Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BBBBuuueeei, am trecut de 7000 de posturi...Merit un Csiki !

    Ca tot romanu, in Paralia Katerini, dar am fost si pe la muntele Atos 'pe langa el'

    Am fost si in Skiatos.
    Last edited by mumus; 4 March 2015, 21:53. Reason: Automerged Doublepost
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Originally posted by mumus View Post
      Daca nu esti ironic, iti raspund,
      nu eram ironic, vorbeam serios.

      Comment


      • Paralia e urata, seamana cu statiunile noastre, nimic deosebit, noroc ca am fost in trecere. (escala de-o noapte in drum spre ionice)

        Skiathos am inteles ca e faina, peste Thassos. N-am fost.

        Comment


        • dupa mine, cea mai smechera din ce ne permitem noi e zakynthos. am stat 14 zile acolo. frumos. peisajul e belea.

          dintre cele pe care nu ni le permitem, cele mai tari sunt mykonos si santorini.
          Last edited by B997NDL; 4 March 2015, 22:09.

          Comment


          • d.p.m.d.v., zakynthos e sub kefalonia si lefkada. chestie de gust.

            daca ne permitem zakynthos (care e mai scump decat lefkada), ne permitem si rodos si santorini si mykonos si poate si creta, desi deja cam joaca in alta liga si asta doar ptr ca in 7-8 zile nu poti vedea toata creta (cea mai mare i-la greceasca), e nevoie de un buget pe 14 zile...si nici asa nu e de ajuns.

            nedeleule, lasa mah pozele cu zakynthos duap gugal...urc io imedat cateva din arhiva mea personala, pe topicu' cu gpl
            ca sa zica iar ala ca am dat print screen la monitor
            Last edited by Kojak; 4 March 2015, 22:13.

            Comment


            • am fost in kefalonia si nu mi-a placut. am vorbit cu romani care regretau ca n-au mers in zakynthos.
              mykonos nu ti-l permiti. ai fost ? eu am fost cu vasul de croaziera si au niste preturi de te ia capul. mai ales in vetia greceasca, sau cum ii spune.. in zakynthos am dat cam 900 pe 12 nopti cu mic dejun, in Tsilivi.

              Comment


              • iti zic io ca daca vroiam mykonos in loc de zakynthos sau kefalonia, mi l-as fi permis.
                chiar si creta era in plan da' a ramas nevasta-mea insarcianta

                io nu pot sa inteleg cum dracu nu ti-a placut kefalonia??! pe bune

                bine, dupa ce ai vazut bora-bora si toata polinezia franceza si ce-ai mai vazut tu, te cred..da' altfel sa mor daca-mi explic.
                n-aveau bere la pet?
                Last edited by Kojak; 4 March 2015, 22:47.

                Comment


                • eu nu ma refeream strict la cazare, ca mai gasesti si 2-3 stele.
                  vorbeam de restaurante si alte cheltuieli.

                  plajele era mici si mi s-a parut mai sumbra. n-am stat mult. am fost in excursie cand stateam pe zakynthos. pestera aia inundata mi s-a parut aiurea.
                  in poze o mai scot ei, dar live...

                  de aia nici nu prea mai vreau sa merg pe niciunde. dupa ce ai fost in hawaii, tahiti, australia, bahamas....
                  cand am ajuns prima data pe insule (bahamas), fotografiam apa. nu peisajul. eram cu tenderul ca nu se putea acosta.
                  unde sa mai mergi sa ramai impresionat si sa-ti ramana in memorie ca atare ?! prefer litoralul nostru, dar nu ma lasa femeia.

                  Comment


                  • Originally posted by B997NDL View Post
                    plajele era mici si mi s-a parut mai sumbra. n-am stat mult. am fost in excursie cand stateam pe zakynthos.
                    aia-i! pai zi asa dom' sheff...normal, cand mergi in excursie de grup (mai ales mare) organizata nu te alegi cu mai nimic.
                    de-aia io niciodata nu servesc asa ceva...cand am fost la navaggio, am fost 6 insi cu-n vaporas. a oprit ala pe unde si cand am vrut noi...si mai ales cat am vrut noi. am facut baie si la blue caves.
                    navetele alea mari cu sute de turisti nu se apropiau al mia putin de 200m de stanci.

                    myrtos, din kefalonia ti se pare plaja mica...sau nicim acar n-at mai ajuns acolo?

                    io zic sa mai dai o tura

                    Originally posted by B997NDL View Post
                    pestera aia inundata mi s-a parut aiurea.
                    de ce? si pestera si ghetaru' de la scarisoara tot aiurea ti se par?
                    nu era ceva nemaiintlanit sa te lase masca pestera aia, dar nici aiurea nu mi s-a parut.
                    povestile cu nazistii, posibil sa fi fost date din top.

                    Originally posted by B997NDL View Post
                    prefer litoralul nostru, dar nu ma lasa femeia.
                    noroc cu fomeia ta ca e mai intelighentium ...pai bine bah, dupa tot ce-ai vazut, ejti in stare sa te rezumi la jegu' da la noi!

                    bravo cavalere, bravo!

                    Fii primul la curent cu noutatile! Aboneaza-te!/Subscribe!Parazitii-Lasa-ma sa beau (nr.11)Versuri:Spunem 1% din tot ce gandimDin 1% jumate mintimPoti sa afi...


                    min. 3:10
                    Last edited by Kojak; 4 March 2015, 23:24. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • "cand am fost la navaggio, am fost 6 insi cu-n vaporas. a oprit ala pe unde si cand am vrut noi...si mai ales cat am vrut noi. am facut baie si la blue caves."

                      acolo am facut si eu baie, dar astea de care spui tu sunt pe zakythos.

                      vorba lui mumus, vreau sa ma simt bine si sa ma relaxez, nu sa ma intorc mai obosit decat am plecat. nu ca as fi avut de ce sa fiu obosit la plecare.

                      Comment


                      • Cu asa ceva as pleca
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • nedelea,
                          da mah bine ca mi-ai zis , da' io faceam o comparatie intre ce inseamna o croaziera / tur cu un vas de mare capacitate si si o salupa rapida mica...doar stii si tu mai bine, ca ai halit asa ceva.

                          Comment


                          • am inteles ca o ai mica, ca scria in semnatura, dar daca mai e si rapida, e un dezastru.

                            cam asta e cu turismul... in jamaica, bahamas...etc era plin de tricouri din astea si mare adevar graiau.
                            Attached Files

                            Comment


                            • nu s-a atasat ce trebuie
                              Attached Files

                              Comment


                              • o are nenea moderatoru ala (daca-i fac public numele, oare se oparaste?) care mi-a modificat semnatura, la cererea lu' mumusache...io n-am frustrari de-astea, bah

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google