Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Corect! Am gresit, aveam in minte un MCV. Era un Megane 2, de fapt.
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Intr-un fel e mai rau, s-a topit plasticul de pe o masina mai scumpa a frantuzilor.

      Comment


      • Credeam ca numai la noi sunt....amatori.
        io trag....nu io trag, io trag...nu io trag...io trag, tu' mama lui....
        http://adevarul.ro/international/in-...88d/index.html
        Last edited by Oti; 3 December 2015, 22:36.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Originally posted by Logan05-FYO View Post
          sunt bune. cred ca mai merg vreo 2-3 ani, depinde cat mergi iarna.
          aler mele sunt din 2011 si au cam 6,5 mm. cred ca la anul vor trebui schimbate. dar o sa trec pe crossclimate cu tot riscul. nu mai vreau sa tot schimb roti.
          si omul pare destul de cinstit, nu le-a facut poze spalate si ude ca sa para mai noi.

          Comment


          • Doi angajati de la ISU, trimisi in judecata.
            Procurorii DNA i-au trimis in judecata pe George Matei si Antonina Radu, cei doi angajati de la Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta (ISU) Bucuresti care au verificat clubul Colectiv fara a lua masurile legale in privinta respectarii normelor PSI.
            .



            Procurorii DNA i-au trimis in judecata pe George Matei si Antonina Radu, cei doi angajati de la Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta (ISU) Bucuresti care au verificat clubul Colectiv fara a lua masurile legale in privinta respectarii normelor PSI.

            Comment


            • ai tu ce ai cu Isu. da-i dracu. cei vinovati vor plati.
              subiectul zilei e asta cu bancile si apartamentele.
              eu zic ca bancherii au dreptate. daca nu specifici clar ce categorie beneficiaza de lege, multi vor da tepe. vor refuza pur si simplu sa plateasca.
              am mai auzit o tampenie: "ce sa faca saracii tineri daca vor si ei o casa ?"
              sa stea dracu' cu chirie. in tarile cu apa calda nu sunt atati proprietari ca la noi.
              acum se casatoresc tugulanii si vor sa-si ia direct casa si masina, dar ei nu pot plati nici o chiftea.

              la astia se poate. la noi cand se va putea ?

              Dupa mai mult de 40 de ani de dezbateri, Parlamentul sud-coreean a adoptat o lege care va obliga influentul cler al tarii, pastorii protestanti, preotii catolici si calugarii budisti sa plateasca impozit, transmite AFP. Textul a fost adoptat miercuri cu putin înainte de miezul noptii, cu 195 de voturi pentru, 20 contra si 50 de abtineri.
              Last edited by B997NDL; 4 December 2015, 14:57. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Originally posted by B997NDL View Post
                am mai auzit o tampenie: "ce sa faca saracii tineri daca vor si ei o casa ?"
                sa stea dracu' cu chirie.
                Iti spun una de la tine.
                Chiria medie la o garsoniera in Bucuresti e ~200E, adica 9 milioane; la un apartament cu doua camere, e ~350E, adica peste 15 milioane.
                Tu ti-ai sfatui copilul tau, cand se va casatori, sa stea 10 ani cu chirie, timp in care ar putea plati 1/3 din pretul unui apartament?
                Last edited by IancuMIC; 4 December 2015, 15:22. Reason: Automerged Doublepost
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Ehe, citeste tu din urma si ai sa vezi ca am fost luat la 11m, ca nu stiu eu multe cand am afirmat de ISU.
                  E de ajuns sa stie Parchetul.

                  eu zic ca bancherii au dreptate.
                  Cand au dat casa si au evaluat-o cu proprii evaluatori, nu aveau dreptate?

                  vor refuza pur si simplu sa plateasca.
                  Trebuie sa indeplinesti niste conditii.
                  Rata de exemplu trebuie sa depaseasca 60% din veniturile tale, ca sa dai casa inapoi la banca.
                  Cand au dat creditul rata trebuia sa fie maximum 20-30%.Acum de ce nu se aplica regula depasirii celor 20-30%? De ce e nevoie de dublu?
                  Last edited by mr.K; 4 December 2015, 15:23.

