Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vechi, dar de actualitate.



    Cat despre radarele de pe masinile politiei de frontiera, eu stiu asa: sunt radare cu camera de termoviziune. Nu ajunge doar sa vezi" ", te ajuta sa si "detectezi "miscarile.
    Last edited by mr.K; 12 February 2015, 10:31.

    Comment




    • Col beiby!

      Call Baby! comenzi pentru masina :)) Magicianul Robert Tudor
      Last edited by Kojak; 12 February 2015, 10:48.

      Comment


      • ))) taran coclit! )))


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        Keep walking...

        Comment


        • Magicianu de la neata

          Daca nu a zis hocuspocus...
          Last edited by mumus; 12 February 2015, 10:50. Reason: Automerged Doublepost
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • mr.K radarele de miscare pe care le au astia de la frontira pentru detectie arata ca in poza.
            Attached Files
            Welcome to the Club, We Have Jackets !

            Comment


            • De ce n-ar fi aia camera cu termoviziune?

              România se pregăteşte intens de intrarea în spaţiul Schengen. Vămile din Timiş s-au modernizat sau sunt în curs de renovare, iar unităţile Poliţiei de Frontieră au fost dotate cu echipamente moderne. Poliţiştii care îi urmăreau, până nu demult, cu la...







              Zic si io, ma intereseaza doar pe departe daca au sau nu radare.
              Last edited by mr.K; 12 February 2015, 11:05.

              Comment


              • nu stiu cat de radar este dar e nightvision cu vedere si pe banda termica. sa se vada teroristii cand trec noaptea prin tarlalele de porumb si peste aratura.

                gen
                Politistii de frontiera timiseni au depistat in noapte de 04/05.06.2012, patru grupuri de migranti, formate din douasprezece persoane din Algeria, Congo si M...

                spre sfarsitul filmarii se vede si un caine, maidanez probabil dupa cum asista nepasator la intamplare. presupun ca daca era subofiter halea niste pulpa sau gamba de fraudulos.

                @iancu
                despre ce e vb in http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=2413

                Comment


                • Ce dotare mai au si altii, nu ca ai nostri care isi misca fundul doar prin SUV-uri, dube Mercedes si VW.

                  Grecia era un UE si aveau niste Kia Sportage 1, niste panarame de masini. Bulgarii, niste Lada amarate. Dar la aia puteau sa faci un pishu gratis in granita, la romani faceai cu bani.
                  Attached Files
                  Last edited by mr.K; 12 February 2015, 11:45.

                  Comment


                  • Din seria protestelor impotriva creditelor in franci elvetieni:

                    „Depun numai câte 4 bani. Dacă dau 5 sau 10 bani, cer rest, semnăm chitanţe şi o luăm de la capăt. Nu-mi ajunge ziua ca să plătesc rata, e clar”, spune Cătălin, unul dintre liderii Grupului Clienţilor cu Credite în CHF. Acţiunea de azi a fost un "test", anunţă organizatorii, care promit să nu se oprească aici. Protestele împotriva francului elveţian vor continua.
                    Deci mergi la casa si zici: depun si eu 4 bani, poftiti o moneda de 10 bani..
                    -Ok, asta e restul dumneavoastra si chitanta
                    -Un pic, as mai vrea sa depun inca 4 bani...

                    Comment


                    • Asta e doar o hâhâială facuta de unii care n-au ce face pe acasa. Este exact la fel cum faceau cei care alimentau cu 2-3 lei si plateau in fise. Cica in semn de protest... Sincer n-am inteles-o pe aia cu benzina, la fel cum n-o inteleg nici pe asta cu rata de 4 bani. Iti bati joc de timpul tau, pentru ca ala de sta la ghiseu, care iti ia banii, e platit sa faca asta, deci, pe el nu-l afecteaza cu absolut nimic.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Cum luam noi benzina cu fise....
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          Din seria protestelor impotriva creditelor in franci elvetieni:



                          Deci mergi la casa si zici: depun si eu 4 bani, poftiti o moneda de 10 bani..
                          -Ok, asta e restul dumneavoastra si chitanta
                          -Un pic, as mai vrea sa depun inca 4 bani...
                          Pai sa-i sparg la icre pe gusterii care si-au luat credite in franci...
                          Adica jegurile dracului cand erau in avantaj ca si-au luat credit in franci era bine. Acum ca francul s-a dus dupa cum alta natie a decis, e rau.
                          Bine ca nu si-au luat in ruble! Macar faceai un business serios!

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            De ce n-ar fi aia camera cu termoviziune?

                            România se pregăteşte intens de intrarea în spaţiul Schengen. Vămile din Timiş s-au modernizat sau sunt în curs de renovare, iar unităţile Poliţiei de Frontieră au fost dotate cu echipamente moderne. Poliţiştii care îi urmăreau, până nu demult, cu la...







                            Zic si io, ma intereseaza doar pe departe daca au sau nu radare.
                            ce mai folosesc ei e RADARUL BOR-A 550, care n-are treaba cu viteza.Masinile politiei de frontiera pot fi dotate cu lanterte cu xenon, binocluri în infraroşu, ochelari cu vedere pe timp de noapte şi aparate mobile de citire a paşapoartelor.Si cu asta gat cu radarele.
                            Attached Files
                            Welcome to the Club, We Have Jackets !

                            Comment


                            • Eu ii inteleg pe de o parte si pe cei care si-au luat credite in franci elvetieni, dintr-un singur motiv: era cea mai mica rata, fata de creditele in alte valute.
                              Doar la creditul in franci se calificau, la veniturile lor.

                              Nu puteau sa prevada aprecierea francului, nici dracu n-a prevazut-o, nici marii bancheri ai lumii, nici toate panaramele de analisti economici.
                              Daca zeci de ani francul are aceeasi evolutie linistita, tu, ca om care vrea un credit, ce ai crede pentru viitor? ca e posbil ca si in urmatorii zeci de ani, evolutia sa fie aceeasi, Elvetia fiind neinsemnata in marea masa monetara a lumii.
                              Chiar, pe ce se sprijina francul? In afara de aur si depozite valutare care oricum apartin cetatenilor din alte tari, ce are Elvetia?
                              Industrie nema, niste ceasuri de care pana la urma te poti lipsi daca nu esti snob, niste vaci cu lapte, niste ciocolata. Frectie.
                              Last edited by mr.K; 12 February 2015, 14:25.

                              Comment


                              • Acu N ani cand soacra mea facea credit in franci, i-am zis sa nu faca ca e clapa, ma sictirit, ca stie ea, ca ce stiu eu... Cand i sa dublat rata ma cacam pe mine de ras...
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google