Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • manevre politice ....la nivel planetar

    Comment


    • De la criza din 1973, tot ce tine de pretul petrolului sunt doar manevre politice.

      Comment


      • Originally posted by Andyno View Post
        Chiar credeti ca preturile o sa ramana asa de la anul?!!
        Preturile vor ramane la fel, ba chiar o sa mai scada. Datorita guvernului, care au calculat acciza la un curs valutar fictiv 4,7365 rpn/eur fata de 4,42 ron/eur si a taxei de 7 eurcenti/l, benzina/motorina la noi ar fi trebuit sa fie mai ieftina cu 55 bani/l. Multumim din suflet guvenului (T)onta.

        Comment


        • Vodafone vs Telekom: RUSINE Vodafone!
          platesc abonament de 15 euro pt net mobil si primesc 3 gb in zone unde nu am acoperire.
          Telekom ofera in 15 euro 13 gb (FARA contract) si are acoperire mult mai buna!
          Cuie Vodafone!
          Attached Files

          Comment


          • Da transportul cand se ieftineste? Preturile la taxi? Oua?

            Ca parca toate cresteau din cauza pretului benzinei/motorinei?

            Comment


            • Niciodata, preturile nu vor mai da in jos, acum or sa faca si ei mai mult profit, trag si ei cat pot de mult. Taxi-ul in Bucuresti este ieftin, cel mai mic din tara, majoritatea merg pe gaz, care are un pret constant. Aproximativ 3 ron/l. Ar fi bine sa se mai ieftineasca transportul cu autocarul. De exemplu, la actualul pret Bucuresti - Piatra, un drum dus-intors costa 50 lei. Eu daca merg cu masina singur un drum dus-intors ma costa 70 ron. Deja de la 2 persoane este mult mai ieftin sa mergi cu masina.

              Comment


              • mare-ti va fi mirarea cand vei iesi din aria de acoperire telekom si vei rula prin vodafone roaming
                Vuie Modafone fara dubii
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Deja petrolul e ieftin tare, se tot descopera rezerve peste tot, o fi petrolul resursa limitata dar se pare ca e in cantitate mai mare decat se estima.
                  S-apuc si eu iarasi zilele cand alimentam cu 1.5 lei per litru.
                  In Nevada, unde nu este benzina cea mai ieftina din SUA, un galon de Shell V Power (asta e cea mai scumpa) a ajuns la 2.8 dolari, aseara. Acum o saptamana alimentasem cu 3.1
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Originally posted by Cezar View Post
                    Vodafone vs Telekom: RUSINE Vodafone!
                    platesc abonament de 15 euro pt net mobil si primesc 3 gb in zone unde nu am acoperire.
                    Telekom ofera in 15 euro 13 gb (FARA contract) si are acoperire mult mai buna!
                    Cuie Vodafone!
                    vezi ca la digi e nelimitat pentru 5 euro, daca ai abonament de cablu complet.
                    si 4 euro, daca faci doua abonamente pe aceeasi adresa,

                    Comment


                    • Am si de la Digi, insa n-au acoperire unde am eu nevoie.
                      Am vrut de la Vodafone servicii pe masura platilor pe care le fac! Insa, nuisti cum sunt, ii doare-n cot...
                      I-am sunat si i-am intrebat: "Aaaa, pai sa vedeti ca in acea zona e pe ma-sa si tac-su" "Va facem si noi acelasi tip de oferta ca si Telekom" Bla bla bla.

                      Comment


                      • digi foloseste releele vodafone.

                        Comment


                        • La Telekom tot ca din butoi se aude cand vorbesti la telefon?



                          digi foloseste releele vodafone.
                          Digi Mobil e in urma rau de tot, semnal ciuciu, degeaba e ieftin ceva daca e semiinutil. Internetul mobil e si ala o gogorita marca Digi, daca parasesti orasul. A ramas Digisport, ca transmite NASCAR, Indy si futbol din tarile ce au asa ceva. Altfel, Digi ar fi pa pa de pe piata.
                          In Nevada, unde nu este benzina cea mai ieftina din SUA, un galon de Shell V Power (asta e cea mai scumpa) a ajuns la 2.8 dolari, aseara. Acum o saptamana alimentasem cu 3.1
                          N-am facut precizarea, sa alimentez 1.5 lei/litru in Romania, ca mai ieftin decat in Romania e cam peste tot in lume.

                          Cica in Venezuela e ieftina tare benzina, dar nu stiu cine ar vrea sa traiasca acolo doar pentru benzina.
                          Last edited by mr.K; 22 December 2014, 23:14.

                          Comment


                          • La anu pe vremea asta benzina va costa 7 lei litrul.....mesajul rămâne aici și-l vom citi pe 22 Dec. 2015

                            Comment


                            • Nu moare nimeni daca va fi 7 lei/litru, a fost mult peste 6 si am supravetuit.
                              Sa nu fie razboi, foamete, epidemii/pandemii. In rest, exista autobuze, tramvaie, metrou pentru cine nu poate plati benzina.

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                Digi Mobil e in urma rau de tot, semnal ciuciu, degeaba e ieftin ceva daca e semiinutil. Internetul mobil e si ala o gogorita marca Digi, daca parasesti orasul.
                                nu-mi vine sa cred ca ar fi falimentari
                                atata timp cat petreci 99,9% din timp in bucuresti, ca mine si ca muti altii, ai si semnal si net.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google