Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu-i versus, sunt doar sule-n coaste
    gfn, ala intr-adevar e o masina faina, dar intr-un anume regim de exploatare. daca de mertanul ala as trage cum trag de logan, motorul si-ar da duhul dupa 50000km, milionul il face numa' daca adun kilometrii de pe fiecare roata si-i inmultesc cu 5 is curios cum si cat timp merge un diesel de-ala care face milionul de km in regim de 80km/h in treapta a doua, de vreo 10 ori pe zi...
    sa nu se inteleaga din asta ca doar motorul de logan duce la regimul asta, ma gandesc la aproape orice motor din generatia '95-2010.
    Last edited by Seba; 8 September 2016, 10:02.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • mr.K uite un diesel rafinat si clasic ,ca un vin bun si vechi.
      Ce a fost, a fost, nu sunt colectionar.
      Din astea mai noi si accesibile omului de rand imi plac hdi-urile PSA si tractoarele de BMW (exceptand fiabilitatea distributiei).
      Un hdi 2.0 a ajuns la mine la 287.000 km fara interventii la turbina si injectoare, doar schimbat distributie la 170.000 km, in carte scria ca se schimba la 240.000 /180.000 (in anumite conditii).


      Apropo, a fost lanasat aifon septe. Sariti!
      Last edited by mr.K; 8 September 2016, 10:19.

      Comment


      • Originally posted by Seba View Post
        nu-i versus, sunt doar sule-n coaste

        Captain of the black pearl

        Comment


        • Campionatul national de raliuri- de la an la an din ce in ce mai sarac in masini de clasa superioara.
          Saracia isi spune cuvantul.
          Si piloti de valoare putini.

          A ajuns juniorul Tempestini sa domine, iar Porcisteanu sa fie invitat la Raliul Iasului doar pentru o demonstratie cu Focus RS.
          Last edited by mr.K; 8 September 2016, 10:47.

          Comment


          • Accident mortal cu o masina Tesla in Olanda, cica pompierii nu au intervenit in prima faza de frica sa nu fie electrocutati ca s-au varsat bateriile din ea.
            A Tesla driver crashed his electric vehicle into a tree in the Netherlands on Wednesday morning, dying as a result of the crash. It’s unclear …
            Last edited by GFN; 8 September 2016, 14:31.
            Captain of the black pearl

            Comment


            • “Tesla launched a full investigation. Once the outcome is known, Tesla will share with the public,
              Da, sigur.

              Comment


              • Nu stiu ce gandesc astia de isi lasa viata pe mana unui computer... Eu n-am intredere nici in oglinzile alea care sunt pe la colturile strazilor; intorc capul sa ma uit chiar daca vad in oglinda ca nu vine nicio masina.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • mah...tu esti din aia care cerceteza si nu cred ) adica...pe invers
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Sunt oameni care nu stiu ce e ala pivot, sau bujie, genul de oameni care doar se urcă în mașină si atât.Pentru ei sunt astfel de mașini.Cine conduce din placere nu va vrea niciodată să meargă un calculator in locul lui, așa luăm metroul sau un taxi si gata.

                    Comment


                    • Originally posted by vitriol View Post
                      ... Eu n-am intredere nici in oglinzile alea care sunt pe la colturile strazilor; intorc capul sa ma uit chiar daca vad in oglinda ca nu vine nicio masina.
                      Foarte bine faci. Pot fi montate incorect. Am întâlnit 3 situatii d-astea.

                      Comment


                      • Din categoria „să fie bine ca să nu fie rău”, vă prezint o zicere extrem de profundă, produsă de prezentatorul de la Eurosport 1 la meciul Serenei Williams cu Pliskova: „Dacă Serena nu câștigă setul, atunci e posibil să-l piardă.”
                        M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                        Comment


                        • Abia acum se vede cat de bun/slab a fost jocul Simonei vs Serena care nu e in cea mai buna forma.
                          A ras-o Pliskova pe americanca. Acum titlurile presei la adresa cehoaicei ar trebui sa fie mirific, fabulos, daca la Halep aruncau cu fantastic.

                          Comment


                          • Avem un topic unde putem discuta despre tenis si tot ce tine de acest sport.
                            Continuati acolo, va rog.

                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Pentru românca e ceva fabulos, pentru cehoaica (sau orice natie ar fi avut) era de asteptat.

                              Originally posted by IancuMIC View Post
                              Avem un topic unde putem discuta despre tenis si tot ce tine de acest sport....
                              Scuze, la mine în tapatalk nu aparuse postul asta.
                              Last edited by Fanez; 9 September 2016, 09:23. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • sau asta-ti trecea prin cap, deci nu erai offtopic , la fel cum nu sunt nici eu acum :P
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google