Concediu In Romania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Este frumos si la Baile Tusnad. Am fost doar in trecere dar mi-a placut.
    @darksid 3 un prieten a aratat la niste ciprioti poze cu muntii din Romania si replica lor a fost "pai de ce mai vii la noi in Cipru cand voi aveti asa ceva" (tipul era la munca nu in excursie).
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • #17
      Baile herculane,baile sovata si praid (salina) , Baile Harghitei , baile homorod (pensiunea lobogo) , Moeciu , Plaiul foii , Stana de vale, Lacul sf. ana , Voineasa
      1.5dci
      B-04-RZZ

      Comment


      • #18
        Originally posted by Cristi_LCD View Post
        @darksid 3 un prieten a aratat la niste ciprioti poze cu muntii din Romania si replica lor a fost "pai de ce mai vii la noi in Cipru cand voi aveti asa ceva" (tipul era la munca nu in excursie).
        Din pacate nu multi se pot lauda ca au fost peste tot in tara asta si apoi pot compara cu ce au vazut in alte tari. Cel mai bun exemplu este prietena mea care dupa 9 ani de locuit in USA si dupa ce a vazut de la Niagara pana la Marele Canion, cand a vazut Muntii Bucegi a spus ca asa ceva nu a vazut in viata ei si nu se compara cu ce a vazut pana acum...si inca n-a vazut tot ce inseamna Romania
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #19
          incearca sa o duci la arieseni(daca nu cumva nu ati fost inca), pe platoul Padis si apoi la la Cetatile Ponorului .... pt mine a fost foarte spectaculos aaa..si in ca ceva incercati sa treceti pe la Rosia Montana sa vizitati minele de acolo...e un ghid super bun si aveti ce vedea....va garantez pt cei pasionati de istorie
          http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
          жалюзи плиссе

          Comment


          • #20
            @SSO in arieseni e super misto am fost si eu cu familia pe acolo ... trasee etc. ........ merita mers si in plus pe traseu e foarte curat ;) ....... nu am vazut o hartie aruncata ... o sticla nimic .

            Comment


            • #21
              intradevar avem o tara frumoasa si nu o cunoastem .pacat
              sigpic

              Comment


              • #22
                Vara cand am chef de munte merg la Lepsa in jud. Vrancea. Zona este draguta, preturi bune la cazare, daca nu iti place la cort. De plimbat poti face cate o drumetie prin rezervatie. Acolo este si o crescatorie de pastravi de unde poti si cumpara pentru un gratar cateva bucati.

                Comment


                • #23
                  si eu recomand zona muntilor apuseni,arieseni,cheile turzii,muntele baisoara,pestera scarisoara si multe altele este foarte frumos,pensiuni o multime,eu locuiesc in turda la o aruncatura de bat si mareu cand am timp ma duc,nu ma satur niciodata de zona asta

                  Comment


                  • #24
                    mie îmi place cam fiecare colțișor din țara asta dar parcă cel mai bine mă simt în Maramureș,Lacul Sf.ana,BĂILE HERCULANE,ZONA VOINEASA,Cheile Râșnoavei,Rucăr-Bran și Prăpăstiile Zărneștiului.
                    Vindem si noi, in sfarsit, ceea ce avem mai bun: peisaje salbatice, sate izolate in varf de munte si tarani autentici, la sapa si la coasa, asa cum din Occident au disparut demult.
                    Last edited by 1.6Multipoint; 8 August 2011, 12:05.

                    Comment


                    • #25
                      prin parapastiile zarnestiului banuiesc ca te referi la soseaua nationala de la rasnov la zarnesti, nu? ca eu doar gropile alea le tin minte din concediul din zona brasovului...
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #26
                        puteti incerca zona buzaului: vulcanii noroiosi (cei mari, cat si cei mici de langa Arbanasi, tabara de sculptura magura, focul viu, masivele de sara, pestera si lacul fara fund Meledic, muzeul Colti,

                        Comment


                        • #27
                          Pentru ca se apropie concediul si voi avea cateva zile libere, m-am gandit sa fac o mica excursie cu masina prin Buzau ca tot trebuie sa ajung pe acolo. Am cautat pe net un traseu ceva care sa fie pe drum bun si sa poata fi usor de parcurs pentu cineva care nu are o experienta prea mare in sofat. Am gasit obiective turistice in diferite locuri din judet, nu un traseu care sa cuprinda mai multe obiective. M-am gandit sa plec spre barajul de la Siriu, sa trec obligatoriu cu o mica abatere la Berca pe la Vulcanii Noroiosi. M-am gandit ca ar fi bine sa aflu cate ceva de la cei care au trecut pe acolo. Acesta este motivul pentu care cer ajutorul aici. Aveti ceva idei?.....
                          Locuri de cazare? Benzinarii? Pericole? etc.
                          Multumesc anticipat celor care se straduiesc sa-mi raspunda. O seara buna va doresc.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google