logan un dezastru?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    O sa te lamuresti singur cand iti vine masina urcate intr-un sh cu vreo 120000 km si porma sa o sa vezi diferenta
    Bart: I am through with working. Working is for chumps.
    Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

    Comment


    • #32
      Originally posted by marcel 1976 View Post
      Am masina de 4 luni,peste 3000km se prezinta excelent singurul lucru care ma deranjeaza e ca nu poate saraca sa fuga asa cum vreau eu.La 130 km'h are 3000 de turatii si nu are puterea sa se bage in depasiri,nu are forta sa tasneasca!In rest sunt foarte multumit de loganul meu kiss fm de 1.4,o masina de nota 10.Recomand tuturor aceasta masina ,inainte de a o avea ma tot gandeam sa cumpar una sh dar mi-am dat seama ca am facut o alegere buna cumparand un logan nou!
      daca vrei sa-ti traga mai bine exista modalitati...de exemplu chip tuning.

      si ai facut o alegere buna.
      sigpic

      Comment


      • #33
        Masina noua este o masina virgina..tu o dezvirginezi de noua cum vrei..si cum o sa ai grija de ea,asa o sa o ai mult timp.
        Dar de un Logan pe la 5000-5500-6000 euro SH cu 15000-40000 km,ce ziceti?
        Daca vreti masinii SH,cautati cu garantie internationala.Varmiu anul trecut a cumparat din Germanica un Opel Astra 2007..1.9 l full cu 13000 euros si cu garantie internationala.Dupa 4 luni sa stricat volanta ..masina a fost reparata la Opel in service la noi....total factura cu manopera 1300 euros.
        Last edited by Alex21; 29 March 2008, 03:06.

        Comment


        • #34
          Off topic: Obsedatilor. Numai la virgine va e gandul.
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • #35
            E o masina facuta destul de bine la banii astia daca sunt mofturosi si au crezut ca isi iau pasat dar cu sigla de logan...........................si cine vorbeste de rau loganul ,cei care nul au

            http://www.loganclub.ro/forum/showth...highlight=focu

            Comment


            • #36
              E o masina buna,iar pretul pe care-l dai pe ea e ok.Sigur ca o sa fie si lucruri care nu o sa-ti convina,dar per total eru zic ca o sa fii multumit de masina.

              Comment


              • #37
                alegere buna

                Eu cred ca ai facut o alegere foarte buna. nu sunt de acord cu masinile second-hand sau cel putin eu chiar daca am avut mici probleme cu loganul si mai ales cu cei care spun ca stiu sa le repare daca ar fi sa imi aleg dupa cei 45000km facuti cu loganul intre un second german si un logan nou as alege loganul fara sa ma gandesc. masina noua e masina noua iar cei care vb ca nu e alegere buna nu am condus logan. si eu la inceput am vrut masina second insa acum nu as mai alege pentru nimic in lume masina second. cat mai multi km fara probleme.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by marcel 1976 View Post
                  Am masina de 4 luni,peste 3000km se prezinta excelent singurul lucru care ma deranjeaza e ca nu poate saraca sa fuga asa cum vreau eu.La 130 km'h are 3000 de turatii si nu are puterea sa se bage in depasiri,nu are forta sa tasneasca!In rest sunt foarte multumit de loganul meu kiss fm de 1.4,o masina de nota 10.Recomand tuturor aceasta masina ,inainte de a o avea ma tot gandeam sa cumpar una sh dar mi-am dat seama ca am facut o alegere buna cumparand un logan nou!
                  Cred ca inca nu e momentul sa ii dai mai mult. Oricum din ce am observat eu la al meu (103.000km) cam dupa 20.000 si-a dat drumul destul de bine motorul. Totul a inceput cand am fost la revizia de 15.000 si am reclamat faptul ca nu trage si m-a scos in proba un angajat de la reprezentanta. Cand a turat-o la 4500 de ture am vazut ca.... chiar trage.

