Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Indiferent ca stai sau nu dupa ea, e un motiv sa vezi ceva mai roz lucrurile
    Ia ce zice unu dã pã fesbuk:
    "În unele cazuri, chiar este adevărat: schimbarea şefilor, bucuria nebunilor. În ce-l priveşte pe Arafat, evident că nu poate fi teleportat pretutindeni pentru a verifica minciunile şi prostiile unor subalterni, dar pot să spun că numai la Buzău a făcut în ultimii ani numeroase controale inopinate la Serviciul de Ambulanţă, la UPU şi ISU, unde a tăiat în carne vie dacă a descoperit nereguli. Pentru el este foarte simplu să lase totul baltă şi să plece în Germania sau pe unde i s-au mai făcut oferte, dar ce punem în loc? Vreun lingău de partid?"
    Are sau nu dreptate? Eu zic ca da. Daca vine vreun sulica franaru de manglitor politic ce facem?
    Tu chiar nu vrei sa vezi ca au masini mai noi, mai bine echipate. O tot f**i la icre cu barca dezumflata in pastele ma-sii de barca.

    Comment


    • Si tu ma tot freci cu oamenii pregatiti de la SMURD, care nu stiu sa faca o injectie.
      Aia stiu sa taie tabla de la masina si sa te scoata de acolo, in rest, esti liber sa crapi daca nu vine ambulanta. Iti pot povesti mai multe din astea, cunosc bine sistemul.
      Cand ii vad pe pompieri ca se plang de programul 24 cu 48 ma apuca plansul. Pai aia de la ora 22 pana dimineata aveau program de odihna, daca nu se intampla in mod exceptional ceva. Belelele mari pe sosele se intampla ziua, noaptea sunt putine la nivelul unui judet.
      Iar aia de la ISU aveau cateva incendii pe luna. In rest, puteau macar umfla barca aia, si nu crapau aia din elicopter.

      Oricum pilotul elicopterului SMURD, facea cascadorii cand a atins apa, asta ca sa vezi ce caractere au aia pe acolo. Numai ca informatia asta n-a mai fost mediatizata. S-au prabusit pe mana lor, nesalvati tot de colegii lor. Ironia sortii.
      Last edited by mr.K; 26 November 2015, 22:39.

      Comment


      • ozenele chiar ti se pare normal ca intr-o tara europeana , ba chiar in capitala bre , sa nu stii unde draq sa ajungi la interventie desi te suna zeci de oameni sa-ti explice ? cine era dator sa le dea o harta macar , sau sa angajeze un taximetrist ?
        daca ti se cere asistenta (nu de urgenta , ci preventiv) la o locatie unde vin mii de oameni si dupa maxim doua luni tu declari ca nu stii de existenta acelei locatii cum e ?
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • Elicopterul era nou nout iar producatorul aparatului a declarat ca n-avea nicio defectiune tehnica.
          Ca si in cazul Apuseni, avem de-a face cu piloti amatori, indiferent cate ore de zbor au. Planul de zbor nici nu includea Sutghiolul.
          Last edited by mr.K; 26 November 2015, 22:45.

          Comment


          • cam despre asta e vorba. daca arafat face ceva si organizeaza sistemul mai bine sa ramana , desi are cativa ani si "boacane" se tot intampla.
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Pai o prevedere legala buna ar fi obligativitatea existentei unor hidranti pentru alimentarea masinilor de pompieri macar la fiecare bulevard mare din orase plus la fiecare primarie rurala.
              Ca vad des la TV cum vin masinile de pompieri la un incendiu, termina apa si apoi pleaca sa alimenteze la 30 km.

              La americani sunt peste tot.

              La noi de obicei arde casa in flacari, ce mai salveaza pompierii sunt casele din jur.
              Last edited by mr.K; 26 November 2015, 22:54.

              Comment


              • Pai, nu-s mișlăn...

                Comment


                • am zis "daca vreti voi", nu, "daca vreau eu".
                  eu vreau crossclimate ca sa mi se vada jantele de aliaj si iarna.

                  Comment


                  • Eu imi cumpar senileta cu fulg si M+S.
                    Avea unul din Anglia un CVRT Scorpion si circula legal cu el, singura problema era consumul. Ala il poti parca oriunde, cine poate sa ti-l ridice?
                    Last edited by mr.K; 26 November 2015, 23:26.

                    Comment


                    • eu mi-as lua anvelope cu V+B (vin si bere). cu alea n-as mai derapa, si daca, totusi, as face-o, nu m-ar mai interesa.

                      Comment


                      • legea antifumat a fost amanata... pana la calendele grecesti.

                        Comment


                        • are cineva de vanzare o oglinda electrica dreapta de ph 2 ?
                          mi-ar trebui cat mai repede. nu am nevoie de capac, daca va ajuta cu ceva.

                          Comment


                          • Clasamentul portiilor de fasole pe tara.
                            Cazanul cu fasole și cârnați s-a strâmtat anul acesta. Doar câteva primării mai pun la dispoziția românilor mâncare tradițională de 1 Decembrie.


                            Nu asa se sarbaroreste o zi nationala, cu pomana si alcool moca, dar nah, cu astia te mai intalnesti si la vot.

                            O satisfactie totusi.
                            Manifestarile de Ziua Nationala a Romaniei au adus si un moment de-a dreptul hilar la Iasi. Un mic detaliu i-a bagat in sperieti pe toti politicienii care s-au aflat in Piata Unirii, acestia vazand in fata ochilor ceva la care nu se asteptau. Practic, defilarea cadrelor militare si a celor din structurile Afacerilor Interne a facut ca anul acesta, la Iasi, sa fie incluse in parada si dubele de la Penitenciarul Iasi. De altfel, Piata Unirii era plina de politicieni, iar unii au strambat din nas cand au vazut masinile Administratiei Nationale a Penitenciarelor. Ca un semn pentru clasa politica, masinile ANP au defilat chiar prin dreptul reprezentantilor partidelor.
                            Last edited by mr.K; 2 December 2015, 14:44.

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Nu asa se sarbaroreste o zi nationala, cu pomana si alcool moca, dar nah, cu astia te mai intalnesti si la vot.

                              O satisfactie totusi.
                              stai linistit ca si la "ei" e la fel. primariile organizeaza asa ceva. doar ca ei fac barbancoaie.
                              "Independence Day is commonly associated with barbecues, picnics, concerts, carnivals, parades, fireworks,family reunions, political speeches and ceremonies."

                              The 4th July 2024 is a federal holiday in the US. Commemorates the adoption of the Declaration of Independence on 4 July 1776.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google