Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Largirea benzii de urgenta si transformarea ei in banda 1 e solutia corecta.

    Comment


    • E acostament, nu banda de urgenta.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Cum drumul a fost modernizat la inceputul anilor 2000, probabil ca nu se va intampla curand.
        Acostament o fi.
        ACOSTAMÉNT, acostamente, s. n. Fîșie laterală de-a lungul unui drum, lăsată în general nepavată sau nepietruită, care servește pentru siguranța circulației, scurgerea apelor, circulația pietonilor și la depozitarea materialului de întreținere.
        Nu vad rostul unui acostament atat de lat si asfaltat.
        La un drum judetean/comunal, acostamentul e spatiul intre carosabilul asfaltat si sant.
        Last edited by mr.K; 24 September 2018, 15:05.

        Comment


        • Unii merg cit mai pe dreapta si ajung vii acasa, altii merg cum se vede si din pacate iau si pe altii cu ei pe lumea cealalta

          Comment


          • 40 km/h mai puțin (deci timp de reacție mai mare) și mersul mai pe dreapta ar fi fost salvatoare. Știm că Fordul a frânat foarte târziu, văzând stopurile lui, și așa s-a oprit acul la 120, poate înainte de frână avea 130.

            Comment


            • https://sputnik.md/radio_podcasturi/...conducere.html


              Oare la noi s-ar putea aplica? Cate vieți s-ar salva?

              „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

              Comment


              • Îmi place foarte mult. Unde votez DA?

                Comment


                • DN2 are 1 bandă + acostament și limită de 100km/h, care mai comentează face parte din categoria celor ce nu știu să depăseașcă legal - și e plin DN2-ul de ei, "să fie ca afară", "să respectăm legea"
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • În maina alba era o SOFERITA.
                    In cea neagra, ofer era un MOS.
                    Asta explica lipsa de reactie

                    Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Lipsa de reactie la cine, la masina alba,la masina neagra, la amandoua?

                      Comment


                      • Macabru! Daca era un "MOS" normal ca e lipsa de reactie la "SOFERITA"!

                        Comment


                        • Am avut un coleg care a stat la coada dupa accident. Sa ne fereasca Dumnezeu !
                          Fordul alb a gresit si a intrat brusc pe contrasens. Eu asa vad din filmare, apoi a incercat sa traga dreapta dar nu a mai apucat. Fordul negru franeaza foarte tarziu si nu trage deloc de volan. Oricum vina e doar a soferului masinii albe.
                          Vineri am fost la Bucuresti si inapoi pe acelasi drum. Ma ingrozeste ce soferi vad ! Unii prea grabiti si fara instinct de supravietuire fac tot felul de depasiri , desi nu se pot numi corect depasiri (pe dreapta sau triplare , fara semnal, fara asigurare din fata sau din spate) , altii circula fara lumini chiar si noaptea (ziua jumatate din masini nu au faza de intalnire desi e obligatoriu) , masini , utilaje si carute parcate oriunde chiar si de-a curmezisul drumului cand e linie continua (mai ales pe portiuni unde este comert stradal) , haos total. Politia sta si da amenzi de radar in masini neinscriptionate , dar nu face nimic pentru preventia accidentelor!!!



                          poftim inteligenta de militian. si mai are tupeu sa dea amenzi daca mergi cu 61 in localitate.
                          Last edited by Costi-bc; 24 September 2018, 20:22. Reason: Automerged Doublepost
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • In orice domeniu lucrativ sau nelucrativ, productiv sau neproductiv, prescolar, scolar, universitar, doctoral si bineinteles politic din Romania exista acum un singur slogan: "Mie nu-mi spune nimeni ce sa fac!"

                            Comment


                            • Eu fac ce vor muschii mei. Pentru ca pot.
                              Iar rezultatele neputintei se vad peste tot.
                              Pe sosele patriei sunt victimele nevinovate.
                              Cum a spus un coleg mai sus, numitorul comun al societatii in care traim este haosul total.

                              Comment


                              • Originally posted by liviunvl View Post
                                Lipsa de reactie la cine, la masina alba,la masina neagra, la amandoua?
                                Ambele.

                                Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google