A Mai Căzut O Stea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • C.V. Tudor a murit, in urma unui infarct; D.zeu sa-l odihneasca.

    Corneliu Vadim Tudor a murit. Dana Grecu a făcut anunțul, luni seară, în emisiunea La Ordinea Zilei de la Antena 3. 
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Dumnezeu să-l ierte!

      Comment


      • Dumnezeu sa-l ierte ! a fost un om de mare valoare .
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Dumnezeu sa-l ierte!
          Ca avea multe pacate.

          Comment


          • R.i.p.
            .............

            Comment


            • Corneliu Vadim Tudor... Am fost socat sa aud trecerea lui in nefiinta...oarecum pe nepusa masa... Cred ca e unul din putinii politicieni care nu a facut avere...nu s-a implicat in smenuri si gainarii...
              Un om de valoare si un sufletist! O pierdere pentru aceasta natiune! Odihneasca-se in pace!
              Keep walking...

              Comment


              • ULTIMA CAFEA


                "Hai, Moarte, să bem o cafea

                Ţi-o fac cu caimac, aromată
                Mai leapădă-ţi coasa cea grea
                Şi mantia asta ciudată.

                Te rog să iei loc în fotoliu
                Nu mă supără dacă fumezi
                După cine eşti, Moarte, în doliu?
                De ce tot suspini şi oftezi?

                E foarte fierbinte cafeaua
                Nu te grăbi, că te frigi
                Mai lasă-mi pe cer, încă, steaua
                Dacă eu am să mor, ce cîştigi?

                Ai venit să mă iei în persoană
                Prea mare onoare îmi faci
                Din toată specia asta umană
                Numai pe mine mă placi?

                Hai să-ţi ghicesc în cafea
                E bine să ştii ce te-aşteaptă
                O cumpănă grea vei avea
                Dar tu te descurci, eşti deşteaptă.

                Eşti tot timpul în criză de bani
                Aici, te asemeni cu mine
                De ce să fim noi duşmani?
                Eu te-nţeleg cel mai bine.

                Lumea te aplaudă de departe
                În zvon de corridă, olé!
                Fii bună şi-ntoarce-te, Moarte
                Să văd: după tine, ce e?

                Acum eşti captivă la mine
                Am vrut să-ţi arăt, draga mea
                Că nu-mi este frică de tine:
                Ţi-am pus şoricioaică-n cafea."


                CORNELIU VADIM TUDOR
                Noaptea de duminică spre luni
                6 spre 7 septembrie 2015

                Comment


                • Dumnezeu sa-l ierte !

                  ... tapatalk.
                  Mai este mult pana departe ...sigpic

                  Comment


                  • Dacă şi acest creştin este încadrat la "A mai căzut a stea" atunci înseamnă că România nu mai are "stele". Părerea mea ...
                    Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
                    sigpic

                    Comment


                    • Stele de Romania
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Comunist pupincurist devenit candidat la presedintie de dreapta (si ajuns in turul 2).... Om cu principii morale solide, nu alta. Daca si pe asta trebuie sa-l regret...
                        Destept o fi fost el, dar si o ura ceva de speriat.
                        Last edited by einstein1984; 15 September 2015, 10:15.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Un lucru mai puţin ştiut despre Vadim:

                          "Înainte de 1989 a fost un apropiat al lui Eugen Barbu şi a lucrat la revista acestuia "Săptămâna", fiind membru al PCR, din septembrie 1980 până la 5 iunie 1989, când, din cauza unor motive "politice, culturale şi personale", şi-a depus carnetul PCR şi legitimaţia de ziarist pe adresa lui Nicolae Ceauşescu."

                          Comment


                          • macar era nationalist si tinea cu tara, nu ca altii.
                            laureate 1.5l, albastru marin

                            Comment


                            • Originally posted by Gozmin View Post
                              Dacă şi acest creştin este încadrat la "A mai căzut a stea" atunci înseamnă că România nu mai are "stele". Părerea mea ...
                              Eu sunt cel ce a pus pe forum stirea despre moartea lui C.V.Tudor; era totusi o stire, peste care n-ai cum sa treci cu vederea. In tot cazul, nu inseamna ca toate personalitatile publice de o oarecare notorietate, despre a caror disparitie se vorbeste aici, ar fi stele in sensul in care doriti d.voastra.
                              Asa cum am spus, eu nu lovesc niciodata in cei cazuti; mai mult ma abtin sa fac comentarii despre personalitatea atat de controversata a celui trecut in nefiinta.

                              Niciodată nu voi intelege cum, la cateva ore dupa moartea unui om, apar unii care fac glume pe seama lui.
                              E inumat si lipsit de orice bun-simt.
                              M-am uitat pe facebook si m-am ingrozit: ziare de “umor” publică glumite sinistre.
                              M-am frecat la ochi, nu mi-a venit sa cred.
                              Oameni fără pic de decentă razand cu gura pană la urechi de moartea unui om…
                              Bancuri proaste cu Dumnezeu, care trebuia sa il ia pe Iliescu si l-a luat pe Vadim…Incredibil!
                              S-a dus dracu’ bruma de omenie din noi?!
                              Nimeni nu mai crede in” “despre morti numai de bine”?
                              Atat de ahtiati suntem după bani, după audiente, dupa click-uri, după tiraje mari, incat am devenit animale?!

                              Nimeni nu spune ca trebuie să te transformi peste noapte in aplaudacul lui Vadim Tudor.
                              Nimeni nu spune că trebuie să-i reciti poeziile pe care, pană mai ieri, nu le-ai citit niciodată. Ar fi stupid!
                              Nimeni nu spune că trebuie să ii compui ode…Asta e dovadă de maximă ipocrizie!

                              Dar…a murit un om. Aveti putină decentă!
                              Dacă nu aveti nimic bun de zis, măcar…Păstrati un moment de liniste!
                              Si la telvizor. Si pe bloguri. Si pe facebook. Si in presa voastră care se vrea haioasă.
                              Liniste!
                              Nu aveti nimic inteligent de spus? Publicati naiba o pagină albă! Difuzati cateva secunde de negru pe post!
                              Puneti un titlu: “A murit Vadim!” si nu scrieti nimic in articol. Lasati-l gol!
                              Asta, dacă ati rămas oameni…
                              Era un om care a avut familie, două fiice.
                              Lăsati familia sa il plangă in pace!
                              Sursa.
                              Last edited by IancuMIC; 15 September 2015, 17:31.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Privit din unghiul potrivit si ceausescu e o stea. Iliescu nu mai spun. Nu?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google