Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mei dar ce soferi corecti avem pa acilea , Bravo domnilor , sper ca aceasta lauda sa fie si pe sosea nu doar virtual.
    Last edited by prometheus; 27 March 2018, 19:27.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • prometheus te uita la postarile mele de pe topciul de consum 0.9

      Comment


      • Originally posted by vitriol View Post
        Sa va spun un secret, dar sa nu mai spuneti la nimeni: eu fac o magie si reusesc sa nu am pe nimeni in fata sau in spate, atunci cand merg in afara orasului cu o masina cu volan pe stanga.

        Vreau si io pe unde mergi tu.

        Exceptie fac drumurile de munte virajate, unde nu depasesc, ci merg in spatele TIR-urilor cu 80-90 km/h. Dar chiar si asa, pastrez distanta de 30m.
        Adica aproape 2 lungimi maxime de tiruri?!

        Io unu' recunosc, nu stau lipit de tir (adica la mai putin de 5m), dar nici nu las o intersectie distanta.
        Undeva pe la juma de tir (daca e uscat pe jos), maxim 1 tir (daca e ud pe jos), daca n-am de gand sa-l depasesc

        Originally posted by bolovan View Post
        Imi place viteza si "sprintul"...dar doar pe pista...
        Aaaa, pai de ce n-ai zis bre ca esti pilot pe MIG21.
        Last edited by Kojak; 27 March 2018, 19:29. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Nu de avioane...alea sunt doar la mine-n cap.
          Dar ai priceput ideea

          Comment


          • Originally posted by bolovan View Post
            Dar ai priceput ideea
            "Spala-ti dintii cu Norveea."

            Comment


            • Originally posted by Kojak View Post
              Tocmai, sa pastrezi o distanta de 60m fata de masina din fata, e un lux pe care nu ti-l poti permite la conditiile nostre de trafic, indiferent de masina.
              asa is cam toti soferii de bucale. nici nu depasesc , dar stau lipiti de ala din fata din "reflex" , sa nu le ia altu fata. de asta cam toate masinile de bucale au "botu" rupt.

              persoanele de fata se exclud !

              ps: is certati si cu semnalizarea desigur.
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • Originally posted by Costi-bc View Post
                ps: is certati si cu semnalizarea desigur.
                Oooo, da!
                Îo am lampile de pe spate tzipla în dreptul semnalelor, arata ca ieșite din fabrique după 12 ani, nema decolorare, nema afumare de lampa și becuri.
                Ce atâta semnal, se merge pe intuiție!

                Comment


                • O familie a cazut cu masina in Olt. Parintii au murit, dar fiica lor in varsta de 13 ani a fost salvata.


                  Un autoturism in care se aflau trei persoane, printre care o fetita in varsta de 13 ani, a ajuns in raul Olt, duminica dimineata, pe DN 7, in apropiere de orasul Brezoi, copila fiind salvata de un alt participant la trafic.



                  Purtatorul de cuvant al IPJ Valcea, Sandra Dascalete, a declarat ca soferul autoturismului nu a adaptat viteza si a ajuns in raul Olt.

                  Comment


                  • Azi a fost nebunie pe șosele. De dimineață și până acum la radio n-am auzit altceva decât accidente, morți și răniți.
                    M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                    Comment


                    • [QUOT]Azi a fost nebunie pe osele. De diminea... [/QUOTE]stirile sunt despre crime si accidente si teroare, cosmar...
                      Se întâmplau dar nu se afla despre ele...
                      Piua 'ntai e un accident, un mort.... ceva grav....
                      În ce lume traim? Avem olimpici, campioni... nimic despre ei... stirea e despre accidente, teroare, groaza, butelie explodata...
                      Vedeam pe la "stiri": groaza, cosmar, ... dragnea...
                      ... si alte "etâcâuri" d-astea.
                      Si atunci unde sunt valorile noastre? Le pune USL in "piua-ntâi?"
                      A uitat de valorile tarii imediat ce s-a trezit in parlament.

                      Comment


                      • Iar nu ti-ai luat medicamentele Fane!
                        Keep walking...

                        Comment


                        • ba chiar s-a mers foarte prost azi... si se perpetueaza aia cu soferii de duminica... am evitat si eu vreo 2 acrosari la limita... prea multi prosti si prea putin asfalt...

                          Comment


                          • Sâmbătă am mers și eu pe Valea Oltului. La 2-3 mașini în fața mea am văzut în direct cum două mașini și-au spulberat oglinzile. A fost chiar interesant. Carcasa oglinzii s-a făcut țăndări care au planat (zburat) câțiva metri în urma mașinilor. Șoferul mașinii de pe sensul meu de mers mă depășise cu vreo 5 minute înainte și mi s-a părut că este cam agresiv (de genul celor care când fac virajul, îl fac aproape de ax în loc să îl facă aproape de margine sau pe centrul benzii).

                            Înțeleg că la câteva ore după aceea, spre seară, undeva pe Valea Oltului a murit un motociclist (și eu am întâlnit vreo 10 prin zonă cât timp am traversat eu zona Sibiu-Râmnicu Vâlcea). Cel mai sigur este în spatele unui tir. Am avut două situații: o mașină platformă care căra mașini și asta este un exemplu lent. Și l-am avut pe tata lu pilotu de tir care depășea ca și cum conducea un haudi. Am stat și eu în spatele lui.
                            Last edited by gecmc94; 1 April 2018, 23:29.

                            Comment


                            • Sa mai spun ce masina a picat in Olt? Logan, bineinteles. Logan de duminica, probabil.

                              Comment


                              • Vai exact din acest motiv s-a produs tragedia , ca era Logan , putea sa aiba si Porsche Panamera , ca tot se intampla sa produca mizeria.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google