Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Darksid3 : stii tu ce stii .Sunt de acord cu tine....
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by gusi View Post
      @toti cei interesati de petrol si politica- Din cate mai stiu/vad/citesc si eu, in afara de treaba cu acum scumpita benzina si motorina, pe americani nu-i doare nici in ...Dos de altele! Alimentele, hainele, electronicele sunt mult mai ieftine decat prin coana Europa! Spunea cineva mai inainte ca ne desparte un ocean. La propriu si la figurat zic eu. Pe langa Oceanul Atlantic, cel cultural e imens. Nu in avantajul lor, ci al nostru, al europenilor, dar americanii au putere...Care supa ei, compenseaza aproape orice...
      Sincer eu nu as vrea sa traiesc in America.Stat politienesc.

      Si oricum de mult puteau sa scoata alte modalitati in afara de petrol ,dar "astia mari" i-au dat la o parte fiindca lor le iasa profit.Multi politicieni si bineinteles aia care detin petrolu se imbogatesc.....Nu se gandesc ei la poluare,etc...Numa la bani si putere.
      sigpic

      Comment


      • Pai cine a inventat sistemul monetar?Cavalerii Templieri!Cine are controlul banilor acum?Masonii!Cine sunt masonii?Vezi ca se trag din Ordinul Cavalerilor Templieri...De fapt e un amestec de doctrine al Cavalerilor Templieri cu constructorii de biserici gotice si druizi din Scotia!D-asta am si explicat ca simbolistica asta nu e pusa prin brain storming ci are o insemnatate bine conturata!Ce vrea sa semnifice?....Nu conteaza!
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Ai foarte mare dreptate . Oricum in vreo cativa ani o sa fie multe schimbari majore pe pamant... Din pacate "ei" vor sa ne controleze, cu chip -uri implantate in loc de buletin,etc. Reptilieni ce is .
          sigpic

          Comment


          • Darkside sunt multe secrete,cred ca ai uitat de familia Rotschild.Bancheri din tata in fiu,cei care finanteaza tot ce inseamna mass media,razboaie,etc.Totul pt a detine controlul.Nu Bush ,Blair sau nu stiu ce mare presedinte de super putere conduce,ci o mana de oameni care detin adevarata putere si dirijeaza din umbra totul.Nu le place publicitatea,altii se ocupa cu chestia asta,ii vedem la tv in fiecare zi.Sunt multe de zis,unele chestii sunt incredibile...
            Sa auzim numai de bine.
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • Cunosc D-fens dar din motive intemeiate nu am sa deschid subiecte delicate! vreau doar sa citez ceva: "Controlul prin educaţie:
              Pe Goimi îi vom educa să nu tragă concluzii practice din observaţiile faptelor istorice ci să facă teoretizări, fără spirit critic, ale evenimentelor. ÃŽn acest consens, noi le vom sugera să se orienteze spre cercetarea ştiinţelor. Cu ajutorul presei, vom propaga încrederea oarbă în teoriile ştiinţifice. Goimii intelectuali se vor mândri cu cunoştinţele lor ştiinţifice. Astfel poporul fiind mereu educat de a nu gândi şi de a nu-şi forma o părere proprie, vor vorbi toţi limba pe care o dorim noi să o vorbească." Am incheiat citatul!

              Nota: "Goim" vrea sa insemne profan...Adica un individ care face parte din turma si "doarme" fiind dus de valul sistemului din care face parte!
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Navigam eu pe net si am intrat pe situl promotor(printe multe alte situri ale unor reviste sau emisiuni tv din domeniul auto) si clickuiam eu pe site si am ajuns la o conluzie...
                1.Astia de la promotor si in general ori sunt prosti
                2.Astia de la promotor si in general ori sunt prosti ori nu au ce scrie
                3.Astia de la promotor si in general ori sunt prosti ori nu au ce scrie ori se plictisesc prin redactii...
                am gasit un articol , cica de anduranta,care suna cam asa ``8.000 km şi şase luni de zile. O medie lunară de 1.300 km. Astra rezistă….`` Articol
                am citit articolul n-am inteles ce vor sa zica... Dar unde e anduranta??? Masina mea are 6luni si doar 12000km sunt unii care au 6luni si au deja 30de mii de km... Deci care-i faza?
                s-au scumpit halatele???
                Last edited by SoNyKeL; 9 June 2008, 17:09.

                sigpic

                Comment


                • Ia zi Mama Omida, un scor pentru Romania azi!
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Conform bancurilor ce circula pe mess
                    1-2ptr franta
                    se va marca in ordinea urmatoare
                    minutu 2 ptr romania Banel
                    minutu 3 ptr franta banel
                    minutu 4 ptr franta banel
                    mai departe banel nu stie sa numere

                    sigpic

                    Comment


                    • Hai bre... patrioti sau nu...?

                      Comment


                      • Daca nu va fi asta ordinea si scorul, ii iau licenta lui Mama Omida!
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Stati linistiti, ca ne bate italia...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Salut Seba! Pana la ROMANIA -ITALIA mai e cam o ora...Pana atunci ce ziceti de declaratiile rusilor ca la anul pe vremea asta barilul de petrol va ajunge la 250 de dolari? Sursa- ziarele financiare de astazi...
                            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                            Comment


                            • Stiu aia ce stiu...Rusii, adica.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Nu mai vorbiti bai de dastea ca ma sperie

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google