Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by B997NDL View Post
    aviz amatorilor care inca cred ma mai au vreun drept.

    http://www.4 tuning.ro/ghidul-soferului/drepturile-pe-care-credeam-ca-le-avem-in-fata-politistului-rutier-sunt-basme-26498.html
    Voi ati vazut cine comenteaza acolo. Batranul Seba. )
    Oricum din cate stiu politistii nu au dreptul sa-ti ceara sa le arati ce ai in masina- portbagaj fara mandat de perchezitie. Dar te pot retine pana vine mandatul, caz in care iti desfac masina pana la ultimul surub daca vor. Sper sa nu vorbesc prostii.
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • Rulment spate Logan de origine.60 de lei bucata. livrare oriunde in tara!!...


      Asta chiar o fi de origine? La magazine prin oras am gasit de la 100 in sus.

      Comment


      • Originally posted by Cristi_LCD View Post
        Voi ati vazut cine comenteaza acolo. Batranul Seba. )
        Oricum din cate stiu politistii nu au dreptul sa-ti ceara sa le arati ce ai in masina- portbagaj fara mandat de perchezitie. Dar te pot retine pana vine mandatul, caz in care iti desfac masina pana la ultimul surub daca vor. Sper sa nu vorbesc prostii.
        nu le trebuie niciun mandat sa-ti ceara asta. daca le arati, a fost cu consimtamantul tau.

        Comment


        • Se va face oare lumina si mai ales dreptate, intr-una din cele mai rusinoase pagini din istoria post-dcembrista a Romaniei?

          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Ce păcat că nu am avut şi noi un Vaclav Havel sau un Lech Walesa.

            Comment


            • Realitatea e ca Romaniei i-a mers cel mai bine cand avea regi de alta nationalitate. Conducatorii din acelasi neam, sunt mai rai decat dusmanii
              Last edited by darksid3; 14 June 2015, 22:17.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Pai nu stii ce se spune ca face romanu' cand ajunge sef?
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Ca o ironie, dupa ce minerii au ajutat guvernantii de atunci, aia au facut tot ce au putut sa inchida minele si sa-i lase someri.

                  Comment


                  • pai nu asta era si ideea ?! asta e zicala romaneasca: pe cine nu-l lasi sa moara nu te lasa sa traiesti.

                    Comment


                    • ii mai aud pe cate unii ca: "ce ne ajuta dom'le ca il cercetam pe XXXX sau pe YYYY care au fost tortionari pe vremea lui ceasca? sau pe iliescu pentru revolutie/mineriade? au trecut atatia ani"
                      uite ca macar moral si poate si financiar sa se faca o mica dreptate, daca altfel nu se mai poate. sa nu ne mai ascundem mizeriile sub pres, sa stie si altii ca indiferent de scuza vor fi cautati pana la pastele cailor atunci cand calca peste cadavre si facuti sa plateasca.
                      israelienii cum de pot frate?
                      ba mai mult, ei mai au si specialii care te gasesc noaptea in pat si te juganesc bine si iti dau drumul la sange.

                      Comment


                      • In Albania razbunarea poate veni si peste 1-2 generatii, nimic nu se iarta, totul se plateste.

                        Cei ca Vişinescu trebuiau sa plateasca acum 25 de ani, dar nu-i tarziu nici acum sa guste un pic de parnaie. Doar ca ii apuca mila pe magistrati, ca are 90 si ceva de ani.
                        Dar ca asta la 90 de ani ar face tot ce facea si la 40 de ani, fara nicio mila.

                        E revoltator si la momentul asta filmul in care Iliescu le multumeste minerilor pentru tot. Zici ca au facut nu stiu ce fapte eroice rupand oasele tuturor de pe strada.

                        Minsitul Rus a zis:
                        , iar "de banii astia copiii se fac golani acasa si nevasta-sa curva"
                        Daca Daciana lucreaza in strainatate, atunci copy-lotul ce e?

                        *tulai doamne, nici tastatura nu vrea sa scrie corect "ministrul" in dreptul lui Rus.
                        Last edited by mr.K; 15 June 2015, 13:58. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Rus s-a exprimat total nefericit, dar cam are dreptate.
                          O casnicie nu se tine la distanta. Intr-o zi, de singuratate, hormoni si altele se lasa sedusa de vreunul. asta nu inseamna ca e curva vreo femeie, dar te mai poti trezi cu surprize. iar copii nesupravegheati, carora din dragoste li se trimit bani si tot ce vor, mai ajung sa lipseasca de la scoala si sa se inhaiteze cu derbedei. cand esti adolescent faci cele mai mari tampenii.

                          iar Rus e de apreciat ca nu e asa jigodie ca alti psd-isti. le-a dat cu bata in cap cand a zis ca pe ultimele liste de alegatori erau vreo 19 milioane, cand cu referendumul.
                          a fost sincer si cand a zis ca sa lasam autostrazile, ca nu sunt de noi, si sa facem drumuri expres. multi l-au injurat fiindca vor in continuare sa fie mintiti ca vor avea autostrazile lu' peste.
                          apropos, stie cineva daca s-a dat drumul la portiunea sibiu-sebes ?

                          Comment


                          • Deci, daca Daciana.....Ponta ce e, dupa exprimarea nefericita sau nu a lui Rus.

                            Bine, Daciana are avion platit si vine saptamanal de la Bruxelles acasa. Nu ca aia de isi rup spinarea la munca in strainatate, din cauza astora de se exprima nefericit, ca nu se tin decat de combinatii cu studii de fezabilitate.
                            Last edited by mr.K; 15 June 2015, 14:41.

                            Comment


                            • @ndl: adica mama-i curva si io golan? aaa???
                              te zic lu' tata!

                              Comment


                              • tocmai ce am zis ca nicio femeie nu e curva daca are sotul in strainatate. imi cer scuze daca i inteles ca as fi insinuat asa ceva.
                                eu ziceam ca viata asta nu e benefica pentru cuplu.
                                pentru un salariu putin mai bun trece viata pe langa noi.
                                dar la cuplurile tinere se mai poate intampla sa-si gaseasca un amant.
                                curva inseamna altceva. si intreaba-l pe tatal tau ce parere are de viata asta, voi aici si el acolo.
                                eu am fost opt ani pe vapoare si mi-a ajuns. nu l-am vazut pe fi-miu crescand,
                                cat despre nevasta n-am prins nimic ca ar avea un amant. dar ele se feresc mult mai bine decat barbatii.

                                Originally posted by mr.K View Post
                                Deci, daca Daciana.....Ponta ce e, dupa exprimarea nefericita sau nu a lui Rus.
                                Ponta e clar ce zicea Rus
                                am inteles ca jurnalistii care i-au facut poze in Dubai ar avea si altele, pe care nu le-au facut publice ca sa nu iasa scandal. cica ar fi Ponta si Ghita cu niste fete. oricum la aia e casatorie de interes. nu ne comparam noi cu aia.
                                Last edited by B997NDL; 15 June 2015, 15:25. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google