Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu e ca in Romania Fane, sa ai dosar penal si sa stai acasa
    Depinde de dosar, fapta etc.
    Arata-mi in ce tari stai in arest indiferent de fapta (ma refer la cele penale, desigur).

    Comment


    • Faptele alea din Serbia, cu exceptia alcoolemiei, ti se par penale?

      Comment


      • stai in arest si-n sua, germania, iar de serbia pot sa-ti confirm ca-i cum zicea K mai devreme, mai multi amici, sarbi la origine, mi-au spus de fiecare data cand mergem pe la sarbi, sa am grija la limitele de viteza, trecerile de pietoni, zonele de 30, ca la ei nu-i ca-n romania, te poate aresta politia doar ca le pari suspect. au dreptul sa te retina 48 de ore fara ca ei sa fie trasi la raspundere. ia zi, crezi ca vezi masini in serbia mergand cu 130 pe drumurile unde la ei legal e 80?
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • ... la ei nu-i ca-n romania, te poate aresta politia doar ca le pari suspect. au dreptul sa te retina 48 de ore fara ca ei sa fie trasi la raspundere....
          Ce comunisti... n-au pic de democratie. Si noi ne plangem ca nu e si la noi ca la ei... Ori suntem democrati ori nu mai suntem?
          Faptele alea din Serbia, cu exceptia alcoolemiei, ti se par penale?
          Nu e dupa cum mi se pare mie. E dupa cum prevede legislatia la ei.

          Comment


          • MAE reaminteste ca, in conformitate cu Legea privind siguranta circulatiei, intrata in vigoare la 1 decembrie 2009 in Republica Serbia, judecatorii tribunalelor contraventionale au obligatia de a aplica masuri privative de libertate intre 15 si 60 de zile pentru urmatoarele incalcari ale actului normativ:
            Bre, eu am pus, daca nu poti pricepe, renunt.

            Codul rutier e cel care ar trebui modificat in Romania, dar pe asta nu-l baga nimeni in seama ca sunt ocupati cu celelalte coduri.

            Comment


            • judecatorii tribunalelor contraventionale
              deci nu militia.
              Codul rutier e cel care ar trebui modificat in Romania, nu celelalte coduri.
              Deci celelalte e bine sa ramana asa.
              O injuratura e fapta penala sau nu?
              Orice meserie aţi avea, de la taximetrist la profesor, medic, brancardier, frizer etc, puteţi fi acuzat de mărturie mincinoasă dacă, în timp ce vă aflaţi la muncă sau într-o activitate în legătură cu munca vă ia gura pe dinainte şi îi spuneţi ceva jignitor unei persoane, fie ea client, şef sau coleg. Celebrul deja: „bă, eşti prost?" atât de uzitat, se poate transforma într-un dosar penal şi, dacă sunteţi norocos, puteţi primi o amendă penală sau închisoare de la o lună la şase luni.
              sursa
              D-aia nu mai injura nimeni pe nicaieri pentru ca risca parnaie. Asa si cu codul rutier. O sa fie la fel de respectat indiferent de modificari.

              Comment


              • Mda, pe tine te retin judecatorii pe strada.

                Fane, dupa cum am zis, daca nu vrei sa pricepi, o las asa. Am incercat, e degeaba.

                Comment


                • Originally posted by Fanez View Post
                  Ce comunisti... n-au pic de democratie. Si noi ne plangem ca nu e si la noi ca la ei... Ori suntem democrati ori nu mai suntem?Nu e dupa cum mi se pare mie. E dupa cum prevede legislatia la ei.
                  Cata dreptate poti sa ai, desi sunt sigur ca nu ti-ai dat seama la momentul postarii Exact, ne plangem ca nu-i ca la ei, la noi hotul e liber si cinstitul ajunge de prost sa plateasca hotul, ca nu i-a oferit conditii in puscarie...

                  Vezi ce scrie in semnatura la mine, poate pricepi cum e cu democratia...

                  Democratia presupune si indatoriri, nu doar drepturi. iar cel mai important drept e dreptul de a respecta legea. ar mai fi multe de spus, dar nu-i nici timpul, nici locul.

                  Ca sa lamurim cu codul rutier sarbesc, militia te retine, vei fi judecat, apoi condamant sau eliberat cu scuze la final. daca vei fi condamant, alea 2-48 de ore de retinere ti se scad din pedeapsa. daca vei fi eliberat, n-ai decat sa dai militia in judecata pt comportament abuziv. au fost cazuri cand unii au castigat, poti miza pe asta si sa faci garagata cu miltianul sarb
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Ne apropiem tot mai mult de rusi , s-au inmultit si la noi aceste tentative de "accident/lovire" , cat de curand imi pun camera si pe spate.

                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • https://www.infocs.ro/serie-de-accid...ideo-exclusiv/

                      si inca nu a venit iarna

                      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                      Comment


                      • Originally posted by Seba View Post
                        ...
                        Democratia presupune si indatoriri, nu doar drepturi. iar cel mai important drept e dreptul de a respecta legea. ar mai fi multe de spus, dar nu-i nici timpul, nici locul.
                        ...
                        Nici eu n-as fi spus mai bine. Daca as fi spus eu asta as fi fost luat drept comunist, pesedist, pupator de Dragnea si altele asemenea.

                        Comment


                        • pai tu zici asa cam cand e vorba de altii. cand vine vorba de vreunu' caruia ii esti fan dedicat, nu dam nume nu prea mai e valabil, o intorci cu frana de mana
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • ... cand vine vorba de vreunu' caruia ii esti fan dedicat, nu dam nume nu prea mai e valabil...
                            Am zis eu ca nu e valabil cand e vorba de tine?
                            Bine... la tine nu e cazul. E universal valabila afirmatia de mai sus indiferent de personaj sau persoana.

                            Comment


                            • videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă

                              Comment


                              • Nenorocitul e zi de zi in zona aia!
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google