Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Esti in retea? Daca da este foarte posibil ca cel care are computerul in retea cu numele de Leo-DBC1FE8F035 sa fie virusat si sa-i trimita virusul mesaje aiurea in retea.
    In tara momentan.

    Comment


    • Salut Costin. Sunt la RDS , nu am facut retea cu nimeni. . Am citit pe net ceva in legatura cu chestia asta si am inteles ca trebuie sa intru in Administrative tools si dupa aceea sa intru in service si sa dau disconect la messenger acolo. Asa am facut si vad ca acum nu imi mai apare mesajul asta. Nu cred ca are treaba cu windowsul acel messenger nu de alta dar sa nu-mi bulesc windowsul iar . Eu sunt mai afon asa in intalarea unui windows, Azi am bagat la cap si eu cum stra treaba cu instalarea asta . Numai bine
      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

      Comment


      • Pai ai facut foarte bine. Nu o sa mai primesti mesaje acum. Daca nu ai instaleaza-ti si un antivirus. Nu are treaba cu windowsul mesajul acela.
        In tara momentan.

        Comment


        • Multumesc mult Costin pt sfaturi. Da am antivirus, am nod 32. Sa auzim numai de bine si inca odata multumesc pt raspunsuri.
          Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

          Comment


          • Cu placere!
            In tara momentan.

            Comment


            • Azi in drum spre deva era un logan gri comete cs 05... Nu am mai apucat sai vad nru in trafic cu stikere logan club cine e ?
              sigpic

              Comment


              • S-ar putea sa fie funky daca era MCV.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • O melodie buna de tot !

                  Pentru toti forumistii,o melodie din soundtrack-ul filmului Streets of fire,care se potriveste de minune atunci cand suntem la volan:
                  Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                  Comment


                  • Ati vazut accidentu de la valu traian un logan normal facut praf am facut si o filmare scurta sper sa gasesc cablu si sa il pun avea nr de B-..-zvf parca
                    drive with speed than you die fast

                    Comment


                    • Vreau si eu adresa sau zona in care pot gasi un centru de dezmembrari logan si renault din bucuresti. Multumesc.

                      Comment


                      • M-am pricopsit cu un receptor HD - DHT, tip HD7100ST, nou nout. Problema e ca nu prea am ce face cu el, emisiunile HD terestru se transmit deocamdata doar in zona Bucurestiului iar parabolica nu am. Am ascultat muzica mp3 si vazut poze cu el de pe stik.
                        Stie cineva cum l-as putea folosi mai bine sau poate sa il dau la schimb cu un alt produs IT, variante...

                        Comment


                        • Este cineva de pe forum cu numarul HD 69 DAV?


                          PS: Nu, n-a facut nimic, doar vroiam sa-l intreb ceva.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Am primit un mail:
                            Cursuri organizate de Ministerul Sanatatii in colaborare cu Ministerul Educatiei si Invatamantului

                            Curs special pentru barbati
                            Obiectivul pedagogic al cursului de formare este de a le permite barbatilor sa-si dezvolte acea parte a creierului a carei existenta o ignorau.
                            Program: 4 module dintre care unul obligatoriu:
                            Modulul 1: (curs obligatoriu)
                            1. Sa invat sa traiesc fara mama mea (2000 ore)
                            2. Sotia mea nu este mama mea (350 ore)
                            3. Sa inteleg ca fotbalul nu este altceva decat un sport
                            Modulul 2: Viata in doi
                            1. Sa am copii fara sa devin gelos (pe ei) (50 ore)
                            2. Sa nu mai zic prostii atunci cand nevasta isi primeste prietenele (500 ore)
                            3. Sa depasesc sindromul controlului telecomenzii (550 ore)
                            4. Sa inteleg ca pantalonii nu se duc nici o data singuri pana la dulap (800 ore)
                            5. Cum sa ajung pana la cosul cu rufe murdare fara sa ma ratacesc (500 ore)
                            6. Cum sa supravietuiesc unei raceli fara sa agonizez
                            Modulul 3: Timpul liber
                            1. Sa calc in doua etape o camasa in mai putin de doua ore (exercitiu practic)
                            Modulul 4 : Curs de bucatarie
                            1. Nivelul 1 (incepatori) : Electrocasnicele : ON deschis ; OFF inchis
                            2. Nivelul 2 (avansati): prima mea supa instant fara sa ard cratita
                            Exercitiu practic: fierbe apa inainte de a adauga pastele
                            CURS INTENSIV
                            Din ratiuni de dificultate si de intindere a temelor, cursurile vor avea maxim 8 inscrisi.
                            Tema 1: Calcatul, acest proces misterios: de la masina de spalat pana la dulap
                            Tema 2: Riscurile umplerii tavii pentru gheata (demonstratie sustituta de diapozitive)
                            Tema 3: Tu si electricitatea. Avantajele economice de a angaja personal calificat pentru reparatii (chiar si cele elementare)
                            Tema 4: Ultima descoperire stiintifica. A gati si a duce gunoiul nu provoaca impotenta si nici tetraplagie. (Practica laborator).
                            Tema 5: De ce nu este un delict sa-i oferi flori, chiar daca te-ai casatorit cu ea
                            Tema 6: Sulul de hartie igienica. Hartia igienica nu creste langa veceu. Expozitii cu tema "generatia spontana"
                            Tema 7: Cum sa coboram capacul de la wc pas cu pas (Teleconferinta cu Universitatea Harvard )
                            Tema 8: Barbatii la volan. Daca se ratacesc, pot cere informatii fara riscul de a parea impotenti? (Marturisiri)
                            Tema 9: Masina de spalat, acest mare mister din casa.
                            Tema 10: Diferente fundamentale: cosul pentru rufe murdare si podeaua (exercitii in laboratoarele cu terapie muzicala)
                            Tema 11: Barbatul in scaunul pasagerului. Este posibil sa nu vorbeasca sau sa se agite compulsiv in timp ce ea parcheaza?
                            Tema 12: Ceasca de la micul dejun nu leviteaza singura pana la chiuveta



