loganisti asupriti de mame...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Rocri
    De cand am Loganul nu mai am probleme prea mari. Dar ce ma dispera la maica-mea este expresia " Las-o mai incet" . Cand eram cu ea in masina mergeam numai cu 80 (in afara ma refer). Cu Loganul nu prea zice ca nu simte ca merg mai repede dar cu berlina era jale.
    si eu tot cam asa,o iau cateodata de la servici si in drum spre casa,dupa ce plec de la semafor ii mai dau a 2-a pana pe la 60 si maicamea zice..."laso mai incet...ce esti la intrecere" )

    Comment


    • #17
      cristi scuze de greseli da aveam ochii mici mici mici ca tocmai ce ma trezit maicamea...
      deci nu inteleg dece ma trezeste, nu am cursuri, nu am treburi, lasa-ma nene sa dorm
      Last edited by crististreulea; 3 October 2007, 14:04.

      sigpic

      Comment


      • #18
        cristi .. eu pe o parte o inteleg ... pe mama in legatura cu accidentul zic .. pentru ca masina e lasata amintire de la tata ... mi-a lasat`o mie si cum tzin eu foarte mult la ea asa tzine si ea .. bine ca atunci s-a calmat si m-a sunat dupa vreo jumatate de ora si m-a intrebat cum ma simt si etc ... si ai dreptate e mama si trebuie sa o suport .. acum de cand ma vede ca ma descurc cu banu .. si o si ingrijesc numai zice nimik ... deocamdata ) .
        Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

        Comment


        • #19
          Originally posted by sonykel
          scuze de greseli da aveam ochii mici mici mici ca tocmai ce ma trezit maicamea...
          dormi cu capul pe tastatura? deschizi ochii si incepi sa butonezi? atunci o intelg pe maicata ca te trezeste, amortesti acolo :d

          @Beleaua: imi pare rau pentru tatal tau si amu inteleg de ce suporti toate defectele care apar la ea.
          probabil si mama ta era tensionata si din alte motive de nu a realizat pe moment ca puteai fi ranit grav.
          si e bine ca nu te mai streseaza mama, dar niciodata nu e prea tirziu.

          @SUPERCAR: pe linga mama, mai am si o nevasta care zice ca nu-i concurs...
          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

          Comment


          • #20
            nu dorm cu capul pe tastatura
            dar primu lucru carel fac dimineata
            intind mana simi iau laptopu
            si incep sa butonez vre 10min... mai joc un miniclip mai pe loganclub mai intru pe site la dacia etc...

            sigpic

            Comment


            • #21
              Originally posted by sonykel
              cristi scuze de greseli da aveam ochii mici mici mici ca tocmai ce ma trezit maicamea...
              deci nu inteleg dece ma trezeste, nu am cursuri, nu am treburi, lasa-ma nene sa dorm
              o fi vrut sa vada daca mai respiri
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #22
                Eu am avut probleme cu ai mei ca nu-mi dadeau masina cand aveam 18-19 ani nici sa o scot din garaj. Si acum nu-mi pare rau daca ma gandesc ce nebun eram pe vremea aceea si ce s-ar fi putut intampla). In rarele ocazii cand am pus mana pe masina mergeam mult peste limitele ei si riscam atat viata mea cat si a celor care erau cu mine in masina. Oricum de cand am inceput sa fiu pe cont propriu si mi-a mai venit mintea la cap nu am mai auzit nimic din partea lor. Singurele dati cand imi comenteaza ceva este cand merg cu mine cu masina si le este cu adevarat frica si atunci o las si eu mai moale. Deci eu nu ma pot considera "asuprit",ci dimpotriva, din cate vad ca ati scris majoritatea sunt chiar norocos, mai ales ca mie nu mi-au comentat niciodata nimic cand le-am zis ca ma duc pe circuit sau la vreun raliu etc.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  oricum ma .. pe moment poatre ca mamele gresesc .. dar ele ne vor binele ... chit ca , cateodata ele cred ca fac bine ce fac .. da de fapt ... )
                  Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

                  Comment


                  • #24
                    da ne vor binele exagerat de mult... eu seara de seara(doar in serile cand tre sa ma scol devreme nu ies) am un tabiet pe la 10ies prin tabacarie cu tovarasii sau pe la aqua si ma intor pe la 1-2noapte
                    bai si tot timpu imi face scandal ca dece ies ca dece nu stau acasa ca nu poa sa doarma de griji ca nu stiu ce... si zic bai mama da sunt la 2pasi de casa da dar eu vreau sa te stiu acasa dormind

                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Si eu ii tot spun "mama, nu mai tranti usa, ca nu e ca la 1310" si mama "eee, lasa, ca nu mai e mult"
                      :inlove:

                      Comment


                      • #26
                        intradevar, sunt si eu asuprit de my "old mother". cind ies afara cu masina ma intreaba mereu unde merg cind vin ). am avut un eveniment neplacut la inceputu lu aprilie, veneam intro noapte de la Buzias cu precena si intro curba dupa intersectia cu Sacosu Turcesc mia sarit din tufe o caprioara si a dat cu botu in aripa fata iar cu coarnele mia agatat oglinda stinga si mia spart capacul, mia infundat putin usa stinga spate si capacu spate. cind am ajuns dimineata acasa iam povestit ca veneam spre casa si mia sarit caprioara la care maica-mea "vezi daca nu mergeai cu precena sa te plimbi seara nu se intimpla asa ceva " ). ce teori domnule "daca nu te duceai nu se intimpla " si niste mici seri de certuri apoi sa mai calmat .
                        am uitat sa mentionez ca la inceputu lu aprilie cind am avut caprioara peste mine, masina avea doar 2 saptamani, blestemele vecinilor mau ajuns ca miam luat masina noua si ei nu .

                        nu mai posta consecutiv, ai buton de edit. incearca sa nu mai confunzi atit de des virgula cu smiley's
                        Last edited by crististreulea; 3 October 2007, 21:52.
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Maxx G-Unit
                          Si eu ii tot spun "mama, nu mai tranti usa, ca nu e ca la 1310" si mama "eee, lasa, ca nu mai e mult"
                          , dute maa ....insonorizeazo si o sa sune mai profund inchiderea.

                          Originally posted by mareom
                          ...de cand am inceput sa fiu pe cont propriu si mi-a mai venit mintea la cap ...
                          am trait s-o aud si pe asta

                          @boris: la mine e taicamiu asa. am mers sa vad cum merge un smart 4 four full extract si plin de embleme mercedes. ca idee, e mai slab ca loganul! si am ajuns la capat de drum, am dat sa intorc si era o piatra pe drum, n-am vazut-o si s-a dus baia de ulei . de ce a trebuit eu sa incerc cum merge masina? daca nu plecam de acasa cu masina, nu se intimpla nimic..
                          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                          Comment


                          • #28
                            mda mamicile astea .. na trebuie sa le intelegem ... chiar daca uneori prea rau exagereaza .. cu niste teorii de te sperii )
                            Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

                            Comment


                            • #29
                              Doar sunt mame si trebuie sa le suportam ca nea....
                              Eu ca eu da vad ca sunt si uni si mai si decat mine )
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                ohoo si aici nu e nimic
                                Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google