Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ti se pare tie ca din cauza plafonului arata asa ! uita-te mai atent in partea dreapta , este facuta praf .

    Daca impactul era frontal si pentru Logan poate mai aveau vreo sansa sa scape.....poate.
    Daca si Audi-ul era cu overlap nu stiu cat de intregi erau si ceilalti ! probabil mai ok ca in Logan dar cu siguranta zdruncinati rau de tot.
    Last edited by prometheus; 2 September 2017, 22:42.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • Originally posted by bolovan View Post
      Era un om bun...pacat ca era cam prost....
      Toti oamenii buni sunt considerati prosti.
      Originally posted by bolovan View Post
      Eu am fost izbit ma rau...
      Si tot nu crezi in Dumnezeu.
      Te-o fi scapat mama Omida sau poate tata Norocul.

      Comment


      • Originally posted by prometheus View Post
        Ti se pare tie ca din cauza plafonului arata asa ! uita-te mai atent in partea dreapta , este facuta praf .

        Ai dreptate. In prima parte a clipului era aratata partea stanga a Loganului si ma intrebam care-i problema cu masina. Ca doar acoperisul era scos de echipele de descarcerare. Pe la finalul materialului este aratata partea dreapta a Loganului. Este lovita foarte rau in dreptul balamalei usii dreapta fata.

        Dlor, încep din ce în ce mai mult să cred că setea asta de viteză se diminuează cu jocuri video. La vârsta la care au murit aceștia doi, eu jucam pe PC jocul Grand Prix 2, apoi 3 și 4 și îmi încasam porția de viteză și izbituri dar virtuale. Cred că am mii de ore de joc. La volanul real sunt acum un conservator. Și asta pentru că am mare experiență cu pierderea controlului mașinii din lumea virtuală. Nu am nicio experiență reală și sper să nu ajung acolo. Însă nu orice joc trebuie jucat ci simulatoarele auto.

        Comment


        • Fanez...eu am fost scapat de pompieri Nu, mama omida, D-zeu sau Boier Dragnea.

          Comment


          • Originally posted by gecmc94 View Post
            Și asta pentru că am mare experiență cu pierderea controlului mașinii din lumea virtuală. Nu am nicio experiență reală și sper să nu ajung acolo.
            Experienta ta virtuala nu face nici cat o ceapa degerata in viata reala.

            Ca sa capeti experienta virtuala trebuie sa te "joci" pe simulatoare de milioane de euro care sunt studiate si upgradate ani la rand , cum sunt simulatoarele din industria aviatiei , ca te joci tu nfs si dupa zici c-ai capatat experienta virtuala/reala....te inseli amarnic.
            Last edited by prometheus; 3 September 2017, 00:11.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Poate nu ai remarcat că am zis simulatoare auto. NFS este un joc arcade, adică o frecție de joc. A intrat în voga jocurilor PC cam pe vremea adolescenței tale. Citește puțin despre seria Grand Prix și despre creatorul lor Geoff Crammond.

              Te contrazic puțin. Simulatoarele de zbor au probabil de 100 de ori mai multe variabile pe care trebuie să le simuleze în timp real comparativ cu o mașină. Dacă renunți la feedbackul mecanic către accesorii de tip volan, scaun și te concentrezi doar pe variabilele dinamice viteză, roată/pneu, condițiile asfaltului, forțele mecanice generate de traiectorie, se pot crea simulatoare destul de reale care pot rula pe un calculator de acasă.
              Last edited by gecmc94; 3 September 2017, 00:36.

              Comment


              • N-am chef sa citesc despre mizeriile alea , jocuri care se cred simulatoare de race whatever Toate dar chiar toate pentru pc sunt doar niste simple jocuri , nu capeti experienta din asa ceva.

                Adevaratele simulatoare nu sunt disponibile publicului larg decat daca te tine buzunarul.


                IN opinia mea cea mai sanatoasa experienta o capeti fizic conducand o masina , cu cat conduci mai mult cu atat experienta creste , inceteaza sa mai aduci in discutie porcariile alea de grand prix.

                "Nu am nicio experiență reală și sper să nu ajung acolo"

                POate ca ar trebui sa incepi sa capeti acea experienta.
                Last edited by prometheus; 3 September 2017, 00:45.
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • Replica ta suna ca a unui surubar bătrân de masini din cartier care crede că le știe pe toate și că noua tehnologie este un moft. Dacă tot citezi scoțând din context, află că am spus că nu am experiență cu pierderea controlului mașinii. Iar tu îmi spui să încep să o capăt.

