Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vedem ai cui sunt tehnocratii astia si ai cui politica o pun in aplicare.
    Fara a face curatenie in ministere pe nivelurie 2 si 3, poti pune ministru pe cel mai curat om si mai bine intentonat din lume, e degeaba.

    Sa avem rabdare, din cei 22 nu mai raman pana maine decat maximum 5 cu adevarat pregatiti pentru post.

    Avem ministru la sanatate de 28 de ani. Doamne-ajuta!

    Asta n-a avut timp nici sa invete cum funnctioneze sistemul, dupa terminarea facultatii. Buna mai e politica, te face sef chiar daca tu abia ai invatat cum te cheama.

    Alt profesionist n-au mai gasit? Pai ma scuzati, asta e diletant fata de Banicioiu.

    Or sa apara unii cum ca trebuie sa dam tinerilor posibilitatea sa se afirme.
    Nu cred ca le-ar conveni nici daca ar zbura cu un avion care are un pilot comandant de 28 de ani. Dar un minister si un sistem, e cam mult.
    Last edited by mr.K; 15 November 2015, 19:33. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • pai, sa stii... ca sa fii un bun ministru nu trebuie sa fii un medic nemaipomenit, ci un bun manager. sunt medici de nota 20 care nu-si pot chivernisi nici salariul. la 28 de ani, bill gates le dadea lectii alora "maturi" (a se citi bosorogi ).
      batranetea nu e o virtute. asa, pune-l pe iliescu prim ministru si ministru la toate.
      dimpotriva, la noi, batranii sunt toxici si ingraditi, hoti formati in cea mai buna scoala, cea comunista. comunismul de la noi era academia hotilor.

      Originally posted by mr.K View Post
      Or sa apara unii cum ca trebuie sa dam tinerilor posibilitatea sa se afirme.
      si banicioiu era o latura ordinara. daca ala a lucrat ca chirurg cardiolog la Rouen, nu cred ca e un prost. n-ajunci nici maturator acolo, daca esti prost. cine e bun la 28 de ani, e bun o viata. cine e prost, poate sa aiba si 80 ca tot asa va fi.
      Last edited by B997NDL; 15 November 2015, 19:44. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Nedelica, ala e inca REZIDENT.
        La Rouen a fost invatacel, probabil asista la operatii. Tu dupa cat timp crezi ca ai voie sa umbli cu bisturiul pe langa inima unui om? Esti belea, pe cuvant.

        Ca sa fii sef de sectie de exemplu, trebuie 5 ani de experienta.

        Asta are niste cursuri de management in sanatate care se fac la foc automat. Toti le fac, altfel nu poti ocupa o functie de conducere. Nici nu e nevoie sa fii medic. In curand le va avea si femeia de servici.

        Ala de la UDMR a sintetizat: PSD e in continuare la guvernare.

        Aia de la justitie e belea, de la un ONG trece la un minister extrem de sensibil.
        La ONG-ul ala, in afara de a promova interesele lui Soros, n-a gasit niciun mare corupt in Romania.

        Ne-am pricopsit, ce sa zic!

        Ungureanu mai lipsea in guvernul asta, n-am inteles niciodata ce treaba are istoria cu guvernarea unei tari in prezent si viitor.
        Last edited by mr.K; 15 November 2015, 20:07. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Aia sunt oamenii lui UE, nu conteaza eficienta si profesionalismul lor ci sa execute ordinele. Nici cei dinainte nu erau mai breji, chiar daca mai potriviti conform credintei folclorice, degeaba daca doar furau.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Cu tipul de la sanatate nici mie nu-mi miroase a mare manager; n-a avut nici timpul sa studieze, daramite sa confirme.
            Orice pas gresit e o bila neagra in portofoliul lui Ciolos.
            Nu-mi place crearea unui post de ministru pentru relatia cu romanii de peste hotare; nu stiu daca pe unii, chiar ii mai intereseaza de ce se intampla in Romania, zi de zi.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Asta de la sanatate deja e pa, l-au retras. Se pare ca singura lui preocupare in viata era sa posteze poze in care sa-si arate fizicul.

