De Teren? Noul SUV Dacia.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De Teren? Noul SUV Dacia.

    Noul SUV de la Dacia.

    Cum va place?
    Spatele si lateralul merge... dar fata nu prea au reusit-o. (E doar o parere personala).
    Attached Files
    sigpic

    207 noir obsidien

  • #2
    Mie-mi place foarte mult! Chiar si fata. (cu tz)
    Interesant acuma si la ce motoare s-or fi gandit baietii de la Mioveni. Un 1.2 16v ar merge super ... la macaraua geamurilor, cred.

    Comment


    • #3
      asa e....spatele si lateralul sunt reusite......fata, e vai mama ei......arata ca un bondar.....chiar nu sunt in stare sa proiecteze o masina cap coada???
      Traieste fiecare zi ca si cand ar fi ultima!!

      Comment


      • #4
        Intradevar fata nu e prea stralucita...in rest masina e chiar ok estetic...ma gandesc ca vor urma facelift-uri, modele imbunatite, etc si se va modela in bine
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #5
          dacia incepe sa aiba o forma tot mai ciudata...gen nissan care nu prea imi plac
          (\__/)
          (='.'=)
          (")_(")

          Comment


          • #6
            Din ce se poate observa din 3 foto este o masina care arata destul de bine.

            Comment


            • #7
              ...destul de bine...pentru Siberia...cel putin din poze(mai ales cea din lateral) are un aer rusesc
              ...vb celor ce comenteaza pe la promotor:parca s-au straduit sa o faca asa urata
              P.S...parerea mea bineinteles...
              Last edited by viorelu; 2 July 2009, 18:22.

              Comment


              • #8
                Fata arata urat in a 3 a poza deoarece nu are bara vopsita in culoarea masinii,dar in prima poza arata bine (parerea mea)
                Abia astept poze cu interiorul.
                De jante nu stiu ce sa spun,nu sunt prea reusite(iarasi parerea mea).
                sigpic
                !

                Comment


                • #9
                  urata poa' sa fie....pfuuuuu...daca si pe asta vad 1.4mpi, 1.6mpi si 1.5dci70, ii dau dracu oficial si nu mai cumpar veci masina de la antitalentii astia... serios...chiar speram sa faca ceva calumea cu noul suv, dar curentul de design de la nissan e prea puternic. al dracu, nu puteau sa ia un design frantuzesc, european, trebuiau sa se ia tocmai dupa tigaile alea japoneze?
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #10
                    lasa ba, ca la suv chiar nu conteaza asa mult fata ,daca face treaba si pe sosea si pe teren accidentat cat de cat, atunci poate sa semene si cu un sifonier.ia vedeti voi la humer ca zici ca e un un feribot ,basculanta,tractor etc.nu poate sa lipseasca fiabilul 1,6 MP3.
                    Last edited by margelatu; 2 July 2009, 18:33.
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • #11
                      daca as fi vazut o poza fara sa stiu ca este dacia, as fi zis ca este un nou model de la lada. zic si eu ca viorelu, s-au chinuit mult pana sa o faca asa.???? e chiar asa de greu sa faci un model cu un design mai atractiv, mai in trend???? imi place evacuarea, inspira putere (1.2 16v) . pare cat un bat de chibrit. dupa poze mi se pare o masina terna, cu un aer mohorat. pana la urma, cred ca va fi tot un model low cost, unde ai atat cat platesti.

                      Originally posted by margelatu View Post
                      lasa ba, ca la suv chiar nu conteaza asa mult fata ,daca face treaba si pe sosea si pe teren accidentat cat de cat, atunci poate sa semene si cu un sifonier.ia vedeti voi la humer ca zici ca e un un feribot ,basculanta,tractor etc.nu poate sa lipseasca fiabilul 1,6 MP3.

                      ti-ai gasit si tu criteriu de comparatie, hummerul. ala poate arata ca un tractor, dar ai vazut ce bijuterie iese din el cand il conduc rapperii. din hummer au facut si limuzine. si daca pun motor de 1.4 sau 1.6 mpi cu tractiune pe fata sigur o sa intreaca range roverul pe teren accidentat. o sa faca furori. daca dacia urmeaza aceeasi linie de motoare, ne putem astepta si la microbuze marca dacia, cu motoare de 1.2 16v
                      Last edited by dan08; 2 July 2009, 18:39. Reason: Automerged Doublepost
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        @margelatu: nota 20+ pt "subtilitatea" din ultima fraza...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #13
                          pai si la noi suv-ul asta o sa fie condus de manelistii "debutanti" si ascultatorii de manele inraiti.deja vad in oglinda retrovizoare flash-uri de la combinele astea frigorifice.cand au aparut sandero sa vezi nenea de la tara care a dus la remat vechea dacie claxona in parcare la metro ca are sandero prestige alb cu motor 1,6 mpi si sa-i fac loc.

                          ps:ms seba dar e un adevar.
                          Last edited by margelatu; 2 July 2009, 18:53.
                          Welcome to the Club, We Have Jackets !

                          Comment


                          • #14
                            `combine frigorifice`, `un nou model de la lada`, `e ia tocmai dupa tigaile alea`, `parca s-au straduit sa o faca asa urata` ...ii bine ca va place spor
                            (\__/)
                            (='.'=)
                            (")_(")

                            Comment


                            • #15
                              noi doar ne dam cu parerea pe aici. ultimul cuvant il vor avea vanzarile.
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google