Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Niki View Post
    Vand lactate de tara! Nerecomandate snobilor.
    Raus!
    Sa-mi aduci si mie niste lapte de tara. Dar sa fie din ziua in care vaca a scapat in vie si a mancat struguri.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Vaca irlandeza mananca hamei, nu struguri. Pai ce, e vulpe!?
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • Pai de ce sa nu manance struguri, sunt acri, sau ce?
        Last edited by vitriol; 19 February 2015, 20:44.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Smântâna Pilos e făcută de Fabrica de Lapte Brașov, aceeași care produce și iaurtul / laptele / etc. Olympus (Oly). Mie îmi place sortimentul de 20%.

          Apoi, laptele lor Pilos este adus din Cehia (cel UHT). E mai mult decât decent pentru prețul pe care îl are.

          Recomand cașcavalul lor (are ceva nume nemțesc, nu l-am reținut, și formă de paralelipiped dreptunghic), burgerii de vită XXL și sucul de portocale / mere 100% la 2L.

          Comment


          • Sucu' ala numa 100 la 100 nu e...
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Originally posted by vitriol View Post
              Pai de ce sa nu manance struguri, sunt acri, sau ce?
              Nu, e adventista.
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • Originally posted by vitriol View Post
                Iti dai seama, mai Kojak, sa iesi tu asa cu sotia, din scara blocului, sa va indreptati catre masina si sa te intrebe vecinu' de la 3: "un' te duci, vecine"?, iar tu sa-i raspunzi "in Cora, vecine", apoi sa te urci in masina si sa pleci.
                Parca si aud barfele in spatele blocului, intre vecini:
                - ai vazut, bah vecine, ce snob e ala? se duce in Cora!
                - da' ba' vecine... snobism de neam prost, iti dai seama...
                - asa e! mai da banii si pe benzina pana acolo, cand noi avem Lidl aici in cartier...

                Superb!
                nu (te) rade, ca faza e pe bune!

                un fost coleg (care chair o ducea financiar o idee mai bine decat mine) de scarbici, facea remaci de-astea de genu :"aaa, pai de la cora...pai esti in bani bah, cora-i de lux, ptr. bogatasi, io ma duc la xxl, penny lidal" si alte dughene de-astea
                prima data am zis ca-i la jto...da' nu omu' avea replica asta am imereu, nu doar cu mine, el asa era convins.
                ca fapt divers, s-a scremut (in sensu ca a cautat juma de an) la o octavie tour, din 2005 sh...nici nu concepea logan (e de kkt, etc), deci omu' era snob, nu?

                R A U S cu snobii din tara!
                Last edited by Kojak; 19 February 2015, 21:17.

                Comment


                • adevarul e ca, eu care le am pe toate in cartier ( nu ca altii de prin aparatorii patriei ), prefer auchanul sau carrefourul. aia in cora au innebunit, au preturi de centru (lujerului ).

                  Comment


                  • Bossulica, te pomeni ca iei si pungi delalea de 30 de bani, nu vii ca tot taranu cu sacosele de rafie dupa tine
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • nu iau pungi ca merg cu caruciorul pana la limuzina.

                      Comment


                      • Si pun pariu ca deschizi usa din butonu de pe cheie, nu ca amarastenii care merg la statia de autobuz, si urca cu sacosili si stau ca sardiniili, bo$$ulica.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Originally posted by mumus View Post
                          Bossulica, te pomeni ca iei si pungi delalea de 30 de bani, nu vii ca tot taranu cu sacosele de rafie dupa tine
                          Originally posted by B997NDL View Post
                          nu iau pungi ca merg cu caruciorul pana la limuzina.
                          si cu ce kkt le cari pana-n casa (bloc, etaj), pe brate?
                          ...sau ai un scripete la balcon si le bagi direct in carlig?

                          Comment


                          • Poate sta la casa... si din garaj intra in casa...
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • da, la casa pe moinesti...adica la cort cum stau balaurii.

                              Comment


                              • tu si cortu...
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google