Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • corect ce spui...da' cine te pune sa te uiti pe geam la juma' de viteza supersonica, daca te stii ca "umbli cu punga dupa tine", cand poti citi linistit pe bancheta din almanahe hentai.
    Last edited by Kojak; 21 April 2015, 17:43.

    Comment


    • raul de miscare apare atunci cand nu te uiti pe geam. cand creierul simte miscarea cu senzorii din ureche si nu o vede cu ochii. data viitoare cand esti pasager intr-o masina stai 10 minute cu ochii in tel sau intr-o carte. eu am rau de metrou de vreo 2 ani incoace. transpiratii, ameteli, greturi si varsaturi. ca's gravid se exclude, burta e de la bere.

      un schimb complet (la 4 roti) de discuri si placute iti ia cam o ora la concurs. proba facuta pe vremea cand eram biban.
      nu am vazut vreun disc spart cu ciocanul. ca se poate, s-o putea dar eu nu am vazut si cand le luau mecanicosii la baroase de balanganea elevatorul cu masina cu tot, tot nu se spargeau. doar ieseau mai usor.

      vorba unuia dintre ei: daca nu iese din prima ia un ciocan mai mare.
      Last edited by skd_ozenel; 21 April 2015, 18:29.

      Comment


      • Originally posted by Kojak View Post
        Ce-ai facut, ai vorbit cu vioreaua?
        am vorbit aici in catier, "la frati". e 60 de lei manopera
        am vorbit si cu viorel, 45 de lei
        mai merita sa merg pana la el ?

        Comment


        • Ptr. 15lei, nu, chiar si-n cazu' tau care consumi benzina de 2lei dus-intors de pe Moinesti pana-n Aparatori.

          Comment


          • desi, maine oricum plec spre colentina. un mic ocol de 10 km, conform distanta.ro.

            Comment




            • Humvee-urile alea de la BGS sunt sh?
              Chiar asa de usoare sunt pe spate?...ca nu pare sa i-o fi dat-o asa rau santa fye-u'.
              Sau manevra soferului de pe Humvee, de evitare, a dus masina intr-o rana. O fi luat brusc stanga cu volta...

              Comment


              • H3-ul este muult mai usor decat generatia H1-2 si da cred ca si soferul a facut ceva gresit de s-a rasturnat sau pur si simplu forta impactului a destabilizat masina atat de mult incat orice ai fi facut tot pe o parte ar fi ajuns.
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • I-a dat fix unde trebuie, pe coltul masinii.
                  Troaca americana supraevaluata.

                  Comment


                  • Originally posted by prometheus View Post
                    ...sau pur si simplu forta impactului a destabilizat masina atat de mult incat orice ai fi facut tot pe o parte ar fi ajuns.
                    Ce forta impactului, a fost un biet acrosaj, de-abea iesise santa fye cu botu' in afara. Io cred ca manevra soferului bgs a avut ponderea cea mai mare.
                    Oricum, aduce cu filmuletele rusesti.

                    Originally posted by mr.K View Post
                    Troaca americana supraevaluata.
                    Daca e replica chinezeasca, ai de unde sa stii?
                    Last edited by Kojak; 23 April 2015, 16:49. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Eu nu inteleg faza la BGS, ai nevoie de masina mare sau de una care sa te duca repede la interventii?
                      Probabil e pentru imagine, sa vada lumea ce tari sunt ei...

                      Comment


                      • Bineinteles ca de imagine...de-aia nu m-as mira sa fie niste saracii de sh-uri sau mai rau, chinezarii, Humvee-urile alea ale lor.

                        Comment


                        • Nu cred sa fie chinazarie acel H3 , totusi trebuie sa ne gandim ca orice masina este mai usoara in spate cel putin cele care au atat cutia cat si motorul pozitionate in fata.
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • cred ca zicea la misto ca e chinezarie. era absolut normal sa se rastoarne acolo. unde vi s-a parut impactul asa de usor ?! se vede cum santa fe o acroseaza, ridicand-o de la sol, in rimp ce masina continua sa traga. ce credeati ca se va intampla ?! ca revine cu roata pe sol ?! oricum o freaca amandoi ca acolo e culpa comuna. asigurarile s-au scos.

                            Comment


                            • Bre, nu va suparati dar unii va pricepeti la fizica, precum mamaie la C++. Asa se intampla la genul ala de impact. H3-ul se rastoarna datorita propriei inertii, pentru ca se afla in miscare. Adica, Santa Fe-ul il loveste in lateral spate, fapt ce-i deviaza inertia de mers inainte (a H3-ului), in lateral. H3-ul se rastoarna pentru ca nu are garda la sol de Lamborghini, e centrul de greutate sus. Tocmai, daca era usoara pe spate, nu se rasturna
                              Last edited by darksid3; 23 April 2015, 19:32.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Sunt offtopic, dar vreun coleg comercializeaza/produce inele de centrare pt jante?

                                Am luat pt lighean (ochiometric) niste Borbeturi si culmea, nu se potrivesc neam...Nenea strungarul mi-a zis ca am nevoie de inel 60 interior/64 exterior (asta inseamna grosime de 2 mm wtf). Am cautat prin magazine de piese auto dar dimensiunea asta nu o are nimeni. Mi-a zis ala ca ar fi ceva inele de centrare de plastic, care se "taie" si se imbina pe butuc (inelele avand diferite grosimi).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google