Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se pare ca ala cu solenza / supernova rosie n-a facut stanga...ca n-avea de ce. Depasise deja parcarea hanului. Probabil ca asa mergea el (incet).
    Attached Files

    Comment


    • Ba a facut. Uita-te la momentul 0:37 in filmuletul pus de mine.

      Deci, pana la urma este un alt accident produs din cauza unuia care merge ca melcul si se gandeste sa faca el stanga pe linie continua...
      Last edited by vitriol; 31 May 2017, 13:57.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Asa e, s-a vazut semnalul. Acum e totul clar ca ala l-a incomodat pe loganar.

        Nu vazusem filmuletul tau.

        Comment


        • Atentie la ora postarii!

          Mai scade din berile alea pe care am sa ti le dau.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Asta e...vine uichendu prelungit, ne relaxam si noi.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Pare MCV.
              Frana spate Logan loveste din nou.
              Logan I parca e mai stabil, se "aseaza" mai bine la drum ca Logan II.

              Totusi nu e de vina masina, de vina sunt "instructorii" de la scoala de luat permisul si nicidecum de invatat sa conduci. La noi autostrazi nema....permise cu duiumul....

              Comment


              • Situatie interesanta, oare cum ar fi mai bine pentru preluarea socului de catre piciorul soferului, sa-l tii pe frana apasat maxim si tensionat inclusiv in momentul impactului(o fractiune cat probabil esti constient) sau sa eliberezi frana cu un moment inainte si sa departezi picioarele de pedale, si sa te bazezi strict pe centura si mainile de pe volan. Ma gandesc si ar fi interesant de discutat si o pozitie cat mai safe la volan in caz de impact serios, strict la volanul Loganului.

                Comment


                • Cel mai bine e sa nu uiti sa-ti pui centura!! + scaunul si pozitia la volan sa fie una corecta ca de restul cum sa te feresti e foarte improbabil ca te vei gandii exact la acest lucru tocmai cand esti pe cale sa-l lovesti pe celalalt , te feresti instinctiv fara sa constientizezi ce faci la momentul respectiv.

                  Eu am avut accident cu scuterul , lovisem un autobuz de la Braicata , ala circula intre benzi , eu taiasem curba si i-am venit aluia fix pe mijlocul autobuzului , i-am spart parbrizul(3800 de lei fara montaj) .
                  Norocul meu e ca purtam casca si ca celalalt sofer circula cu viteza redusa si pana la urma totul s-a rezolvat pe asigurari + eu recuperat aproape complet desii mai am unele dureri la genunchiul stang.

                  Casca/centura salveaza vieti! eu daca nu purtam casca nu cred ca mai eram intreg la ora actuala.

                  Uitandu-ma la acel Logan pare ca pe partea soferului impactul nu a fost atat de mare cum a fost pe partea pasagerului, care arata groaznic , ma gandesc ca daca soferul ar fi purtat centura de siguranta poate mai avea vreo sansa sa scape.
                  Last edited by prometheus; 1 June 2017, 19:15.
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • dar airbag-urile? unde sunt airbag-urile ca nu vad niciunul sarit...

                    Comment


                    • Originally posted by Amiralul View Post
                      Logan I parca e mai stabil, se "aseaza" mai bine la drum ca Logan II.
                      Tare ma indoiesc de treaba asta...
                      Poate vrei sa zici ca Logan 1 ph1 are o usoara "tendinta" mai stabila decat Logan 1 ph2 datorita prezentei barei stabilizatoare, in rest...same old shit.

                      Comment


                      • Eu am bara stabilizatoare la L1 Ph2 ! Cine crede ca L2 sta mai prost pe sosea decat L1 visati...pai Loganul ala din accident nici nu are ABS , acum la Logan ai ESP standard + airbag-uri tip.cortina(tot standard montate).
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • nu s cortina.
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • Originally posted by prometheus View Post
                            + airbag-uri tip.cortina(tot standard montate).
                            Da, un vis numit cortina , care e jaluzeaua aia trasa la geamurile de pe spate, O folosesc cei carora nu le plac jeamurili fumurii, n-au bani de ele sau taximetristii care n-au voie.
                            Am specificat in postul precedent, in mod special "o usoara tendinta", care poate fi tradus cu usurinta in practica cu vax albina.
                            Last edited by Kojak; 1 June 2017, 19:48.

                            Comment


                            • sunt airbag-uri laterale nu cortina, jaluzea sau draperie sunt o gramada de tipuri de airbag dar nu la dacia...

                              Comment


                              • Exactamante!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google