Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • in franta oricum se dau reduceri si scutiri de impozite, nu alocatia e grosul de cash. impozitul ala care scade incepand cu al 2lea plod, la al 3lea mai scade iar si tot asa...

    Comment


    • in franta oricum se dau reduceri si scutiri de impozite,
      Ca sa iti dea reducere, trebuie sa ai de plata. Ca sa ai de plata, trebuie sa muncesti. Sunt sigur ca toti aia cu nume de vechi francezi, gen vezi mai jos, se rup cu munca.
      Prima zi de scoala in Franta, invatatoarea striga catalogul:
      -“Mustapha El Ekhzeri”
      -“Prezent”
      -“Achmed El Cabul”
      -“Prezent”
      -“Kadir Sel Ohlmi”
      -“Prezent”
      -“Mohammed Endahrha”
      -“Prezent”
      -“Chanhira Amarttayaku”
      -“Prezent”
      -“Ala In Ben Oit”
      Liniste….
      -“Ala In Ben Oit”
      Clasa ramine in liniste totala…,
      – Pentru ultima data: “Ala In Ben Oit”.
      Dintr-o data se ridica un elev din ultima banca si ii spune invatatoarei:
      – Eu sunt, doar ca se pronunta “Alain Benoit”.

      Comment


      • Si daca dincolo alocatia e peste 100E, la noi e mult 85 de... Lei....?
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Pai e mult, fata de 42 de lei cat au majoritatea copiilor.
          Alocatia e pentru copii, nu pentru parinti. Sesizezi discriminarea?
          Nu conteaza cat castiga parintii, copiii nu au venituri, de ce sa aiba alocatii diferentiate doar unii?

          Comment


          • Noi ne gandeam sa punem alocatia copilului pe un card separat, sa se adune in 10 ani macar de o poseta de firma cand va fi mai mare si tocmai ce a aparut acum cateva zile scandal la tv, cum ca au impozitat prostii din greseala alocatiile
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Originally posted by mumus View Post
              Si daca dincolo alocatia e peste 100E, la noi e mult 85 de... Lei....?
              Evident ca-i mult! Sa faci o crestere de 100% cum iti pare? Ok?
              Mai ales ca-i ajutor pt aia care stau oricum pe carca celor ce lucreaza... Ca cine lucreaza de ii sar ochii de cap, nu-l intereseaza de cei 42, acum 85 lei. Pt copilul sau are! Si daca n-are, isi f*te zilele sa faca.
              In schimbi, leprele care stau cu mana intinsa sa primeasca pomeni sunt cele mai fericite...

              Comment


              • Pai tocmai de asta cred ca le-a si marit pt ca daca nu ma insel parca ziceau ca din 42 de lei trebuiau sa plateasca nu stiu cat iar din aia 42 de lei mai ramaneau cu 3 lei. Eu unu am avut norocu sa nu mi-o impozite,insa pe verisoara mea(copil de 7 ani,care in 2012 avea 4 ani) a "taxat-o" cu 460 RON,pe motivul "venituri din vanzari diverse"... Niste scarbe domle...
                Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                Comment


                • Nu exista impozitare de la 42 la 3 lei, nici macar la jocurile de noroc!
                  Posibil sa fie o eroare in calculul acelui cineva.

                  Comment


                  • Chestia ca din 42 de lei au ramas cu 3 lei am vazut-o la stiri pe PRO TV. Acu na..nush daca o fi adevarata....Am vazut ca s-au modificat si RCA-urile mai nou. Doar ca mi se pare o prostie faza cu trecutul a 3 nume pe talon. Ori nu am inteles eu bine )
                    Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                    Comment


                    • Asta era eroare, se va da(daca nu s-a dat deja) o OUG de modificare a acelor decizii. Era vorba despre plata contributiei asigurarii de sanatate, daca nu ma insel.

                      Comment


                      • Ce stiti de programul rabla...se mai "tine" si anu' asta?


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Se pare ca da.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • E de bine. Multumesc.


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            Keep walking...

                            Comment


                            • Originally posted by jonnie007 View Post
                              Ce stiti de programul rabla...se mai "tine" si anu' asta?


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Mai vrei o "rabla'?

                              Comment


                              • doar daca e rabla editie limitata 10 ani

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google