Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by 827sam View Post
    huaaa drojdierilor
    eu o ard pe palinca la 60 si ceva de grade, facuta la ma-sa in ardeal asa cum trebuie (habar n-am cum)
    la ma-sa cui mumse?, da si mie reteta, e d-aia dupa pufoaica?

    bah care-i mumus ca nu mai inteleg??!! , is 2 x mumus sau mumus la patrat?

    Comment


    • Originally posted by Kojak View Post
      Bah baiatule, ai studiat vreodata vreun proiect de amenajare de intersectii, inclusiv giratorii sau sistematizare de trafic?
      Stii ce sunt alea puncte de conflict de fluxuri de trafic si cum rezolva ele? metode, chestii, normative etc?

      Banda 1 din giratoriul ala NICIODATA nu va fi DOAR obligatoriu la dreapta, sa-ti intre bine-n cap. Inainte si la dreapta, atat!
      BANDA 3 se pierde la iesirea din giratoriu ala pe directia de inainte.

      Esti in stare sa intelegi treburile astea? Nu e nevoie s-o recunosti public pe forum, chiar daca o faci in sinea ta, tot e un castig, fii deschis in gandire.

      Pace!
      Ceva de genul este la gara Brasov (4benzi înainte de giratoriu si 3 in giratoriu) unde s-a rezolvat cu prima banda obligatoriu dreapta.
      Cel puțin in situația de fata acolo sunt 3 benzi doar de la ieșirea din metro (daca tin bine minte) , deci se poate face prima banda obligatoriu dreapta cu presemnalizarea aferenta.

      Comment


      • Mi-ai luat asul din maneca...

        Si mai scria si NICIODATA mare di tat...



        Daca tot e topicul despre orice... Am samsung cu android, de la ultimul update al google earth, nu mai merge....si vad acolo ca toti cu samsung se plang de acelasi lucru, ati rezolvat cumva careva problema asta?
        Last edited by mumus; 6 March 2015, 14:17. Reason: Automerged Doublepost
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • mumuse parca iti iera jena sa mai vorbesti de subiect, ai prins aripi?

          Acolo e o diferenta, amenajarea nu permitea altceva si marcajul din giratoriu a fost facut corect.
          mumusache, pe cat faci pariu ca in primavara cand o sa refaca marcajele, in interiorul giratoriului vor arata ca in schita mea, aia de aseara?
          te tine?
          NU VA FI OBLIGATORIU LA DREAPTA! bantui-te-ar cuvintele astea!
          vorbesc de giratoriul de la selgros, sa nu se inteleaga altceva

          repet, b1 inainte sau drepata, b2 inainte sau stanga, b3 obligatoriu stanga

          baga la cap!
          Attached Files
          Last edited by Kojak; 6 March 2015, 14:27.

          Comment


          • cunosc si giratoriul de la gara bv, acolo au avut mai mult spatiu de manevra si solutia adoptata a fost corecta, d.p.d.v. al marcajelor,
            este usor diferita amenajarea giratoriului...da' nu-i cer lu' mumus sa vada treaba asta, valabil doar ptr. restul
            Attached Files
            Last edited by Kojak; 6 March 2015, 14:28.

            Comment


            • Nu stiu daca ai vazut, dar am continuat subiectul...

              Acu nu o da cotita, ai scapat porumbelul, las-o asa...
              Stiu ca iti place sa ai intotdeauna dreptate, dar nu se poate...
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • cu ce mah, ca la selgros in giratoriu n-o sa fie niciodata marcaj pe prima banda cu obligatoriu la drepata?
                bre, io nu citesc intr-o limba si traduc in alta ca sa inteleg.
                nu e vb. de dreptatea mea sau a ta, asta nu pricepi tu, e vb. de ce e pe teren la ora asta. punct.
                restu e can-can

                Comment


                • Originally posted by B997NDL View Post
                  m-ai am si eu una sau doua de 0,33, dar cu alea ma dau pe la gat si pe haine cand ies si eu in oras. sa nu miros a tigari.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Parca te ai vad, vine una si te'ntreaba: cu ce te-ai dat domnule?
                    Cu Paropramen doamna.
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Originally posted by mumus View Post
                      Mi-ai luat asul din maneca...
                      ...da mah assu' tau din maneca my ass ..ca daca nu intervenea altcineva si facea comparatia asta, tu nu te-ai fi gandit la ea in veci.
                      ca obicei, te bazezi pe altii, de unu' singur te misti cam greu cu argumentele

                      hai, acu' miauna-te iar ca te denigrez, jignesc etc

                      Comment


                      • Nu miaun, spun doar ca deja esti penibil...
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • daca-i doar in viziunea ta, ma doare-n freza!
                          mai rau ca tine nici daca ma chinui nu ajung d.p.d.v. al penibilitatii.

                          Comment


                          • bine domle...
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • bine domle...

                              Comment


                              • Originally posted by Kojak View Post
                                mumuse parca iti iera jena sa mai vorbesti de subiect, ai prins aripi?

                                Acolo e o diferenta, amenajarea nu permitea altceva si marcajul din giratoriu a fost facut corect.
                                mumusache, pe cat faci pariu ca in primavara cand o sa refaca marcajele, in interiorul giratoriului vor arata ca in schita mea, aia de aseara?
                                te tine?
                                NU VA FI OBLIGATORIU LA DREAPTA! bantui-te-ar cuvintele astea!
                                vorbesc de giratoriul de la selgros, sa nu se inteleaga altceva

                                repet, b1 inainte sau drepata, b2 inainte sau stanga, b3 obligatoriu stanga

                                baga la cap!
                                Vezi un pic in Gmaps sau în ce ai editat si cu vreo 2-300 mai in urma la configurația drumului si ai da vezi ca nu e asa. Banda aia zis 1 se formeaza cu putin timp in urma,iar apoi diapare in giratoriu. Daca tin banda 1 de la Predeal de exemplu, acolo deodata sunt pe banda 2

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google