Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by darksid3 View Post
    Nu va faceti mari sperante, mai bine nu va fi, iar situatia externa se impute la fiecare luna.
    Ne indreptam cum a scris colegul "Vader" spre dezastru global si noi comentam despre "cotofence".

    Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Nu sunt pregatita. Dar o sa ma pregatesc.
      Pai in 10 ani cand a cunoscut 1000 de magistrati conform laudelor ei personale, nu s-a gandit o secunda SA SE PREGATEASCA facand o facultate de drept? Avea timp si de master si de doctorat.

      Cu alte cuvinte, daca nu esti pregatit n-are rost sa faci vreo facultate, locul unde poti face asta e in Guvern. La locul de munca.

      Comment


      • Cioloș propune un Guvern FMI-Bruxelles-Washington cu vicepremier de la PSD

        Cioloș propune un Guvern FMI-Bruxelles-Washington cu vicepremier de la PSD Guvernul propus de Dacian Julien Cioloș încalcă până și promisiunea inițială...

        Comment


        • Originally posted by Fanez View Post
          Citez: "Pașaportul sirian descoperit la Paris asupra cadavrului unuia dintre atacatorii sinucigași care au comis atacurile..."
          Ma intreb si eu, ala se ducea sa comita un atac sinucigas cu pasaportul in buzunar?
          Nu era pasaportul lui, ca nu era fraier cum s-a crezut initial; era al unui soldat sirian, din trupele lui al-Assad, ucis in urma cu cateva luni.

          De inteles este faptul ca serviciile secrete franceze n-au mirosit nimic inainte, avand in vedere ca tipii astia, de origine musulmana, s-au pregatit intr-o camera de hotel.

          OFF.
          In sejurul pe care l-am facut asta vara, la cazare ti se inmana un formular, recent introdus, imi spuneau administratorii, in care trebuia sa completezi numele persoanelor care se cazau impreuna cu tine, nr. auto si scopul sejurului. Destul de politienesc mi s-a parut, dar na, daca nu ai nimic de ascuns, asta e.

          Fratele lui Salah Abdeslam, Ibrahim, este teroristul sinucigas care care si-a detonat centura cu explozibil langa o cafenea pariziana, pe bulvevardul Voltaire. Al treilea frate Abdeslam - care pare sa nu aiba nicio legatura cu atentatele - e convins in continuare ca Salah este nevinovat. Dar ii cere sa se predea.
          Salah Abdeslam si-a folosit cardul pentru a plati doua camere de tip garsoniera la un hotel din Alfortville, langa Paris. Le Point a obtinut, in exclusivitate, imagini din interiorul celor doua camere - 311 si 312 - unde Abdeslam si complicii lui au sosit cu doua zile inainte sa puna in practica planul lor terorist.
          Pe un colt de comoda, au lasat resturi de pizza in cutia in care a fost livrata, si niste briose cu ciocolata - luate probabil de la distribuitorul automat al hotelului.
          Last edited by IancuMIC; 18 November 2015, 11:32.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Franta are o mare problema cu musulmanii cetateni francezi, nascuti acolo, crescuti acolo intr-o frustrare continua, neavand prea multe posibilitati de a-si creste nivelul de trai de vreme ce munca si pregatirea profesionala le sunt cam straine.
            E usor sa-i racoleze vreo organizatie extremista, asa au ocazia sa se razbune pe statul cel rau care nu le da casa si masa de-a moaca.

            Comment


            • Franta are si cel mai insemnat procent de populatie musulmana din tarile UE, adiva 7,5%; dupa catolicism, islamul este a doua religie practicata. Olanda are ~6%, marea majoritate a acestei populatii musulmane provine insa din Turcia si Maroc, populatie din care extremistii musulmani nu prea pot sa-si recruteze militantii.
              Din punct de vedere demografic, am putea spune ca musulmanii se afla in plina cucerire a Europei. Mai mult, membrii comunitatilor musulmane din diferite tari, nu se considera cetateni ai acesteia ci se identifica cu tara de origine, chiar daca unii n-au vizitat-o vreodata.
              Constatam acum in mod tragic ca politica de imigrare cultivata de UE, devine pe zi ce trece un esec; atat timp cat primeşti pe teritoriul tau, oameni care nu-ţi respectă valorile, care nu tolerează diversitatea, nu faci altceva decât să sădești germenii unor tensiuni sociale care vor distruge societatea pe care vrei să o clădeşti.
              Din nefericire, pentru noi toti.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Oare de ce tarile islamiste sunt printre cele mai putin dezvoltate din multe puncte de vedere, mai ales social? Nu vor sa evolueze, chiar daca unele dispun de fonduri importante, cum e Arabia Saudita.

                Comment


                • Exact acelasi principiu ca la noi, lipsa de educatie (nu religioasa, extremista), da nastere la generatii de inculti, mase usoare de manevra. Exemplu : pelerinajul la moaste, Mecca, etc, ii poti folosi pe post de "carne de tun", forta de munca ieftina. Imami, ayatolahii, pochii, sefi de state, dictatori, si clica lor imbogatinduse, profitant si multinationalele de nebunia lor.

                  Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                  Last edited by Oti; 18 November 2015, 13:04.
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Nu ma mai mira nimic.
                    Cei doi tineri, în vârstă de 19, respectiv 26 de ani, sunt recidiviști. Unul dintre ei a fost condamnat la închisoare pentru omor în Republica Moldova. În timpul detenției, acesta a trecut la Islamism.
                    Oferim cunoștințe de specialitate despre exerciții fizice, diete, suplimente și psihologie sportivă prin cercetări academice, experiență profesională și teste
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Asta este jocul de glezne specific noua, avem si noi activitate, nu stam degeaba. Nu pun botul.....

                      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Ia mai citesta odata.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Pai "fratii nostrii de dincolo", au prins doi pustani, convertiti cica la islamism cu ceva "material". Vrajeala....adevaratii au trecut deja, sunt aici printre noi.
                          Eu citesc incrucisat, printre randuri.....
                          Dupa ce au "babardit" toate gagicile din Iasi in anii 80, nu le-ar fi rusine....sa dea cu bombeu?
                          Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                          Last edited by Oti; 18 November 2015, 14:13.
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • =Oti;1693754]
                            Eu citesc incrucisat, printre randuri.....
                            Am vazut ca mereu intelegi altceva decat ce vrea autorul sa-ti spuna.
                            Last edited by einstein1984; 18 November 2015, 14:36.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Cu "prelucrarea datelor" are el probleme; de citit, se pare ca citeste bine.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Eu stiu mai multe...am discutat cu o persoana "implicata", struto-camila creata de Ceausescu, care si-a ucis tatal, exista, are o noua fata, dimensiune. Celor din NATO, americanilor le place de ea, "mutatia genetica" le face treaba. Nasol este ca treaba incepe sa puta, are legatura cu toata situatia, mafia din Rom, si o sa treabuiasca ceva artificii.
                                ps
                                asta este un fel da analogie, cumul de informatii.
                                Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google