                            Curs special pentru femei
                            Tema: Dezvoltarea functiunilor creierului la femeia moderna.
                            Scop: Participantele vor fi confruntate cu o experienta fascinanta (folosirea creierului).
                            Conditii: Vointa de a invata ceva nou (chiar daca se va dovedi a fi ceva greu)
                            Durata: Brunete 1,5 luni fiecare modul
                            Roscate 3 luni fiecare modul
                            Blonde 6 luni fiecare modul
                            Cursul contine 4 module
                            Modulul I

                            1. Acceptarea soartei: m-am nascut femeie
                            2. Cunoasterea locului de desfasurare a vietii: bucataria
                            3. Cum pastrez ordinea in poseta? (sub control strict)
                            4. Cum fac cumparaturi in mai putin de 4 ore: notiuni elementare
                            5. Pastrarea limitelor: Cum ma machiez corect
                            6. Curs de programare I (toate categoriile): folosirea cuptorului cu microunde
                            7. Curs de programareII (numai brunetele si roscatele): Videorecorderul

                            Modulul II
                            1. Ecuatia cu o necunoscuta: Automobilul
                            2. Exercitii de dinamica grupului: Ce trebuie sa fac cand stam in masina
                            3. Parcarea, ParteaI: Notiuni elementare
                            4. Parcarea, Partea II: Manevre
                            5. O adevarata provocare: Frana si acceleratia.
                            6. Cutia de viteze. Descriere completa (pentru blonde numai cutia automata)
                            7. Folosirea corecta a semnalizatorul ui.
                            8. Notiuni elementare de fizica: Corpuri in miscare
                            9. Adevaruri optice: Luminile rosie, galbena si verde ale semaforului.
                            10. Curs special: Parcarea in garaj.
                            11. Ecuatia cu mai multe necunoscute: Cutia de scule
                            12. Curs de supravietuire I: Unde se afla lumina de avarie
                            13. Curs de supravietuire II: Schimbarea unui cauciuc
                            14. Curs de supravietuire III: Schimbarea mai multor cauciucuri (Da, este posibil!!)
                            15. Curs de supravietuireIV: Verificarea cu succes a nivelului uleiului si a apei.

                            Modulul III

                            1. Notiuni elementare: Nici o cucerire a tehnicii moderne nu ma va putea ridica la nivelul barbatului
                            2. Vocabular I: Definitia cuvantului "DA". Corectarea exercitiului "Esti gata?"
                            3. Vocabular II: Definitia notiunii "5 Minute"
                            4. Sociologie: Fotbalul nu este un sport ci o religie.
                            5. Drept cetatenesc si morala I: Discutii le barbatilor despre tema fotbal
                            6. Drept cetatenesc si morala II: A nu te amesteca nicicodata in aceste discutii
                            7. Cum evit intrebarile inutile (de ex. "Ma iubesti?", "Sunt frumoasa?", "Am ceva special?")
                            8. Adevaruri zilnice: Si femeile ragaie, exercitii in grup.
                            9. Adevaruri zilnice: Barbieritul (curs intensiv pentru brunete): Partea ba rbateasca a femeii
                            10. Comportamentul la cumparaturi: Cardul Visa, Definirea notiunii de limita de suma
                            11. Comportamentul la cumparaturi: Si eu pot cara naveta de bere
                            12. De ce mama nu e binevenita la noi? (1000 de studii de caz)

                            Modulul IV

                            1. Telefonul: Cand trebuie sa inchid? Exercitii de grup: 4 femei/telefon(nu uitati sacul de dormit)
                            2. Machiajul: Metamorfoza femeii
                            3. Terapie TV I: Si fara telenovele se poate trai!
                            4. Terapie TV II: Filmele de dragoste sant pura fictiune si nu realitate
                            5. Eu si corpul meu: Legea gravitatiei
                            6. Oglinzile nu mint: Ma accepta asa cum sunt!

                            Comment


                            • M-am convins de prostii care lucreaza prin televiziuni cand s-a rasturnat cisterna de azot lichid.
                              1 prostie. Cica pericol de explozie. Ce explozie nene ca e gaz inert. Doar daca arunci cu bombe in cisterna explodeaza.
                              2 prostie. Cica fumul de la azot. Ce fum? Ala-i abur toata ziua.
                              Am lucrat cu cisterne de azot lichid 5 ani si stiu exact ce fel se comporta azotul lichid.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • cum ma, are fum???

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google