Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E suficient sa arunci o geana pe site-ul dacia la unguri si o sa constatati ca aceeasi masina este mai ieftina cu 1500 euro fata de Romania.

    Comment


    • Pai stii cum e, la neamuri le vinzi mai scump ca la straini.

      Comment


      • @einstein
        pai cate ligheanuri 1 au abs si airbaguri ?!
        ti-am zis, pe dreapta e cutia cu servetele.
        fii sigur ca s-ar vinde aia in draci la cum arata, la cat costa si mai scrie si renault pe ea. la 4700 n-are abs, dar fii sigur ca la 6300 de dolari are, atata timp cat are si navigatie. si repet, vorbim de dolari nu de euro.
        4700$=4200 eu 6300$=5600 eu.

        This Free Currency Exchange Rates Calculator helps you convert US Dollar to Euro from any amount.

        This Free Currency Exchange Rates Calculator helps you convert US Dollar to Euro from any amount.

        Comment


        • Eu spun ca merita sa arunci 5600 de euro pe aia dotata, poate nici nu rugineste daca are sigla Renault.

          Comment


          • glumesti tu, dar sunt sigur ca nu rugineste chiar ca dacia.
            si sa nu uitam ca neica ala al lor e cel mai mare metalugist din lume.
            n-o fi chiar degeaba. daca vrea stie sa faca tabla.

            Comment


            • Pai nu ala face si tabla de la Galati?

              Dar nu glumeam cand spuneam ca masina indienilor nu va rugini, ca pune alta tabla pe ea, deh, e Renault.
              Si e musai sa puna tabla buna, ca in sezonul musonic nu mai ramane nimic din tabla de pe Loganul tau daca-l duci in India.

              Comment


              • Originally posted by B997NDL View Post
                daca vrea stie sa faca tabla.
                Depinde cât se plăteşte pentru ea...

                Comment


                • la cat il costa pe ala productia in india, poate s-o faca buna cu bani mai putini.
                  mai ales ca astia sunt mai patrioti decat noi.
                  oricum, cred ca tabla va fi galvanizata, nu ca la ph1.
                  eu am ciobituri de la pietre pe pasajul rotilor spate de acum un an si nuse vede nicio rugina, doar ca tabla e zincata, sau cu ce o trateaza.

                  Originally posted by mr.K View Post
                  Pai nu ala face si tabla de la Galati?
                  ba da, dar crezi ca o face pe toata la fel ?! eu cred ca inca exista productie pt export, desi multi vor sa creada ca "toate e la fel".
                  cred ca dupa 2009 tabla e tratata, desi nu sunt convins, fiindca tata mi-a zis ca a luat-o de la prietenul lui postelnicu care era patron la iatsa ( nu ala cu ceasca...) dintr-un lot pe germania.
                  Last edited by B997NDL; 22 May 2015, 15:45. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • De la Dacia pleaca dustere cu volan pe dreapta, nu le fac in India... Ia intreba-te de ce?
                    Loganuri pH1 se gaseau cu airbaguri si abs, romanu le cumpara fara AC sau fara servodirectie. Prosti aia de la Dacia ca le faceau cand nu le vroia nimeni.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • le faceau si in india, dar indianul zicea: da-le dracu', ca sunt pentru gagii.
                      si renoul nu e dacia. care airbaguri ? uitate prin taxiuri, flote si la multi particulari... multe au doar airbagul de la sofer.
                      oricum, ca ne place sau nu, renaultul a mictionat pe romani.
                      daca si la unguri e mai ieftin cu 1500 de euro...

                      Comment


                      • Renault e de vina ca se cumpara fara airbaguri daca ei le ofera? Sau sa creasca pretul sis a le bage in standard zici?

                        Ungureste nu stiu, da parca vad ca e si un tichet rabla pe acolo sau ceva.

                        Originally posted by B997NDL View Post
                        la cat il costa pe ala productia in india, poate s-o faca buna cu bani mai putini.
                        .
                        Am auzit ca VW si Porsche vor sa-si faca fabrici in India, ca aia le fac bine si ieftin....
                        Last edited by einstein1984; 22 May 2015, 16:28. Reason: Automerged Doublepost
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • vorbim texte deja. daca ala nu-si multumea clientii, nu mai ajungea numarul 1 mondial. peste nemti si americani. dar ne place sa ne "auzim"

                          Comment


                          • Originally posted by einstein1984 View Post
                            De la Dacia pleaca dustere cu volan pe dreapta, nu le fac in India... Ia intreba-te de ce?
                            Loganuri pH1 se gaseau cu airbaguri si abs, romanu le cumpara fara AC sau fara servodirectie. Prosti aia de la Dacia ca le faceau cand nu le vroia nimeni.
                            eu nu am vazut decat cu volan pe partea care trebuie, stiam ca dusterele de UK se fac la hindi. chiar sa mirau britii cum de sandero nu ruginea si dusterul gaurea aripi in sub un an. daca nu crezi cauta pe forumurile din UK.
                            le-a dat unul raspunsul cu duster - india, sandero - romania. auzisem ca erau planuri sa mute productia ^pentru uk la mioveni dar nu stiam ca au mutat-o intr-un final.

                            Comment


                            • Accident pe digul dintre Galati si Braila.
                              Poate colegii din Braila stiu mai multe despre beizadeaua cu BMW, care a produs carambolul soldat, din pacate , cu un mort.
                              ...
                              Pana cand?
                              Last edited by IancuMIC; 23 May 2015, 18:04.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Nene Iancule ce sa zic , eu am unul cu un Bmw decapotabil modificat chiar langa mine si care m-a exasperat pur si implu , face liniute printre blocuri , muzica data la maxim , motor turat in noapte , pana cand bai oameni buni ? ca nu ia nimeni nici o masura legala impotriva mizerabililor de genul asta si a celui care a provocat asemenea tragedii pe sosele.
                                Last edited by prometheus; 23 May 2015, 22:31.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google