loganisti asupriti de mame...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • loganisti asupriti de mame...

    se pare ca este cerere pentru asa ceva, deci iata-l, facem circ si aici)
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    Cred ca ar merge Loganisti asupriti de parinti dar mere si asa
    S-a incep eu sa ma plang primu
    Cel mai bine e de mine ca nu au acces la internet si am scapat in privinta asta...
    Am avut o foarte mare problema (mare mare) dupa montarea evacuari , care din perspectiva lu maicamea face ffffffffffffffffffffffffff urat (ce vrei daca nu stiu cei frumos) si ca se ia politia de noi, in fine.
    Cica de cand lam pus cica lam instigat pe taicamiu sa mearga tare , da de unde (avea 60 da in treapta a2 si nea se auzea ceva) si zicea ca cine stie ce F1 face dar cu timpu sa obisnuit...
    Si restu pe parcurs , care mai e in situatia mea sa nu fiu singur
    Last edited by crististreulea; 3 October 2007, 00:04.
    sigpic

    Comment


    • #3
      era ok si asupriti de parinti. dar in principiu mamele fac probleme, nu tatii.
      la mine fiumiu zice baga viteza tatii .
      deci il pirasc la nevastamea. nu's off topic, el e un loganist mic care v-a fi asuprit de m@sa ).
      Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

      Comment


      • #4
        pe mine mama mea nu m-a lasat sa-mi cumpar scuter sau ori ce alt gen de vehicul cu 2 rotzi....lucru care ma dispera la culme in urma cu 2 ani acum mi-a trecut...in rest n-am treaba cu ea
        Last edited by crististreulea; 3 October 2007, 09:29.

        Comment


        • #5
          Ce sa zic sa nu va mai zic ca de 3 ori mia promis ca imi face cadou niste arcuri(eibach) si de fiecare data a uitat , si explicatia a fost foarte tare.....
          Vrei sa il vezi pe taicatu la liniute cu toti derbedei.... eu incerc sa ii explic ce fac arcurile .... intrun final ma crede si e de acord... Mergem a doua zi in Carrefour si ce sa vad unu cu un logan a facut o intoarcere cu frana de mana exact in fata noastra... la care eu am zis o MARE PROSTIE.... Vezi asta inseamna sa ai arcuri sport... si de atunci nu mai vrea sa ma auda ca vreau ceva pe la masina nici daca e din bani mei.(dar nu ma las eu asa usor)
          sigpic

          Comment


          • #6
            eu cand eram mic imi doream jucarii... si maicamea imi zicea ca nu-mi ia ptr ca sunt prea mic iar peste un timp cand ii ceream nu mi ia ca sunt prea mare...
            si eu cand eram mic eram la fel de mare
            ca in banca nu aveam loc de picioare...

            vai ce o sa fie aici rasu dupa lume... stati sa-mi vina loganu sa vezi nebunie )
            la mine taicamiu cand am dat comanda cica: da deci taiati geamuri electrice spate oglinzi electrice reglaj lombar si inaltime la scaun si nici ac... dupa ce termina cu scosu optionalelor dupa o pauza de 5secunde... motoare de 2l nu aveti? la care dealerul ....
            maicamea da deci ramanem la configuratie de mai devreme...

            taicamiu: la ceti trebe ma airbaguri laterale??? ca pe dacie nici frane nu aveai...
            taicamiu catre dealer: auziti domnisoara da ABS dala fara EBD nu aveti??? ca banuiesc ca e scump ebd-ul ala... pai nu domne ca abs-ul e scump aaaaa bine atunci fara abs doar ebd dala

            sigpic

            Comment


            • #7
              Tare) pe dacie nici frane nu aveai )
              sigpic

              Comment


              • #8
                mda .. misto ... eu unu cand am ramas prima data fara baterie la masina a venit mama nervoasa .. si mi-am luat un mare capac pentru ca dupa calculele ei de " mecanica " zicea ca am ars masina ... teorie mare cand mi-am bagat suvwooferul ... cika s-a interesat ea la munca .. si strica caroseria nu o sa mai aiba directie buna masina ... numai zic cand am avut accidentul in loc sa ma intrebe " esti bine sanatos " ma bagat in Dumnezeii mami mele ca am stricat masina .. unde eu nu aveam nici o vina ca unu a intrat in mine ... in fine ce sa mai zic
                Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

