Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cred ca facem polemica degeaba. Legile nu sunt respectate. Ia sa taiem mainile celor care conduc bauti, sa-i executam pe cei care fac asemenea accidente , sa anulam permise celor care au a doua sau a treia abatere pentru aceeasi fapta. Azi am putea sa conducem linistiti. Fara tot felul de tigani smecheri pentru care legea e doar un simplu banc. Dar noroc cu sistemul care-i gratiaza la foc automat.

    Tara de 2 lei , cu oamenii de 1 leu. Astia suntem. Si e doar inceputul

    Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

    „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

    Comment


    • Cei care va ganditi la o legislatie mai aspra, continuati sa visati, ca n-o sa vedeti asa ceva. Deja e iminenta adoptarea modificarilor legislative care vor obliga echipajele de politie cu radar sa-si semnalizeze prezenta prin indicatoare instalate cu vreo 500 m (parca) inainte de locul in care se afla radarul. Eu sunt ingrozit cand ma gandesc cum se va circula din momentul in care modificarea legii va deveni aplicabila.
      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

      Comment


      • Accident incredibil în Oniceni: Doi tineri au lovit cu mașina două acoperișuri după un live pe Facebook la 250 km/h.

        Șoferul circula cu viteză maximă, aproximativ 250 km/h, după cum spun anchetatorii, deși carosabilul era umed iar riscul unui accident era mare.
        Este exact ceea ce s-a întâmplat câteva momente mai târziu, atunci când conducătorul auto a pierdut controlul automobilului și a plonjat efectiv în acoperișul unei case. Până să zboare cu mașina pe acoperiș, pasagerul din dreapta față filma live, pe Facebook, în timp ce prietenul său gonea nebunește pe șosea


        Astia "zburau" prea jos.


        Pasagerul din dreapta, în vârstă de 22 de ani, a scăpat ca prin minune având leziuni minore. În schimb, șoferul (21 ani) a fost transportat în comă la Spitalul Județean Suceava.

        Comment


        • Pustani cu aere de piloti , eu nu cred ca aveau chiar 250km/h pana nu vad filmarea nu cred oricum peste 130 clar, la viteza aia cred ca nici ra_at de probe nu ramaneau din ei,numere straine , probabil masina luata recent de parinti si hai sa vedem cat prinde , a si sa nu uitam neaparat sa ne dam mare c-un live pe facebook.
          Last edited by prometheus; 1 July 2018, 15:30.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Originally posted by Cherubino View Post
            ...Eu sunt ingrozit cand ma gandesc cum se va circula din momentul in care modificarea legii va deveni aplicabila.
            Eu cred ca se va circula mai bine. Asta inseamna preventie. Sa dispara radarele din boscheti, iesite "la vanatoare". Am vazut zeci de indicatoare cu "atentie radar" si nu era nici urma de radar. Ideea e buna dar sa si pune radare, nu doar indicatoare. Sa fie 3-4-5 radare in fiecare 100 de km. Si ar mai fi ceva. Sa nu scapi fara amenda daca esti nu stiu cine sau copilul nu stiu cui sau daca bagi 100-200 lei in talon cand esti oprit.
            P.S. Singura amenda pentru viteza am luat-o de la un "radar" iesit la ciubuc. Politistul care m-a oprit nici nu stia care e restrictia de viteza pe strada respectiva. [emoji16]
            Last edited by Fanez; 1 July 2018, 16:08.

            Comment


            • Fane, sper ca viitorul să-ți dea dreptate, dar sunt tare sceptic...
              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

              Comment


              • Originally posted by vitriol View Post
                Pai hai da analizam coerent.

                Știri de ultimă oră din țară și externe. Urmărește transmisiuni live, breaking news, reportaje și anchete. Intră pe stirileprotv.ro și află toate știrile zilei!


                Cel care a filmat statea pe scaunul din dreapta. Si soferul, si pasagerul din fata au scapat cu viata.

                Nu am vazut si nu am auzit ca masina ar fi avut volanul pe partea dreapta...
                Se pare ca BMW-ul are volanul pe dreapta.


                A avut noroc betivul ca impactul nu a fost pe partea lui , altfel cred ca avea ceva mai mult decat cateva coaste rupte.
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • Ala care a fost pe partea impactului sta pe banca in fata portii si da interviu la Pro TV.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Da domne , BMW-ul l-a protejat , nu zic ca nu , totusi nu stiu cat curaj as mai fi avut sa dau interviuri stiind ca sotia mea este moarta din cauza acelui imbecil , am inteles ca asta l-ar fi incurajat sa mearga mai repede, contrar cu ce-a afirmat el dupa accident , chipurile il filma pe asta sa aibe dovada in caz de ceva , s-a sucit omu.La filrmarea completa ar fi afirmat catre sofer : "Da-i coaja !" la inceput de cursa.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Si soferul din logan scapa daca nu avea coloana de directie. Comparam mere cu pere. Nu putem spune ca ala a scapat doar ca e BMW.

                      Se vede din poze ca usa pasagerului s-a indoit destul de mult.

                      Mai mult, BMWul pare lovit putin mai central fata de Logan. Din dinamica filmarii de pe youtube cam asa pare.

                      Cam multe necunoscute. Ar fi interesant de vazut rezultatul expertizei daca se face vreuna.
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • In mod obligatoriu se fac expertize tehnice si dinamice privind accidentul , mai ales ca sunt 2 victime decedate , oricum am analiza acest incident BMW nu este tot una cu Logan ca nu degeaba una costa de 6-7 ori mai putin fata de cealalta , dar ai dreptate conteaza foarte mult dinamica accidentului , poate daca Loganul ar fi intrat in stalpul de pe partea soferului cum s-a intamplat de altfel la el , nu cred ca mai iesea atat de bine nici BMW-ul, orice masina sta cel mai prost in laterale , frontal este protejata bine , in rest , nasol.
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • loganul ori a luat apa si l-a furat ori era prea pe margine si s-a speriat... oricum apa a facut diferenta mai ales la logan care are curu usor...

                            Comment


                            • Imagini incredibile suprinse în Botoşani. Un şofer a intrat cu peste 100 de kilometri la oră într-o dubă pe care a proiectat-o în maşina poliţiei.

                              Comment


                              • "Şoferul care a provocat accidentul are o boală psihică şi nu avea dreptul să deţină un permis de conducere."

                                macar aici e clara cauza.
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google