Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • de acord cu uniformizarea mandatelor la 10 ani ca deputat/senator/presedinte/primar/consilier etc si 10 ani cu executare pentru fiecare fapta de coruptie .... si pe mandat pe viata (la Jilava sau alte statiuni) daca direct sau prin interpusi fura din banul public
    sigpic
    Ambition 1.5 dc

    Comment


    • Discutii despre orice va trece prin cap

      Inainte de toate ar trebui sa se reduca la o treime numarul de putori. Sau chiar 1/4.


      Sent from mobile
      Keep walking...

      Comment


      • Haideti sa vorbim despre reducerea la 300 de alesi; 100 senatori, 200 deputati, reducerea unor privilegii, ridicarea imunitatii automat in cazul trimiterii in judecata in situatiile de suspiciune de coruptie, spalare de bani si alte infractiuni economico-financiare, votul pe lista deschisa, in detrimentul celui cu lista inchisa, unde ordinea pe acestea se face in functie de aportul sau pupincurismul fiecarui candidat; sau poate imprumutam modelul german.
        In fine.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Vorbiti de 25 de ani...doar se vorbeste in tara aia! La fapte cand se trece? La MUNCA cam pe cand se trece?? )

          Comment


          • Daca muncesti, gresesti. Daca gresesti, esti penalizat.
            Deci, la ce bun sa muncesti?
            Mai bine te duci in politica si doar vorbesti. Gargara e in fisa postului la orice nivel, in politica.

            Comment


            • N-ai inteles ce a zis PCH

              Eu am un motiv, pentru care imi permit sa stau pe facebook, forum; sunt in a 6 zi de concediu.
              Deci imi permit.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • N-am cum sa nu inteleg unde bate PCH, il stiu de prea mult timp.
                Si cred ca se referea la poporul roman in ultimii 25 de ani

                Comment


                • A! Atunci e o petarda pe care o folosesc multi patroni; hai la munca, lasati discutiile.
                  Pai eu cred ca poporul asta chiar munceste si munceste in foarte multe cazuri pe bani putini, rob la straini uneori.
                  Muncesc englezii? Muncesc mai mult francezii, italienii?
                  Intrebati-va amicii care slugaresc in strainatate cat si pe cat muncesc localnicii?

                  Exceptiile nu confirma regula; "intreprinzatori" sunt peste tot in lume.
                  Last edited by IancuMIC; 16 November 2015, 16:13.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Strainilor gen (italienii , francezii , englezii) le plac ca de obicei muncile grele sa le faca altii pentru ei si daca s-ar putea face pe bani putini ar fi perfect.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Iar se rade de paiul din ochiul altora dar barna nu se vede
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Reactioneaza si oamenii, cand altii rad si ne acuza ca nu muncim; eu nu i-am vazut sa rada. Altii rad ne noi.

                        Vorbiti de 25 de ani...doar se vorbeste in tara aia! La fapte cand se trece? La MUNCA cam pe cand se trece?? )
                        Last edited by IancuMIC; 16 November 2015, 18:07.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Nu rade nimeni, asa e vorba.
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Stiti cum e cu tara asta? Cum este si Loganu, mai merge, se mai strica, rugineste, se carpeste, unii il cosmetizeaza sa arate ca una nemteasca.....problema este cu "soferul" si ceilalti "participanti la trafic".
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Nu am trimis la munca pe X sau Y....ci la modul general, in Romania doar se vorbeste, toti stiu, toti dreg, toti fac....dar de 25-26 de ani e dezastru. DEZASTRU! Pe toate planurile...

                              Comment


                              • Daca persoana propusa ca ministru al justitiei nu are studii de drept, nu inteleg ce o recomanda intr-un guvern ce se voia de profesionisti.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google