                Comment


                • #9
                  De cand am Loganul nu mai am probleme prea mari. Dar ce ma dispera la maica-mea este expresia " Las-o mai incet" . Cand eram cu ea in masina mergeam numai cu 80 (in afara ma refer). Cu Loganul nu prea zice ca nu simte ca merg mai repede dar cu berlina era jale.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by GOLAN91
                    ... si de atunci nu mai vrea sa ma auda ca vreau ceva pe la masina nici daca e din bani mei.
                    ce pot sa zic, mare P... esti . rezolvare: nu trebuie sa stie ca au crescut suspensii noi pe golan, nu vede/simte diferenta . si da, tare as vrea eu sa-l vad pe tatau la o liniuta, sau macar ceva frine de mina

                    @dogy_10: si la mine mamamea a fost contra sa-mi iau motor si s-a aliat cu nevastamea. da pina la urma am luat un piaggio Si1 cu care s-a imprastiat tatamiu de s-a belit tot. eu m-am imprastiat doar o data si atunci doar m-am murdarit... 5-6m am alunecat pe burta )
                    oricum, soramea a dat pentru carnet A si a primit un harley davidson 1100cmc, asa ca m-a obilgat sa dau si eu pentru A :d. motorul asta era moarte curata, 160km/h pe harley, zero aerodinamica, simteam cum imi iau zborul.

                    Originally posted by Beleaua
                    ...dupa calculele ei de " mecanica " zicea ca am ars masina ... teorie cand mi-am bagat suvwooferul.. cica ...nu o sa mai aiba directie buna masina... numai zic cand am avut accidentul in loc sa ma intrebe " esti bine sanatos " ma bagat in Dumnezeii mami mele ca am stricat masina ...
                    in primul rind e mama ta si trebe s-o suporti, asta-i viata, dar sa ii para rau de masina si sa nu te intrebe pe tine de sanatate .... o gindire bolnava (sorry, trebuia s-o zic).
                    legat de stricatul masinii, tubul de bass... nu pot decit sa te compatimesc, recomand valium, mult valium

                    Si eu am avut divergente cu mama, chiar si cu tata. dar problema s-a rezolvat cind am implinit 16 ani, lucrez de la 15 ani si aveam banii mei, asa ca nu depindeam financiar de ei. tot ce-am vrut, cind am vrut .
                    dar singura data cind mi-a fost ciuda tare de tot, a fost din cauza lu' taicamiu, nu m-a lasat sa-mi iau un porsche 924 pe banii mei .

                    @Rocri: acele "las-o mai incet" le aud si acuma, dar ii arunc o privire dinaia "bhai ma leshi" si ii trece.

                    @sonykel: deci esti si tu asuprit intr-un fel sau altul ... pfoai, o sa te si insori odata si-o data, deci nu se v-a termina niciodata )
                    Last edited by crististreulea; 3 October 2007, 10:09.
                    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                    Comment


