Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Doctorul care i-a semnat atestatul sa nu mai aiba drept de practica.

    Accident cumplit în Bihor. Patru persoane au murit pe loc, după ce şoferul a adormit la volan

    Din primele informaţii şi din relatările martorilor, se pare că şoferul ar fi adormit la volan. Conform infooradea.ro, şoferul a pierdut controlul volanului şi a părăsit partea carosabilă. Maşina în care se aflau cei patru s-a răsturnat în şanţ şi nu există urme de frânare.


    Poate ii pune si pe altii pe ganduri ce inseamna oboseala la volan.
    Last edited by catalonia; 8 July 2018, 14:21. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Era un Duster 1.

      Comment


      • sa spuna si daca aveau centurile
        poate pune si pe altii pe ganduri ca niste led-uri, o navigatie si o clima nu fac masina sigura...

        Comment


        • Am fost și eu surprins de forța cu care creierul se decuplează și închide ochii chiar atunci când ai doar o oboseală mai ușoară. Faptul că mai ai persoane în mașină care au chef de liniște este un risc în plus pentru ațipire. Când am simțit că creierul îmi este cam letargic, am dat drumul la muzică și am cântat din toți plămânii. M-am simțit apoi ca și cum mi-a făcut cineva injecție cu adrenalină drept în cap.

          Comment


          • Accident Iasi

            Doi bărbaţi şi o femeie şi-au pierdut viaţa în dimineaţa zilei de marţi, după ce şoferul unui autoturism marca Ford a pierdut controlul direcţiei de deplasare, a intrat pe contrasens şi a lovit alte trei maşini.


            Tweet

            Astfel, reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Iaşi au precizat marţi dimineaţă că niciuna dintre cele trei persoane aflate în autoturismul marca Ford nu a supravieţuit impactului. “Şoferul unui autoturism marca Ford ar fi pătruns pe contrasens pe drumul dintre localităţile Leţcani şi Podu Iloaiei şi a intrat în coliziune cu alte trei maşini, respectiv un Audi, un Mercedes Benz şi un Logan. Toate cele trei persoane din Ford au rămas încarcerate şi, ulterior, au fost găsite decedate“, au spus marţi poliţiştii.

            Doi barbati si o femeie si-au pierdut viata în dimineata zilei de marti, dupa ce soferul unui autoturism marca Ford a pierdut controlul directiei de deplasare, a intrat pe contrasens si a lovit alte trei masini.


            Fordul condus de soferul vinovat avea numere de NT, astia fac scoala se soferi la FF, cu tot respecteul pentru putinii soferi buni din NT, majoritatea habar nu au sa conduca, locuind in orase mici si sate specifice judetului Neamt, feriti-va in trafic de ei daca ii intalniti in orasele voastre.

            Comment


            • Tot de la Iasi.
              Un nou accident grav a avut loc în această după-amiază în judeţul Iaşi. Un autocar în care se aflau 14 persoane s-a izbit frontal de un autoturism la Sârca.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Nu este martea neagra...este doar o normalitate.
                Veneam pe autostrada bucuresti-pitesti...60Km/h (rupere de nori...dar la greu)...treceau romanasii nostri cu 120-130km/h...nu aveau treaba...cel putin trei am vazut infipti in parapet.
                Daca faci traseul Constanta-Nadlac...indiferent cand faci...vezi cel putin un accident. Si asta-i pe autostrada...Avem cel mai mare numar de mort din EU...prin urmare...politia nu mai are voie sa stea cu radarul...ca trebuie sa faca preventie (nimeni nu stie sa spuna ce inseamna preventia aia...)...si cand urlu ca romanii sunt prosti...prea prosti sa invete sa conduca...

                Comment


                • http://expressdebanat.ro/dn6-continu...ea-si-plugova/

                  Cel mai periculos drum din Caraș-Severin face noi victime. Un accident grav a avut loc, în urmă cu puțin timp, între Plugova și Cornea. Un autoturism a intrat în plin într-un TIR care vira la stânga.

                  „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                  Comment


                  • din cauza vitezei ? cele mai multe accidente sunt din cauza tupeului, nesimtirii si prostiei.

                    Comment


                    • http://expressdebanat.ro/bebelus-de-...-afla-mama-sa/

                      inca una din zona Caransebes (asta e din 09 iulie)

                      http://expressdebanat.ro/masina-infi...in-caransebes/

                      si un Dorel ..... au uitat sa puna semnalizari de ciment proaspat ....
                      Last edited by CostiC; 11 July 2018, 11:05. Reason: Automerged Doublepost

                      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                      Comment


                      • Originally posted by IancuMIC View Post
                        Sucevenii sunt fix ca aia de NT, poate chiar ceva mai sinucigasi.

                        Comment


                        • sorin1983 viteza-i factorul comun la toate accidentele...pentru ca daca mergea mai incet...se putea evita.

                          Comment


                          • Originally posted by Qberk View Post
                            http://expressdebanat.ro/dn6-continu...ea-si-plugova/
                            .... Un autoturism a intrat în plin într-un TIR care vira la stânga.
                            Originally posted by sorin1983 View Post
                            din cauza vitezei ? cele mai multe accidente sunt din cauza tupeului, nesimtirii si prostiei.
                            Mai jos e un comentariu, adnotare la stire: camionul a virat stanga, fara sa se asigure, acrosand autoturismul care circula regulamentar, pe contrasens...
                            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                            Comment


                            • http://www.caon.ro/au-intrat-cu-masina-in-tir/2075992

                              DOMAŞNEA – Un accident cu două victime, dintre care una rămasă încarcerată, s-a produs pe DN6, în zona Domaşnea, între un autotrem şi un autoturism. Potrivit IPJ, autoturismul implicat în accident, înmatriculat în Mehedinţi, a făcut o manevră de depăşire, şoferul acestuia a pierdut controlul volanului şi a intrat pe contrasens, izbindu-se de TIR, cu numere de Gorj. Una dintre victime, un bărbat de 50 de ani, pasager în autoturism, a suferit răni grave.

                              ,
                              Nicio zi fara accidente in Caras-Severin. DN6 chiar concureaza cu DN1 la numarul de accidente / victime.

                              din pacate.... inca nu face nimeni nimic cu "desteptii" astia....

                              http://www.caon.ro/accident-cu-doua-...greoni/2075789

                              Două persoane au fost rănite în urma unui accident rutier produs pe DN 57, la Greoni, între două autoturisme şi un tir care transporta rapiţă. Potrivit IPJ, întrucât din maşină curgea rapiţă, primul autoturism implicat a frânat preventiv, fiind lovit din spate de cel de-al doilea, care nu a păstrat distanţa regulamentară.
                              Cam asa arata un Logan lovit din spate....
                              Last edited by CostiC; 12 July 2018, 12:36. Reason: Automerged Doublepost

                              „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                              Comment


                              • O zi normala pe soselele patriei...bine ca vor sa scoata radarele de pe sosele...trai pe vatrai

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google