              Comment


              • @mr.K
                n-a zis nimeni ca ar fi fost sef de sectie. nici nu conteaza asta.
                dark a zis foarte bine, calitatea majora a unui guvernant din romania e sa nu fure. oricum, gestionarea spitalelor se face la nivel local. totul e sa nu mai ia bani de la industria farmaceutica pentru a-i favoriza pe unii sau pe altii.
                si ministrii trebuie sa aiba o echipa buna si onesta, in rest merge de la sine.
                si importsnt e cine e primul si cat de bine intentionat si de cinstit este.
                eu m-am saturat de mari meseriasi hoti. i-as pune pe toti tineri, ca sa n-aiba mentalitatea noastra comunista. cel putin a mea si a lui nenea Iancu.
                noi suntem invatati sa tragem in...
                cum zice "conationalul" lui dark : fuck them before they fuck you".
                la noi, in vremea lui ceasca, nu conta unde lucrai, te gandeai cum sa-tu rotunjesti veniturile.
                si nu fiindca erai obidit si opresat, ci fiindca romanul e hot, ca toti balcanicii, fara exceptie. nu vom avea niciodata un popor german sau englez aici.
                vezi diferenta dintre astia si italieni, francezi, spanioli, greci (balcanici)...etc

                Comment


                • Si ala era bun si cinstit doar pentru ca era tanar?
                  Cred ca visa la prima lui spaga din care isi va lua Lambo, la ce moaca de narcisist avea.
                  Eu ma-ntreb, de unde l-a cules Ciolos? Cine i l-a recomadat fara sa-l verifice. Pe bune, mi se pare AMATORISM total cum s-a format guvernul, facem experimente.

                  i-as pune pe toti tineri,
                  Sper ca te saturi dintr-o poza cu haleala postata de ministrii astia tineri pe facebook.
                  Last edited by mr.K; 15 November 2015, 21:24.

                  Comment


                  • aici ai putea avea dreptate. foarte serios, trebuie sa plecam cu totii din tara si sa-i lasam aici vreo 20 de ani pe japonezi sau pe nemti.
                    observa ca n-am inceput cu nemtii...
                    in mod clar, avem nevoie de un alt popor ca sa mai iesim din haznaua asta.

                    Originally posted by mr.K View Post
                    Si ala era bun si cinstit doar pentru ca era tanar?
                    Cred ca visa la prima lui spaga din care isi va lua Lambo, la ce moaca de narcisist avea.
                    ..................
                    Last edited by B997NDL; 15 November 2015, 21:26. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Eu nu sunt asa sigur ca noi ca popor, dorim sa ne schimbam cu totii.
                      Bine, toti vor sa nu mai fie hotie, sa se respecte regulile, dar sa nu se aplice si propriei lor persoane.
                      Cred ca ne place calea de mijloc, nici hotie crunta, nici corectitudine 100%.
                      Asa am fost invatati de secole, nu ne putem schimba.
                      Noi nu putem macar sa stam la rand la autobuz/taxi, ca in tarile civilizate.

                      Sistemul japonez nu ne coafeaza, noi avem aversiune fata de sefi, iar in Japonia seful e precum samuraiul din vechime, ii esti aservit.
                      Lumea are o parerea prea buna despre Japonia, dar privita din afara. Daca esti japonez si traiesti acolo, viata nu mai e atat de idilica.
                      Last edited by mr.K; 15 November 2015, 21:33.

                      Comment


                      • Un prim pas gresit pentru Ciolos; ministru la 28 de ani.

                        E o problema si cu tineretea asta; o arma cu doua taisuri.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • pai tocami de asta ziceam ca ar trebui sa plecam.
                          dintre noi nu avem pe cine sa punem ca sa faca ceva, fara sa ciordeasca cat poate mai intai.
                          Last edited by B997NDL; 15 November 2015, 21:40.

                          Comment


                          • Nu ne mai primeste nimeni inapoi, indiferent cat ne-am civiliza prin alte tari.

                            Comment


                            • Originally posted by IancuMIC View Post
                              Un prim pas gresit pentru Ciolos; ministru la 28 de ani.

                              E o problema si cu tineretea asta; o arma cu doua taisuri.
                              nu e o problema. e o problema cu preconceptiile noastre de mosi. mozart compunea de pe la 5-6 ani. michael jackson compunea hituri de la 8 ani.
                              cam tot ce cantau jackson five erau comouse de michael.


                              The Jackson 5 preform I Want You Back on their "Goin Back To Indiana" TV special in 1971. HQ sound

                              Comment


                              • Hai sa n-o dam larga; crezi ca motart ala al tau era bun de ministru la 6 ani? Si el si mihai a lu' jacson erau pe contul lor; nu le iesea treaba nu-i impusca nimeni.

                                Aici e vorba despre despre cu totul altceva. Nu-ti da nimeni dreptul sa te joci cu banii unui popor pana la urma. Cred ca managerii marilor spitale bucurestene de abia astepta sa le vina ...mesia.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google