De Teren? Noul SUV Dacia.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Mai, Misule, daca e la fel ca Loganul la pret, de ce nu? In fond e mai inalt si sigur se preteaza la "drumurile noastre toate".
    The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

    Comment


    • #32
      Nu stiu ce sa zic despre aspect (cam "prafuit") dar este SUV , si o sa fie 4x4 Banuiesc ca si motorizarile pe masura (sper sa plece cel putin cu 90CP si sa se opreasca pe la 150CP) dar daca este ieftin are VOTUL MEU DE INCREDERE .
      1.6 MPi Icy White

      Comment


      • #33
        doamne, urasc Jeep-urile(carutele naibii)..!! dupa ce ca sunt urate si mari si ocupa doua locuri de parcare, se livreaza standard si cu o doza de nesimntire injectata din momentul in care te sui in ele.....in alte parti ale lumii sunt folosite ca unelte agricole sau de tras barca, dar la noi te impiedici de ele in centru! e bocciu si naspa q7(zici ca e a4 umflat cu pompa) asa ca ce pretentii sa ai la aratarea asta.....personal intre carutele de teren rege il vad doar pe X5, restul e cancan....

        Comment


        • #34
          imi place cum arata mai ales ca vor pune si motorul de 1.5 dci 105 cp de pe laguna

          Comment


          • #35
            preluare de pe un forum concurent

            Un prieten de-al meu este inginer la Dacia si lucreaza la proiectare si de vreo 2 ani a lucrat in special la SUV, ceva pe la motor. Imi spunea la un moment dat ca regula de aur la Dacia cand proiecteaza ceva este ca nu cumva respectivul produs sa se apropie cat de cat de vreun concurent de la Renault. Este obligatoriu ca orice produs Dacia sa ramana mult in spatele Renault mai ales la capitolul design, nu ca n-ar fi ei in stare sa le deseneze mai bine. Afirmatia asta a facut-o cand discutam despre interiorul de la SUV si-mi zicea ca este aproape identic cu ala din Logan, iar eu am zis ceva in genu: "Ba ce dracu ma, nu deseneaza si ei unu sa nu mai fie asa sinistru ?" Repet, a zis ca n-au voie. O fi asa, n-o fi, eu nu mai stiu ...
            mie si spatele mi se pare putin hidos. culmea ca nu scrie nici macar DACIA pe el, sa nu mai zic de modelul masinii, care nu a lipsit niciodata de pe aceste masini. poza cu suv-ul din fata e clar varianta 'cheala' ca nu are spoilerul vopsit si nici proiectoare. de interior am pus citat mai sus.
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #36
              Este politica standard in familiile auto-producatorilor, multi-marca, inclusiv Renault. Chestia este ca doar la Renault se intampla asa ceva, intr-o asemenea maniera. Nu vad acelasi lucru, la grupul VW, la General Motors, la Chrysler, la Ford, unde se lasa autonomie de design la fiecare marca a familiei. Ca sa nu mai spun de motorizari.
              Bafta noastra ca ne-a luat Renault. Nu putea frate sa ne ia altii?

              Chestia prezentata mai sus, aceea cu designul interiorului, o confirm si eu. Am o cunostinta, cu stranse legaturi in boardul grupului Renault. A sfarsit prin a nu mai putea colabora cu ei din cauza politicilor ridige, din interiorul grupului. Ce vedem la Dacia este varful icebergului, credeti-ma.

              Comment


              • #37
                fatza zici ca e imprumutata de la mitsubishi pajero
                La interior or fi ceva noutati ?

                Comment


                • #38
                  Noutati la interior?...Probabil au mai luat cate una, alta ...din dotari adica)))
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • #39
                    noutati ar fi butoanele de la geamuri pe consola iar pentru cei din spate au pedale ca sa nu se mai aplece sa caute butoanele.bara stabilizatoare ca optiune .
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • #40
                      JREwing , fi tu sigur ca nu va fi la pret de logan , cum nici step way nu e . Oricum mie nu imi place , la fel cum nu mi-a placut nici sandel . Ar trebui sa aiba mai multa personalitate , daca tot ar fi sa dea cineva o caruta de bani ,macar acuma ca au cativa ani de experienta cu loganul , nu ca inainte cand ei stiau sa faca doar batrana dacie 1300-1310 .

                      Comment


                      • #41
                        noul suv o sa aiba vanzari record in... india, nigeria, mexic. oare o sa aiba si asta optionale sau chestii lipsa, gen bara stabilizatoare, filtru polen etc. cine zicea ca o sa fie 4 X 4??? eu sunt aproape convins ca o sa aiba tractiune fata. am la firma un land rover defender. e urat la interior, chel, ca un tractor, dar este printre cele mai bune masini offroad din lume. are un unghi de urcare/coborare incredibil, a mers pe dealuri, munti, zapada si noroi ca nicio alta masina. simti ca te poate scoate si din gropi. dacia suv, parca vad ca va fi la fel ca celelalte modele dacia. fara personalitate, motoare si design invechit si componente scoase pt a fi cat mai ieftine. vor scoate inca un model invechit, depasit moral si tehnologic inca de la primul model iesit din fabrica.
                        Last edited by dan08; 3 July 2009, 12:39.
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          La noi e nevoie de o masina 4x4 mai fara pretentii, fara plastice vopsite etc sa o poti folosi la tara, sa care oamenii cu ea sa vina la piata cu remorca cu marfa... dar consider ca aceasta masina la fel cum au zis unii si de Logan ca e urat, ne va impresiona prin alte calitati. Ma gandesc totusi ca ar arata interesant cu niste roti de iarna, varianta cu tractiune integrala, un portbagaj cu schiuri..ce ziceti?
                          Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                          Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                          Comment


                          • #43
                            Asa am gandit si eu...pentru un low cost arata ok...unii compara imaginea unui X6 cu Dacia SUV....
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #44
                              pai asta e gandirea romaneasca...daca nu e mercedes , audi , bmw sau vw nu e buna...
                              De vreo 3 sapt umblu prin transilvania , bucovina si moldova pentru a vedea frumusetiile tarii noastre , si ca marca auto in zonele astea predomina vw golf 3 si 4 ..
                              Last edited by Loganu; 3 July 2009, 13:39.

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by JREwing View Post
                                Copie aproape fidela Nissan Quashquai. Daca va fi la jumate pret...
                                ...nu ar trebui sa ne mire...vezi "deosebirile" dintre Nissan Aprio si Dacia Logan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google