                    • #11
                      Mi-am adus aminte. De cand am Loganul cu taica-meu am circ mai mult.
                      Cand faceam actele ma grabeam sa prind promotia si el nu ca sa mai astept sa caut si alte masini: Peugeot 206, WW,Toyota(auzise el reclama de la aia mica), sau Hyunday . Nu spun ca nu as fi vrut sa caut si altele dar bugetul era limitat. M-a ajutat maicam-mea care i-a spus scurt " Daca platesti tu rata cumperi ce vrei" .
                      Dupa, am luat toti dealerii auto din Braila la rand si i-am demonstrat ca la bugetul meu numai Logan, Cielo, Peugeot 106, Spark si Aveo puteam sa i-au .
                      De Albea nu i-am spus ca stia si el ca nu-s de incredere
                      Acum tot maraie ca Loganul asa si pe dincolo la care eu ii spun ca astept sa-si cumpere Ferrari ca sa mi-l lase mostenire.
                      A si o data a zis ca are curaj sa faca o liniuta cu mine , vezi Doamne ca el este sofer profesionist(chiar este cu acte-n regula), si stie sa exploateze masina mai bine. Nu mai stiu ce i-am spus, ceva apropouri la programul rabla si s-a suparat.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • #12
                        s-a simtit jignit cu rabla lui? ) ce rabla are?
                        btw, dijaba e profesionist, in carnet nu are si litera pentru sofer curse/rally :d, dai peste nas ca merita .
                        nici eu n-am vrut dacie, o dadeam mereu cu vw polo, aia era aproape de buget. nevastamea vroia matiz... asa ca vw era binevenit. dupa 2 saptamini de umblat din reprezentanta in reprezentanta, varumiu i-a propus proastaptul 1.5 dci aparut.
                        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                        Comment


                        • #13
                          Pfuu rocri saracu e asuprit si de sotie si de parintii.... meriti o statutuie...
                          pai si maicamea e cu las-o mai incet , e ca semforu , (culorile ei)a1a galben a2a verde
                          a3a albastru a4a incetineste ca mi-e rau )
                          cand sa luam loganu am zis hai sa merem la dealer nu ca m-am interesat eu la munca si nu tre sa-l vad daca avem banii il luam... ii zic lu taicamiu hai la dealer sa faci drive test ca sa vezi daca iti convine sa nu-mi scoti ochii dupa ce vine... el: ok ne urcam in masina merem la dealer noi: am venit ptr drive test, ala: buletinele si permisele taicamiu:nu-l am pai eu de unde sa stiu ca ne trebuie permisele... asa ca ai mei nici nu stiu cum e masina pe dinauntru...
                          Vine momentu sa-l luam ma duc la bunica(mama mamei mele) mamaie imi iau masina da bani... cat costa? eu:12000de euro ea:cat vine in lei ca in euro numi place da cu virgula eu:400de milioane ea: cataaaaaaaaa?????? n-am maica... zic bre da si mata cat poti dupa rugaminte lacrimi angajanmente ca nu o sa o uit cand devine rablagita si batrana mia dat 8000RON.
                          Dar inainte sa-mi dea bani: de care ei??? Logan ea: aoleo alea nus bune
                          eu: dece bre? ea: pai sunt 3 , 2le bate vantu si se rastoarna doar unu e buna(in gandu meu da prea maretzu ZaKar) eu: da bre da ia luam daia de nu o bate vantu ea: atunci e bine...
                          Last edited by crististreulea; 3 October 2007, 12:19.

                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Dacie 1310 de la unguri(pentru o berlina merge foarte bine). Nu are patalama de raliu (desi ar fi vrut sa participe la Raliul Dunarii)dar are toate literele de pe carnet si are si gradul I ca sofer profesionist de la 25 de ani. Pe timpul lui Ceasca il banuia militia ca e de la Secu' cand il vedeau cu toate literele si gradele(fapt real). De aceea nu-i dau peste nas ca pana l-a urma el m-a invatat sa conduc.
                            Si este singurul sofer pe care l-am vazut sa intoarca camion de 7 tone la 180 de grade (pe zapada ce-i drept) cu frana de mana.
                            Sonykel nu prea inteleg ultima fraza.
                            Last edited by Cristi_LCD; 3 October 2007, 11:23.
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • #15
                              da ... sau format smyluri cu semnele de punctuatie...

                              eu: dece bre? ea: pai sunt 3 , 2le bate vantu si se rastoarna doar una e buna(in gandu meu da prea maretzu ZaKar)
                              eu: da bre da ia luam daia de nu o bate vantu
                              ea:a atunci e bine...

                              de parca ai fi mai coerent in postu asta )
                              Last edited by crististreulea; 3 October 2007, 12:21.

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google