Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • orice e bun in viata asta e un viciu, inclusiv mancarea.
    daca vrei sa te lasi, lasa-te si lasa-i pe altii sa-si traiasca viata cum vor.

    Comment


    • Daca iti place sa faci pe tine poti sa o faci doar cand esti acasa, daca iti place sa te dai cu solutie de purici in loc de un deodorant e musai sa stai acasa, daca iti place sa ragai poti sa o faci de asemeni doar cand esti la tine acasa, daca iti place sa asculti muzica ma maxim, de asemeni o faci doar la tine acasa, daca iti place sa tragi fumuri de asemeni ar trebui sa o faci undeva retras; dupa cum vezi nu ma intereseaza cum iti traiesti viata.
      In schimb cand suntem amandoi intr-un spatiu comun, trebuie sa renuntam fiecare la micile placeri sau vicii ascunse; de ce? Simplu; pentru ca trebuie sa respectam. Pana la urma lucruri normale.
      Tigara nu e o necesitate, cum nu e nici bautura; "meseriile" astea le dobandesti sau nu. Depinde de "constructia" fiecaruia.
      In rest, numai de bine.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • nu mai insist pe tema asta ca n-are rost. vom vedea ce va fi.
        si da, dac vrei sa traiesti placut, tigarea si bautura sunt o necesitate.
        daca vrei sa te rezumi la a merge la serviciu, la aplati taxe si la acolectiona trenulete, nu sunt o necesitate.
        ma intreb daca va fi interzisa si marijuana. aia nu e "cancerigena", dimpotriva, e considerata panaceu universal (desi, nici in zi de azi, doctorii n-au dovedit indubitabil cauzalitatea tutun-cancer. asta e partea cea mai misto. s-a dovedit in schimb ca e genetic.)

        "Marijuana s-a clasat pe locul al 8-lea, prezentând un sfert din pericolul reprezentat de alcool."
        Canabis, marijuana, „iarbă” sau „weed” sunt doar câteva dintre denumirile folosite pentru a identifica unul dintre cele mai populare droguri folosite la nivel mondial: Cannabis sativa. Statisticile ONU arată că această plantă psihoactivă este cea mai folosită substanţă ilicită de pe Terra, estimându-se că în 2012 a fost consumată de 125-227 milioane de persoane. TotuÅŸi, ea poate fi utilizată ÅŸi legal, în scopuri medicale, pentru diferite tipuri de cancer, HIV/SIDA ÅŸi unele probleme neurologice ÅŸi ca adjuvant, pentru a stimula apetitul ÅŸi a calma durerile.

        Comment


        • In gluma, un coleg al meu a zis: cine nu suporta fumul fumatorilor dintr-o incinta, sa iasa afara la aer curat.

          Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

          Comment


          • Fara gluma, legea zice invers.
            Prevad o crestere a accizelor la produse non-tutun, care sa compenseze reducerea din vanzarile de tigari.

            Comment


            • Nu vor scadea vanzarile la tigari. Poate invers. Fumatorii o sa fumeze mai mult.

              Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

              Comment


              • Ciudat.
                E ca si cum daca s-ar interzice mersul cu masina in zilele pare, tu ai spune ca ar creste consumul de benzina.

                In carciuma se fumeaza majoritatea tigarilor, ca la munca nu prea mai e voie, iar acasa se va fuma ca si pana acum.
                Last edited by mr.K; 16 December 2015, 15:18.

                Comment


                • Tu ai bani seriosi de iesi zilnic la carciuma sa fumezi. Am colegi care ies odata pe saptamana sambata....
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • "pauzele lungi si dese , cheia marilor succese"
                    la munca se fumeaza cel mai mult. si la cafea/spritz , dar speram ca alea-s ocazionale , nu toata ziua.
                    ca fost fumator dau un sfat : lasati-va. nu pierdeti nimic. trebuie doar vointa.
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      Ciudat.
                      E ca si cum daca s-ar interzice mersul cu masina in zilele pare, tu ai spune ca ar creste consumul de benzina.

                      In carciuma se fumeaza majoritatea tigarilor, ca la munca nu prea mai e voie, iar acasa se va fuma ca si pana acum.
                      Si poluarea. Daca se interzice mersul in zilele pare, cum ar fi mersul in celelalte zile? Daca se interzice mersul cu numere pare in anumite zile, imi mai iau un junghi de masina cu nr impare. Fumatorii vor fuma acelasi nr de tigari sau chiar mai multe (mai tragi 2-3 fumuri pe apucate, arunci tigara jumate, per total risipesti mai mult-consumi mai mult). Fumatul e adictie la nicotina, iti trebuie o doza anume ca la orice alt drog in consecinta, daca faci pauza de 3-4 ore in loc de 30 minut ca de obicei, o sa fumezi 2-3 tigari in cele 30-40 de minute in care ai ocazia.

                      Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Era vorba sa nu circuli deloc in zilele impare.
                        Daca spun ca tine, terminam subiectul?
                        Ca oricum ma doare in partea dorsala de cate tigari se vand acum, eu vreau doar sa nu fumeze juniorul meu.

                        Comment


                        • Bine ca ne-am lamurit.

                          Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Era vorba sa nu circuli deloc in zilele impare.
                            Daca spun ca tine, terminam subiectul?
                            Ca oricum ma doare in partea dorsala de cate tigari se vand acum, eu vreau doar sa nu fumeze juniorul meu.
                            aici nu pot sa te incurajez fiindca depinde doar de el. si eu am unu de 18 ani, si vad ca deocamdata nu fumeaza. sper sa mearga asa in coninuare. depinde numai de el.
                            nici tata nu voia sa fumez, dar a depins de mine, si acum n-as schimba nimic.

                            Comment


                            • De ce oare toti parintii ar dori ca fiul/fica lor sa nu fumeze? Oare e atat de periculos, sa fumezi?
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Aia care nu vor sa renunte la fumat vor spune ca nu e prea periculos, ca exista nenumarate boli care te pot ucide inaintea fumatului.
                                Ca fost fumator, eu cred ca e.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google