Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vezi, asta a fost o gluma buna! )
    Ideea era ca acum nu imi arde de glume, ligheanul cel mai probabil imi va inghiti o parte din bugetul alocat sarbatorilor de iarna .

    Dacă e greşeala mea, îmi cer scuze moderatorului IancuMIC, dar cred ca a facut exces de zel în cazul meu. Deşi comentariul meu nu era in sub-topicul creat special pentru acel tip de bujii, intrebarea mea era despre bujii in thread BUJII LOGAN. (daca a avut legatura warnul cu faptul ca mi-am permis sa-l corectez, din nou scuze, dar expresia aia tot eronata e acolo pe thread). Sau a avut nevoie sa dea o lectie, sa vada toti cine-i şăful?

    Comment


    • Cartonasul l-ai primit pe merit, nu ca sa-ti arate cine este seful.

      Cand un moderator iti spune sa incetezi cu offtopicul iar tu continui sa faci offtopic, desi ti s-a indicat clar unde trebuie sa postezi pentru problema ta, se cheama ca o ceri intentionat, ori n-ai respect pentru o persoana care si-a rupt din timpul lui liber ca sa-ti arate unde sa postezi.

      Ai postat un filmulet cu unul care simileaza o partida de sex cu masina lui, pe un thread unde se posteaza perle de pe forum. Esti offtopic sau nu esti offtopic?
      Last edited by vitriol; 26 November 2014, 20:57.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Ok, si atunci in threadul ala, ce postam? Sau daca am cine stie ce bujii, astept sa creeze cineva topic cu ele sa pot posta? Hai ca am inteles, mi-am invatat lectia. Mersi de lamurire, vitriol. Ma intorc la alternatorul ligheanului ) Sa-i fie de folos warnul ala.

        ) Hai ca-i buna. Daca urmaresti threadul ala, 50 % sunt comentarii pe seama perlelor, ironii si alte cele. Alea-s on, banuiesc.
        Last edited by 30_VLD; 26 November 2014, 21:01.

        Comment


        • Originally posted by prometheus View Post
          NDL sunt masini mai bine inchegate, la lucrul asta m-am referit .
          or fi bine inchegate, dar asta nu inseamna ca trebuie sa iasa intacte din accident.

          Comment


          • Din postul meu trebuia sa intelegi ca ai facut exact ce ti s-a spus sa nu faci, fix dupa ce ti s-a spus sa nu faci asta. Daca nici acum nu intelegi, iau o foaie si iti desenz.

            Nedeleule, tu ai cartonas pentru ca postezi intre mine si 30_VLD. Facem varza thread-ul asta si nu mai intelege nimeni nimic, asa ca ai cartonas pentru offtopic. Sa nu te aud ca vii cu reclamatii!
            Last edited by vitriol; 26 November 2014, 21:01.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Mea culpa, da' daca primul warn n-a fost exces de zel, hai s-o lasam balta.

              Daca tot ziceai de offtopic, zi-mi si mie , tot la Perle de pe forum adunate, comentariile de la 1124-...-1127 ce sunt? (fara nici o aluzie la cei care le-au postat, mari oameni, mari caractere, vorba criticului).
              Last edited by 30_VLD; 26 November 2014, 21:10.

              Comment


              • Dar mai ho Si eu am luat un cartonas care imi expira pe 27 noiembrie si nu am mai zis nimic...mi-am cerut scuze,chiar daca ce scrisesem eu nu era offtoic si gata.... Oricum dupa o luna iti dispar: ))
                Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                Comment


                • Alex, e vorba de principii (sau cel putin despre existenta/manifestarea lor).
                  Ai gasit carturi pana la urma?

