Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Numai in Romania se poate intampla asa ceva, dam o lege apoi peste cateva luni vrem sa o schimbam, apoi ne miram de ce fug marii investitori de noi. Buna, rea am dat o lege pai minim 10 ani sa nu mai modificam nimic la ea, iar in cazul acesta particular daca 10 ani nu ar mai avea voie sa fumeze in interior sunt sigur ca foarte multi se vor lasa intre timp.

    Comment


    • Îl interzice în toate spațiile publice închise, așa cum sunt ele definite în lege, dar și în anumite spații publice deschise (cum ar fi parcurile cu locuri de joacă amenajate pentru copii). Fumatul era interzis în spații publice închise și înainte, dar proprietarii sau administratorii acestor spații puteau amenaja locuri speciale pentru fumat. Actuala lege interzice și acele spații pentru fumat.
      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

      Comment


      • Cu atat mai bine, poate asa se vor lasa mai multi de fumat si o sa avem o populatie mai sanatoasa.

        Comment


        • Si mai putina poluare... =)

          Comment


          • Companiile farmaceutice nu vor o populatie sanatoasa, cica nu da bine la afaceri.
            Oricum sunt destui fumatori care baga mana in foc, cum ca fumatul nu e daunator sanatatii. In secolele trecute o fi fost considerat un soi de leac, dar acum, trebuie musai sa te autoconvingi de asta doar in ideea ca nu vrei sa te lasi de fumat si ai nevoie de un motiv.
            Last edited by mr.K; 5 September 2016, 15:22.

            Comment


            • Pana acum nu am cunoscut pe nimeni care s-a lasat de fumat, de la introducerea legii. In schimb, am cunoscut foarte multi oameni care prefera sa stea in casa, decat sa mearga in bar la o bere/cafea. Cat mai e vremea buna, o sa fie ok la terasa. Ce va fi dupa...vedem

              Comment


              • Vrei sa intram in teorii ale conspiratiei? Asa si in USA cica in trecut le-au dat voie la unii sa isi faca case si sa locuiasca in rulote langa nu stiu ce apa/lac/ocean, pt ca in decurs de 20 de ani se stia ca va veni apa peste ei si sa mai scada populatia.Si cu tigari si fara tot vor avea afaceri de facut companiile farmaceutice.

                Comment


                • La iupisi depinde si ce abonament ai. La cel mai "eftin" mai ai sport.ro si eurosport2 unde mai vezi si tenis.

                  Comment


                  • erdes si dolce am personal.
                    iupisi am la munca, contractul cu tot ce se poate. Slabut, canale frantuzesti de sport cu reluari de acu' 2 luni etc.

                    Deci, erdees -the best: F1, Moto GP, DTM, Nascar, Indycar, GP2, Porsche Cup etc. UCL nu mai transmit, din pacate.

                    Cel mai mult ma enerveaza ca nu mai transmite nimeni niciun rezulat din WRC, nici Eurosport, probabil costa prea mult.
                    Au umplut gaura cu iRC, ERC.
                    Last edited by mr.K; 6 September 2016, 11:12.

                    Comment


                    • la iupisi eu am motors tv, automotorsport, eurosporturile, xmotors si cred ca mai un program.
                      erc/irc sunt sub egida eurosport, normal sa le transmita pe alea banii vorbesc...
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Bua..hahaha! ce "zice" astia...
                        4WD Lock am Dacia Duster eingeschaltet, so gehts viel besser. Solche Strassenverhältnisse sind bei uns im Winter nicht selten. Der Dacia Duster ist wie gemac...

                        Kan Norges billigste SUV hamle opp med militærets råeste fremkomstmiddel?Dacia Duster kjemper mot beltevogn på landets verste hyttevei.

                        Comment


                        • Va vine sa credeti? Spania fara GUVERN: Somajul a scazut considerabil, PIB-ul s-a mentinut, iar exporturile au atins maximul istoric.


                          Confruntata cu o criza politica fara precedent, Spania infloreste economic. De 8 luni de cand aceasta tara NU are un GUVERN oficial, cresterea PIB s-a mentinut la 0,8% timp de patru trimestre consecutive, existand posibilitatea ca economia sa inregistreze o rata de crestere de peste 3% in acest an, cu mult peste media europeana.


                          De asemenea, somajul, unul dintre cele mai ridicate din UE, a coborat dramatic, putand ajunge sub 20% pentru prima data din 2010, iar exporturile au avansat cu 2,3% in primul semestru al acestui an, atingand maximul istoric. In aceste conditii, Financial Times intreaba: "In ce masura are o tara nevoie de un guvern pentru a crea locuri de munca si a-si dezvolta economia?" Spania are un guvern interimar in mare parte neputincios din decembrie. Mariano Rajoy, premierul in exercitiu, nu poate initia noi legi, desemna ministri si oficiali si nici aproba bugete. Parlamentul spaniol n-a mai adoptat legi din octombrie anul trecut.
                          La unii merge si cu guvern interimar.

                          Comment


                          • da, dar la romani totul trebuie sa mearga doar cu politicieni si masuri populiste, altfel nu se poate. si rezultatele dupa dezastru trebuie sa apara a doua zi, daca s-ar putea. nu conteaza ca vorbim de hoti, prosti, sau combinatia celor doua, daca sunt politicieni si-ti lsa si tie doua farame din 4 cozonaci cat manaca ei zilnic, e ok, romanul pe astia-i vrea. cand o sa plecam toti din tara, pomanagii astia din ce oare or sa mai traiasca? de unde ajutoare si social-democratie? cand or sa ramana doar hotii si fraierii, pt astia ultimii va fi prea tarziu sa se trezeasca...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Asta m-am intrebat si eu.

                              Ponta, sub control judiciar. Reactii: De ce sa dai 200.000 euro pentru un loc eligibil, cand in 4 ani castigi 50.000
                              Sau, de ce sa renunti la 15 mii de euro pe luna primiti de la Bruxelles ca parlamentar european, ca sa vii ministru in Romania pe termen scurt, pentru un salar mult mai mic? Nu cumva pentru ca salariul e doar pentru tigari?


                              Pe de alta parte, de ce sa cheltui zeci de milioane de dolari in campania prezidentiala din USA, cand castigi in 4 ani maxim 2 milioane din salar?

                              Cica e mai ifetin sa stai la gramada cu ceilalti decat sa ai centrala de apartament.
                              Teoretic, da, mancarea la cazan e mai ieftina decat cea gatii in portii mici.
                              Dar cand nu ai deloc, mai conteaza ca e scump sau ieftin?

                              Distribuitorul de gaze Distrigaz a limitat debitul de gaze naturale către producătorul de energie Elcen din cauza neachitării serviciului de distribuţie, astfel că aproximativ 40% dintre locuitorii Bucureştiului rămân fără apă caldă, mai precis cartierele Drumul Taberei, Militari şi Crângaşi, dar şi o parte din centrul Capitalei, a anunţat marţi Elcen. Mai mult, Distrigaz, companie controlată de grupul francez Engie, va demara procedura de executare silită pentru recuperarea unei părţi din datorie.


                              Oricum in Romania e mai ieftin sa ai centrala de apartament decat apa calda si caldura de la RADET.
                              Last edited by mr.K; 7 September 2016, 12:10. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • un camion din asta mi-as dori si eu. mai e si diesel.

                                http://www.4 tuning.ro/alte-stiri-auto/asta-este-cel-mai-rapid-camion-din-lume-the-iron-knight-sparge-doua-recorduri-mondiale-31763.html?utm_source=4 tuning&utm_medium=notificari&utm_campaign=breaking news

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google