Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am vazut ce a facut Marko Attila cu voturile.
    Daca nu fugea in Ungaria, il salta DNA-ul.

    Comment


    • va intrerup putin firul discutiei. vad ca la augsburg militari schimbarea discurilor si placutelor e 119 lei. nu e cam mult ?!
      stiti cumva vreun service unde m-ar costa mai putin ?
      vad ca la autokarma costa 141 de lei. wtf ?! chiar asa de greu se schimba ?!
      exista vreun risc daca mi le schimba un amic care isi face singur treaba asta ? e nevoie de service ?
      Last edited by B997NDL; 21 April 2015, 12:45.

      Comment


      • De schimbat in sensul de montat, nu e greu. Greu poate fi sa le scoata pe alea vechi, suruburile alea au prostul obicei sa se intepeneasca de la rugina.

        Comment


        • si cu un spray w40, sau cum naiba se cheama, nu s-ar rezolva ?

          Comment


          • WD40 ajuta dar nu e panaceu.
            Am vazut si suruburi care ies usor.

            Comment


            • eu le-as schimba singur daca masina nu e in garantie.

              ciocanit usor in suruburi, dat cu degripant, iar cioncanit, iar dat cu degripant, si se desfac.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • astia dadeau ca timp de executie 90 de minute. chiar asa ?! cred ca si distributia se schimba mai repede.

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Greu poate fi sa le scoata pe alea vechi, suruburile alea au prostul obicei sa se intepeneasca de la rugina.
                  Corect!

                  Mie aproape ca mi le-au scos cu "barosul" de cat au batut in dalta aia, cu tot degripantu' dat (chiar din belsug si lasat sa actioneze).
                  Altfel, poti face si singur treab asta fara nici un ajutor.

                  Pretul corect la un service normal (nu reprezentanta) ptr. un schimb de discuri + placute se situeaza intre 80-100lei.
                  Daca vrei mai ieftin de 80lei, mergi la viorel, acolo probabil sa scapi cu totul cu cca. 50lei.
                  Eu am dat 80 lei ptr. treaba asta, schimabte anul asta prin februarie.
                  Last edited by Kojak; 21 April 2015, 13:04.

                  Comment


                  • Pai ai de desfacut niste şuroabe de la etrier/portetrier, bre.
                    Daca n-ai facut asta vreodata, eu zic sa nici nu te chinui. Mai dai de vreun disc incapatanat ce nu vrea sa iasa, de o sa regreti ca te-ai apucat.
                    Mai bine la viorel, ca doar nu e distributie. Doar sa aiba grija sa puna toate suruburile la loc si sa le stranga.
                    Last edited by mr.K; 21 April 2015, 13:09.

                    Comment


                    • Originally posted by B997NDL View Post
                      astia dadeau ca timp de executie 90 de minute. chiar asa ?! cred ca si distributia se schimba mai repede.
                      ...sa nu exageram totusi.

                      oricum chiar si cu suruburi incapatanate, mai mult de 30 min n-ar trebui sa dureze, din momentu' i ncare o ridica pe elevator si pana o da jos la final.

                      Originally posted by mr.K View Post
                      Pai ai de desfacut niste şuroabe de la etrier/portetrier, bre.
                      Alea de la etrier / portetrier se desfac usor de obicei, cel putin eu cand mi-am schimbat (doar) placutele de cateva ori singur n-am avut probleme, nici n-a trebuit sa dau cu wd sau alt degripant.

                      Comment


                      • nu fac eu asta in niciun caz (sa ma bag sa le schimb singur). se oferise amicul taximetrist. el si le face singur, si pivotii, capetele de bara...etc
                        la viorel ma gandeam si eu. i-a luat taximetristului 150 de lei pentru ambreiaj.

                        Comment


                        • pai baga-i o vizita, ce mai stai!...vezi ca acolo nu e cu programari si alte "snobisme" de-astea.

                          Comment


                          • stii tu unde este ? ca sa nu-l mai sun acum, ca are obiceiul sa bea noaptea si sa iasa la treaba pe la 17-18. deh, pfa, nu e la plan. il doare "la tenesi"

                            Comment




                            • In Aparatori, aproape de gura de metrou, in spatele benzinariei MOL.
                              Vezi pe harta, e usor de ajuns.

                              Comment


                              • Originally posted by mumus View Post
                                eu le-as schimba singur daca masina nu e in garantie.

                                ciocanit usor in suruburi, dat cu degripant, iar cioncanit, iar dat cu degripant, si se desfac.
                                si eu mi-as face multe singur daca m-as pricepe si nu mi-ar fi lene.

                                Multumesc, Kojak.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google