i convine, totul îi pute, nimic nu este bine făcut (nu că ar reuși el mare lucru).

                          3. A dat-o pe heităreală -> a început să critice (n.r. să arunce cu rahat / să mânce rahat despre cutare etc.).“

                          Baftă!

                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • Pe serpentinele de la Rucăr, doi demenți în interval de câteva secunde fac depășiri de îți stă mintea în loc. Iar șoferul din Olt OT 20 BRA, în poza de sus, a fost cel mai prost șofer de serpentine văzut în viața mea. Un dezastru care nu era în stare să aprecieze curba și să țină mașina pe banda lui.

                            Iar cel din Argeș, AG 02 KIR, un sinucigaș.
                            Attached Files
                            Last edited by 77sky; 21 September 2018, 21:37.

                            Comment


                            • Sunt doar doi soferi obisnuiti din Romania. Asemenea comportamente sunt atat de dese incat deja bunt banale si devin normalitatea de tip RO.
                              Din acest motiv devine tot normala obligativitatea ca atunci cand plecam la pe un astfel de drum sa fim continuu in alerta pentru cand vom intalni asemenea situatii.
                              Cam asta e.

                              Comment


                              • Sa tot conduci pe DN2, mulțumim pentru struto-camila de drum, guvernanților.

                                videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google