                  Comment


                  • Originally posted by 30_VLD View Post
                    Daca tot ziceai de offtopic, zi-mi si mie , tot la Perle de pe forum adunate, comentariile de la 1124-...-1127 ce sunt? (fara nici o aluzie la cei care le-au postat, mari oameni, mari caractere, vorba criticului).
                    Am rezolvat. Acum poti sa stai linistit.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Da,dar ultima actualizare a site-ului respectiv e in vara.... Scria ca este 300 de lei pe luna. Echipament asigurat. Scria ca e in parcare la Succes in Pitesti.O sa ii sun intr-o zi,dar intai sa vad rezultatele la teze ca sa o pot "corupe" si pe mama,pt ca tata e de acord
                      Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                      Comment


                      • ) Ma amuza situatia, vitrioale. Daca iei la purecat 2 threaduri aleatorii, te asigur ca gasesti comenturi mult mai off, sau chiar pe langa, in comparatie cu al meu. Acum ca am 3 puncte (sigur acum mi se vor lua la controale toate postarile), mai am 12 pana la suspendare? (Stiu, n-am hazul vostru, e un umor mai negru, tastez cu becu' stins).

                        Aduna fonduri, stiu ca e costisitor sportul ala.
                        Last edited by 30_VLD; 26 November 2014, 21:25. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Ma bucur ca am reusit sa te amuz. Trebuie sa recunosc ca am gresit cand am spus ca nu ai un simt al umorlui prea dezvoltat.

                          La 4 puncte esti suspendat, nu la 12.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • 1082, vitrioale, tot la perle ) Sa ne radem oleaca. Hai ca am inteles principiile de functionare, am noroc ca aici e despre "orice trece prin cap", altfel eram de mult taxat ca mi-am permis sa deschid gura. Da' ideea de baza era sa fie aplicate la toti, sau sa fie aplicate in momente in care infrangerea acelor reguli e evidenta,incontestabila si cum vreti voi. Cat despre umor, voi il aveti numai cand aveti voi dreptate. Pacat.

                            Si ca sa nu inchei trist seara, un punct si-o suspendare pe forum, am mai trecut eu prin asta. Daca rezolv cu ligheanul, cu sfaturile oamenilor care intr-adevar au avut o intentie buna, eu sunt multumit! Nu ca am zacut pe la voi doar pt foloase, dar in locul unui sfat gresit/neinformat, mai bine am tacut, eu sunt incepator intr-ale automobilismului.

                            Eu zic sa facem pace, vorba lui Kojak, eu aduc slana si jinarsu'. De fiole se ocupa altii...

                            Comment


                            • Originally posted by 30_VLD View Post
                              Ajunge cu plangerile, sa curga warnurile...
                              Dupa cum ai vazut, dorinta ti-a fost indeplinita. Sper ca nu te-am dezamagit.
                              Originally posted by 30_VLD View Post
                              Eu zic sa facem pace, vorba lui Kojak, eu aduc slana si jinarsu'. De fiole se ocupa altii...
                              Ok; noi chiar promovam un ...."razboi" pasnic, pe forum.
                              Last edited by IancuMIC; 26 November 2014, 21:54.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Si cu asta chiar m-ai pus la colt . Adica, literalmente am ramas fara replica. Si parca mi-e ciuda, sa stiu ca "ultimul meu cuvant e tacerea"... prin faptul ca ati sarit repede sa purecati de abateri postarile mele dupa ce mi-am prezentat doleanta ati reusit doar sa imi confirmati ceea ce observasem deja. Da' asta e alta poveste , nu are rost.

                                Jos palaria, şefule!

                                PS: Tot pă perle, daca te uit/va uitati atent, aproape toti cei care posteaza au peste 4 abateri (care nu au fost sanctionate). Daca dai 3,4 pagini in urma, ramai uimit sa vezi ca nu se discuta despre perle, ci despre sintagme gramaticale, despre figuri geometrice si alte minunatii

                                Din nou, nu cer eu sanctiuni pentru nimeni, ca nu sunt aici sa invat pe careva sa isi faca treaba, eu vroiam doar sa mi se explice de ce intrebarea mea a fost considerata chiar asa off-topic, din moment ce subiectul era inclus in threadul initial.
                                Last edited by 30_VLD; 26 November 2014, 22:04.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google