Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu trebuie sa faci program pentru un domeniu matematic strict vorbind ca sa ai neaparat nevoie de matematica!
    Gandeste-te la programele de contabilitate ce tin evdenta la x articole cum sunt cele de comert fara matematica orice tip de informatica nu ar functiona.
    Last edited by prometheus; 23 March 2016, 18:44.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • da, dar aia e matematica elementara, nu matematica de facultate de mate sau poli.

      Comment


      • Sunt programe care necesita matematica elementara si altere care au fost construite cu matematica profi.Toate folosesc matematica.
        Un programator pe parcursul jobului va folosii in elaborarea oricarui program o sumedenie de formule matematice .
        Un programator bun trebuie sa stie din toate domeniile cate ceva ca sa faca un program "beton" , trebuie sa stie evident matematica , Informatica(cel putin un limbag de programare obligat cunoasterea Sql-ului - asta se foloseste in ziua de azi ) , putina contabilitate , putin business etc.
        Last edited by prometheus; 23 March 2016, 18:55.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Nicolae Ontanu retinut. Tocmai acum?

          Comment


          • CNADNR pregateste o surpriza celor care merg la mare la vara. Autostrada A2 intra in reparatii in mijlocul sezonului estival.
            Compania de Drumuri va efectua lucrări în valoare de 10 milioane de euro pentru repararea porțiunii Drajna-Lehliu. Traficul va fi deviat pe drumul național paralel.

            Comment


            • Originally posted by B997NDL View Post
              programarea e una, matematica e alta.
              daca faci un program pentru un domeniu matematic e altceva.
              dar nici asa nu calculezi tu.
              tu practic traduci in limba "informatica" ce vrei sa faca programul. ii dai comenzi intr-o alta "limba".
              statistica e altceva decat informatica. de aia se face la cibernetica economica si nu la informatica economica.
              Ma dor mucii

              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Originally posted by liviunvl View Post
                CNADNR pregateste o surpriza celor care merg la mare la vara. Autostrada A2 intra in reparatii in mijlocul sezonului estival.
                http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Ec...ntru+reparatii
                Ce treaba cu A2 are unul din Iasi care vine la mare, de vorbeste articolul la general? Ala nici autostrada nu are.
                Si spre mirarea unora, si in Occident tot vara se asfalteaza. Ba chiar si pe la nemtii aia cu autostrazi la care viseaza romanii, pun restrictii si se mai asfalteaza.

                Eu zic sa lase A2 peticita, sa n-o mai asfalteze, ca merg bucurestenii mai mult pe drumul national in drum spre mare. S-a facut prost de prima oara, acu' nu trebuie reparata doar ca sa ajunga unii la mare mai repede ca pierd o ora de bronz, dupa jurnalisti.
                Last edited by mr.K; 23 March 2016, 23:48.

                Comment


                • Iar a fluierat in biserica Nedelica al nostru
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Originally posted by darksid3 View Post
                    ce vrei sa demonstrezi cu linkul ala ? ai vazut cum arata un program ?

                    Comment


                    • Un program arata destul de complex , depinde si in ce limbaj este dar majoritatea limbajelor in care vei intalni un program vei vedea clase(care se alcatuiesc din Constructori , metode , campuri , obiecte de tot felul etc) , structuri , enumeratii ; clase in care se gaseste doar logica programului gen clase de tip Model - gata ca m-am plictisit.
                      Last edited by prometheus; 24 March 2016, 00:16.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Am terminat informatica, acum mai bine de zece ani. Nu inteleg ce vrei sa demonstrezi, dar ceva intteligent, in nici un caz. Nu-mi explica mie ce este programarea ca-ti garantez ca nici taras nu te tii dupa mine. Macar citeste etimologia cuvantului "informatica" si apoi dai replica.
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • „Atentat terorist chiar in inima Europei – Bruxelles. Pun pariu ca in urma acestuia o sa vina liderii europeni cu propuneri de genul: controlul drastic al Internetului, punerea pumnului in gura al celor care exprima pareri contrare pozitiilor oficiale europene etc. Scopul LOR (teroristi + autoritati) = mentinerea populatiei in teroare si luarea libertatilor individuale.”


                          False flag operation?
                          Last edited by IancuMIC; 24 March 2016, 21:58.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • aiurea... asta e vreun anarhist. dupa parerea mea, se acorda prea multe libertati, de care unul care n-are nimic pe constiinta n-are nevoie.
                            ele sunt bune pentru hoti si teroristi.
                            uite unde au dus libertatile... nu ma refer la teroristi, ci la cate crime in masa au lac in sua.
                            din cauza libertatilor europa o sa dispara ca civilizatie. si maimutele "sand nigger" stiu pre bine asta.
                            dupa WW II, europa s-a tampit de tot. francezii, olandezii, italienii...etc nu sunt in stare de nimic, dar macar sa fi lasat germania sa-si faca treaba.
                            dar noi inca o tinem cu genocidul de atunci.

                            pe astia care nu sunt de acord cu "big brother" n-as vrea sa-i aud ca nu s-a facut nimic ca sa fie aparati.
                            Last edited by B997NDL; 24 March 2016, 22:20. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Ti-ar place sa traiesti ca-n Hunger Games, dar mie nu.
                              Cat despre Germania, tocmai Merkel a vrut imigranti, numa' ingineri si academicieni veneau direct la Audi si VW, cica. Iar astia, de fapt, nu stiu decat sa mulga capra.
                              Or sa ia toate joburile nasoale si pe bani putini, decat sa se intoarca in Siria sa moara de bombele rusilor. Or sa straga din dinti si or sa traiasca fix cum pot, alternativele fiind mult mai nasoale in tara de origine.
                              Dar urmasii lor, care nu stiu ce e razboiul, nu vor mai accepta asa senini diferenta de clasa sociala fata de copiii nemtilor. Se vor apuca de mici infractiuni, vor ajunge la parnaie, iar acolo un lider religios le va oferi un scop in viata: sa se razbune pe bulangiii de nemti care le-au injosit parintii punandu-i la munci prost platite.
                              Si asa ne alegem cu o noua generatie de teroristi, cetateni europeni. Marca inregistrata deja in Franta si Belgia.
                              Last edited by mr.K; 24 March 2016, 22:49.

                              Comment


                              • eu nu vorbeam de germania lui merkel, ci de germania adevarata, cea a lui hitler. astia de acum sunt "castrati" de corectitudinea politica.
                                sa nu spui ca tiganii fura sau ca "sand niggers" se detoneaza pentru credinte religioase. aia sunt in evul mediu.
                                dupa mine, la fel sunt si crestinii care cred litera bibliei, care e plina de ineptii.
                                nu mi-ar placea sa traiesc cum zici tu, dar nici nu m-ar deranja sa-mi dau numele la cumpararea unui sim. de ce crezi ca s-au opus imbecilii de parlamentari ?! ca sa nu poata fi depistati la ascultari. sau ca sa spuna ca nu erau ei.
                                nu inteleg de ce nu s-a facut asta de mai mult timp. si in state au crime nerezolvate pentru ca "reincarcabilele" se vind fara inregistrarea cuumparatorului.
                                la abonament dai toate datele, de ce ar fi aiurea sa le dai la orice sim ?!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google