                  @Marcel : Iti recomand pentru revizii service-ul Nissan de la gara mare nu cel din Corunca. Cu toate ca apartin de acelasi dealer, e diferenta de tratament si profesionalism.
                  It's nice to be important but it's more important to be nice!

                  Comment


                  • #39
                    Da-i din a 2a in a 3a la peste 4500 RPM si o sa ai niste surprize placute!Personal nu mi-a venit sa cred ca masina nu era deloc plafonata...ba dimpotriva!
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #40
                      Man ai facut o alegere buna.Si eu am Logan ,am vrut prima data Laureate..Da am zis..Mai bine full ca nu o cumpar toata ziua si am luat Ambition.Oricum masina noua e noua.Degaba vorbesc astia.."Ba de 10 000 de euro cat ai dat pe logan iti luai passat sau golf"..Da ma..Imi luam..Inca unu beton..Si ajungeam la 12 000 - 14 000.Am un prieten care a zis ..Ba imi iau MCV.S-a dus in germania si a luat Skoda Ocatvia Tour cu 8000 defapt 7000 ca nush ce taxa trebuia platita pe acolo si ..In fine.A adus-o acasa..Distributie noua,cauciucuri,taxa auto,alte prostii pe la motor..A tras linie..Ba se invarte la 10 000 euro.:-?..Si plus ca nu are multe in plus fata de logan.ASR si inca 2 Air-bag-uri laterale.Si plus de asta masina ii zgariata,indoita un pic in unele locuri..Se observa daca te uiti mai atent.Lasa..Nu ii asculta..N-au condus in viata lor un Logan,dar vorbesc.Lasa..Ca Loganu e PERFECT pt ce avem noi in Romania.Cand om avea autostrazi ne-om lua tot Logan..Sau cum i-a zice pe atunci..Pt ca o sa apara si versiuni mai puternice si mai stabile si multe alte socoteli.Pana atunci sa te bucuri de Loganu` tau;)
                      Cumpar volan de Duster

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Rudy View Post
                        O sa te lamuresti singur cand iti vine masina urcate intr-un sh cu vreo 120000 km si porma sa o sa vezi diferenta
                        Cand iti expira garantia o sa vezi o diferenta ... Adica dupa 3 ani )

                        Am logan .... Are 3 ani si ..... Daca ar fi sa mai imi iau logan mi-as lua dar dupa ce expira garantia sa o dau (sau sa fie 1.6 sau 1.6 16v) daca nu ... Nu mi-as mai lua logan as prefera un vw tdi
                        fara linkuri externe in semnatura

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by Co5m1n View Post
                          Cand iti expira garantia o sa vezi o diferenta ... Adica dupa 3 ani )

                          Am logan .... Are 3 ani si ..... Daca ar fi sa mai imi iau logan mi-as lua dar dupa ce expira garantia sa o dau (sau sa fie 1.6 sau 1.6 16v) daca nu ... Nu mi-as mai lua logan as prefera un vw tdi
                          Depinde si de felul cum ai exploat-o in astia 3 ani. Poate sa fie si tanc ca daca vrei cu adevart poti sa-l distrugi.
                          Am un logan Kissfm din febr.2008 cu 6500 la bord si merge OK.
                          sigpic
                          VIATA ARE PRIORITATE

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by robram View Post
                            Depinde si de felul cum ai exploat-o in astia 3 ani. Poate sa fie si tanc ca daca vrei cu adevart poti sa-l distrugi.
                            Am un logan Kissfm din febr.2008 cu 6500 la bord si merge OK.
                            mai vbim peste 3 ani de mers normal pe strazile din romania
                            fara linkuri externe in semnatura

                            Comment


                            • #44
                              Nu e un dezastru loganul...Fosta mea are unul din 2004(ambiance) cu care a carat marfa, l-a lovit de aproape 10 ori, a invatat fratele ei sa conduca pe drumuri de tara (dar cu hartoape) si tot merge...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google