Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • probabilitatile se socotesc altfel in romania.

    cutremur vine , problema e cand. totusi nu se face nimic. care va fi scorul ?

    ps: asteptam, ca la colectiv, sa se intample ceva ? desigur !
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • Originally posted by vitriol View Post
      Prin afirmatia mea multe tari civizilate...
      ...Stai linistit ca nu te scoteam in viscol ca pe un caine doar ca sa ma simPt bine.
      1. Scuza-ma dar la cum ai formulat-o initial, suna altfel.
      2. Unii ar face-o. Apoi ar aparea la tv spunand ca nu se face nimic, dom'le, se asteapta sa vina altii.


      Originally posted by Costi-bc View Post
      ...
      ps: asteptam, ca la colectiv, sa se intample ceva ? desigur !
      Dupa cutremur iesim in strada sa dam jos guvernul "ca n-a gestionat situatia".

      Comment


      • Daca ar exista parazăpezi nu ar mai fi nevoie să închidă niciun drum, numai că eu cred că deși poate ar vrea să pună, se lovesc de refuzul celor care au teren pe lângă sosea. Ia să dea o lege în care să se precizeze că dacă nu ești de acord să se monteze parazăpezi pe terenul tău să plătești tu toate pagubele în caz că se întâmplă ceva iarna.

        Comment


        • Parazapezile nu se pot monta mai devreme, pentru ca unii au culturi nestranse pe camp, plus ca inca se ara in perioada asta.
          Exista si reticenta proprietarilor de terenuri.

          Comment


          • plus ca se si fura in doua zile.

            Comment


            • Stie cineva care este valoarea actiunilor Dacia? Tata are cateva. Si zambind mi-a zis ca ar vrea sa-mi faca o surpriza.

              Comment


              • Au crescut de cand a iesit Trump presedinte. Cica vrea sa comande 100.000 de masini pentru institutiile guvernamentale ale USA. Nu au aia cu ce merge la golf.

                Nu era mai simplu sa-l intrebi pe al batran?
                Last edited by mr.K; 11 November 2016, 21:22.

                Comment


                • Pai nici el nu stie. Poate ca stie el de ce nu s-a interesat.

                  Comment




                  • Aici sunt dividendele. 1 ban si ceva/actiune.

                    Ai 1000 de actiuni, ai sa primesti 140 de lei. Ce-o sa faci cu atatia bani, tu hotarasti.

                    Actiunile nu sunt listate la bursa, asa ca nu stie nimeni cat valoreaza real. Valoreaza fix cat iti ofera un cumparator. Probabil, mai nimic, daca Renault nu doreste sa rascumpere acele actiuni.
                    Last edited by mr.K; 11 November 2016, 21:40.

                    Comment


                    • Cat mah???? Pai.. el cica are cam 1000 de actiuni. Si inca imi zambeste. Eu n-am mai ras asa de cand eram mic si ma gadila lumea.

                      Comment


                      • na, pai poti s amergi la un dealer sa-i spui ca ii dai avans 1000 de actiuni la dacia pt un duster full. sa vezi ce-o sa rada ala )
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Sa vezi cu ce macheta faina te alegi.

                          Comment


                          • Am ajuns la concluzia că în România blec fraideiul e un mare c*cat. Vrând să cumpăr un set de „încălțări” Michelin Crossclimate pentru „golanca” mea, am urmărit timp de mai multe zile prețurile pe câteva site-uri și am avut surpriza să constat că, cu cât se apropie evenimentul sus-pomenit, prețurile tot cresc (ca să aibă apoi de unde să scadă exact la cât au fost înainte, spre bucuria fraierilor care se vor îmbulzi să blocheze serverele cu miliardele de comenzi onlain). Exemplu concret: la e-mag cel mai mic preț în urmă cu 5 zile era 313 lei, azi e 336 lei. Am avut noroc că m-am mișcat rapid și le-am comandat miercuri seara la Best Tires cu 284 lei, dar văd că și acolo s-au scumpit acum la 292 lei.
                            Așadar, boieri dumneavoastră, toată lumea pe locuri... fiți gata... start la „super-oferte”! (haida-de...)
                            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                            Comment


                            • K, ai uitat sa mentionezi "statica". pana si alea teleghidate cred ca-s mai scumpe de 130 de lei. adica alea care au macar un 4x4 de-ala rudimentar, cu planetare de plastic, ca alea cu planetare de carbon si rulmenti pe punti, diferentiale, alea sub 200 de euro nu le gasesti (la astea deja ai telecomanda digitala proportional cu 2/4 canale).
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • moldova - pro rusia :http://www.agerpres.ro/externe/2016/...rusi--09-47-25
                                bulgaria - cam la fel :http://www.agerpres.ro/externe/2016/...cial--09-56-32
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google