                  Am două lucruri să spun despre asta:
                  - Experiența asta reală nu se face decât pe poligon, lucru pe care nu am chef să îl fac. Costă bani buni așa că prefer câteva ședințe de carting, dar rar de tot. Nu că are vreo legătură una cu alta.
                  - Pentru că nu caut limitele mașinii în poligon, nu le caut NICIODATĂ pe drumul public. Dacă toți șoferii ar proceda ca mine nu am mai avea această rubrică pe forum despre tineri care mor pentru că au căutat și depășit limita.

                  Pentru că nu ai chef de citit despre legendele simulatoarelor adevărate auto, află că senzația unanimă mondială pe care acest designer a produs-o nu a avut legătură cu competiția/jocul auto. Aproape toți foloseau jocul în modul "solo". Nu contra mașinilor conduse de PC. Nu pe rețea contra altor oameni. Ci singur, cu mașina setată de tine (începând de la presiunea în pneuri, unghiul de atac la eleroane, treptele cutiei de viteză, tot felul de reglaje ce țin de centrul de greutate al mașinii precum înălțimea față de sol, tăria suspensiei, barele stabilizatoare, etc). Făceai un tur contra-cronometru și postai pe Internet clipul precum și setările mașinii.

                  Poate alții vor să citească:
                  With the F1 2017 season about to start, we revisit some classic F1 games and decide which one is best.
                  Last edited by gecmc94; 3 September 2017, 01:08.

                  Comment


                  • Lasa-ma pe mine cu gandirea mea de surubar batran. Iti doresc mult succes in capatarea experientei in lumea reala folosind lumea virtuala mai ales la volan . Vei avea o mare surpriza.

                    P.S.
                    E foarte bine sa pierzi controlul masinii , intr-un mediu controlat , cum crezi ca-ti afli limitele masinii ?? cum crezi ca poti redresa masina in situatii neprevezute in traficul real ?
                    Last edited by prometheus; 3 September 2017, 01:37.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Eram sigur că am fost greșit înțeles. Am scris mai sus "setea de viteză se diminuează cu jocuri". Nu am scris că obții experiență de șoferie la limită cu un simulator de casă. Dar, dacă ești inteligent, obții informații despre semnele care îți indică faptul că începi să fii în zona de limită. Semne pe care apoi le identifici și în realitate. Cât mai este de când apar semnele până la limita mașinii nu te mai ajută simulatorul.

                      Mă crede cineva că eu nu vreau să aflu limitele mașinii când circul pe drumul public? Și doar acolo circul. Eu aș fi foarte fericit dacă șoferi precum indolentul acesta nu mi-ar mai călca linia continuă când circulă în fața mea. Coboram de la Sinaia, ieșisem din Posada și am protestat cu claxonul.

                      Comment


                      • Originally posted by bolovan View Post
                        Fanez...eu am fost scapat de pompieri ....
                        Dar ai scapat. Curat noroc...
                        Pompierii au facut in asa fel incat sa nu fie accidentul mai grav decat a fost.

                        Comment


                        • Ori cât de pregătit sau experimentat, în condiții reale nu este de dorit o astfel de experienta. Și totuși, cum a ajuns sa fie lovit din partea dreapta, s-a întors la 90 grade? Cu mcv fără abs, șoseaua un pic umedă, colegul picat frâna sa evite un card de gâște prin Manoleasa (Bt) și a derapat un pic, asa a descoperit ca nu are abs, crezând ca este echipat.

                          @bolovan, l-a scăpat dorința de a trai în continuare pe pământ și de a-și duce la îndeplinire misiunea. Câteodată, subtil, alegerile noastre ne arata evoluția.....
                          Last edited by aris86; 3 September 2017, 11:02.

                          Comment


                          • @aris96 ai foarte mare dreptate...de asta exista si termenul de conduita preventiva. Din nefericire noi (in special romanii...dar si bulgarii, turcii, rusii etc)...nu suntem suficient de inteligenti incat sa evaluam. Nu putem compara intre a ajunge la destinatie in X ore...sau poate ajungi la destinatie in X-10 secunde la destinatie

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              Și totuși, cum a ajuns sa fie lovit din partea dreapta, s-a întors la 90 grade?.

                              Logan fara ABS cum ai mentionat si tu , s-a infipit in frane si a devenit pasager, intrand in calea celuilalt.

                              Conteaza si ce gume avea , din poza par a fi ori gume allseason ori ceva de iarna cam uzate.

                              Am obsertvat iarna multe Loganuri cu gume ieftine de sezon, domne dar cele mai ieftine posibile....ce pretentii sa ai cu astfel de gume dar sa mergi cu ele si vara.
                              Last edited by prometheus; 3 September 2017, 12:06.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Sunt bune și alea ieftine, nu mergi mult cu ele, câți km faci iarna. Omul se gândește, incantat și cumpăra cele mai ieftine, nu se gândește la consecințe și la viata lui si a celorlalți participanți la trafic.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google