                  Comment


                  • Originally posted by IancuMIC View Post
                    Iti spun una de la tine.
                    Chiria medie la o garsoniera in Bucuresti e ~200E, adica 9 milioane; la un apartament cu doua camere, e ~350E, adica peste 15 milioane.
                    Tu ti-ai sfatui copilul tau, cand se va casatori, sa stea 10 ani cu chirie, timp in care ar putea plati 1/3 din pretul unui apartament?
                    la unul de doua camere e max 300 de euro, dar se inchiriaza cu 250 deobicei.
                    eu pe 4 camere iau 300. chiriile au scazut mult, mai ales la apartamentele cu 2 sau mai multe camere. garsonierele sunt mai scumpe fiindca e intretinerea mica si studentii asta cauta.

                    Originally posted by mr.K View Post

                    Cand au dat casa si au evaluat-o cu proprii evaluatori, nu aveau dreptate ?
                    aveau dreptate, dar asa a mers piata. al meu de 4 camere era 150 de mii, acum e maxim 60.

                    Originally posted by mr.K View Post
                    Trebuie sa indeplinesti niste conditii.
                    Rata de exemplu trebuie sa depaseasca 60% din veniturile tale, ca sa dai casa inapoi la banca.
                    Cand au dat creditul rata trebuia sa fie maximum 20-30%.Acum de ce nu se aplica regula depasirii celor 20-30%? De ce e nevoie de dublu?
                    tocmai despre asta e discutia, ca in lege nu e dat absolut niciun criteriu de departajare. au fost aseara la prostul ala de rares bogdan, si intiatorul zicea ca daca se spunea carei categorie se refera, ar fi fost neconstitutional, fiindca se facea o discriminare. asa ca acum pot refuza plata si aia cu 150 de mii de euro pe luna. misto...
                    de asta striga bancherii ca e facuta sa serveasca unor interese oculte. tepe pe bani multi.
                    poti vorbi cu un amic sa-ti vanda o casa cu 2 milioane de eu (mult supraevaluata) faci credit si dupa o luna refuzi sa mai platesti.
                    Last edited by B997NDL; 4 December 2015, 15:38. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Cunosc bine fenomenul; nu vorbesc din citite sau auzite. Nu prea e de locuit apartamentul ala cu 250E chirie, daca te respecti un pic; ori e la juma de ora de metrou.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Prin sectorul 6 cu popuşoiul la geam, sau printre indienii lui Vanghelie o fi 250 de euro.


                        tocmai despre asta e discutia, ca in lege nu e dat absolut niciun criteriu de departajare.
                        Au fost prezentate 3 criterii. Vedem daca apar sau nu in lege, dupa publicare.
                        Adica, nu te trezesti cu fata fata la cearceaf si te duci la banca si le dai cheile.

                        poti vorbi cu un amic sa-ti vanda o casa cu 2 milioane de eu (mult supraevaluata) faci credit si dupa o luna refuzi sa mai platesti.
                        Cine iti accepta tie evauarea aia la creditare?
                        Tocmai aia ziceam, ca bancile se trag pe noada acum, cand dadeau credite fata vaca, acum le-a murit vitelul.
                        Last edited by mr.K; 4 December 2015, 15:46.

                        Comment


                        • Ce fain era papusoiul in Dr.Taberei..s-a ales.praful de el,s-a construit in draci... [emoji1]
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • Ce mi-e Chiajna, ce mi-e Dr. Taberei.

                            Cat despre legea cu pricina, ramane de vazut ca de constitutional e sa se aplice retroactiv. Mi-i ca se va ajunge la procese banca-clienti, ca nimeni nu mai vrea casa aia.
                            Last edited by mr.K; 4 December 2015, 15:55.

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Prin sectorul 6 cu popuşoiul la geam, sau printre indienii lui Vanghelie o fi 250 de euro.
                              stai linistit ca dr taberei e unul dintre cele mai tari cartiere.

                              in pipera, zona rezidentiala e bine ? 230, nu 250.
                              nu mai aruncati preturi asa. va uitati la cat cer aia, dar intreaba un agent imobiliar cu cat se dau. repet, pe garsoniera sa iau 200 fiindca stau si 4 studenti acolo.


                              uite si pantelimon, la megamall, 250/3 camere.


                              Originally posted by mr.K View Post
                              Ce mi-e Chiajna, ce mi-e Dr. Taberei.
                              tu ai in minte harta bucurestiului ? unde e una si unde e cealalta...
                              cred ca confunzi militariul cu dr taberei.
                              iar chiajna e zona de vile smechere. terenul e mai scump decat in bucuresti.
                              Last edited by B997NDL; 4 December 2015, 15:57. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Pe la Cernica nu ai oferte?

                                Ca pana ajungi la universitate, se termina cursurile.
                                Last edited by mr.K; 4 December 2015, 16:01. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google